13.02.2016, ora 20:30
90+3 |
Finalul meciului. Astra - CFR 2-2
90+2 |
GOOOL ASTRA! Găman trimite o minge lungă din propria jumătate de teren, apărarea oaspeților este depășită, iar Boldrin reușește să marcheze iar, de această din fața porții
76 |
Florea este avertizat după o fază în care a cerut penalty pentru un henț comis în careu de Larie
75 |
Una dintre cele mai mari ocazii de la Giurgiu: Daniel Niculae scapă într-o poziție excelentă, lateral-stânga, dar șutul său se duce doar în plasa laterală. La marginea terenului, Marius Șumudică se consumă în stilul caracteristic după încă o ratare mare a Astrei
71 |
Schimbare CFR: Iese Vitor Bruno, intră Nouvier
70 |
Ofensivă totală a Astrei pe finalul acestui meci. Giurgiuvenii caută să obțină măcar un punct, la primul meci oficial din acest an
67 |
Schimbare CFR: Iese Jakolis și intră Păun
66 |
OCAZIE ASTRA! Enache bate bine o lovitură liberă, balonul nu este atins în careu de niciun jucător, Marc este puțin surprins, însă reușește să respingă de lângă bară
63 |
GOOOL ASTRA! Boldrin înscrie după o gafă uriașă comisă de Marc, care scapă inexplicabil în poartă un șut pe centrul porții, pe care ar fi trebuit, în mod normal, să-l rețină fără probleme
58 |
Schimbare Astra: Iese Queiros, intră Florea
56 |
GOOOL CFR! Acțiune bună a lui Ruiz și pasă în fața porții pentru Vitor Bruno, care marchează pentru 2-0 după ce îndeplinește o simplă formalitate
52 |
Șansă bună de gol pentru CFR! Dani Coelho trage puternic pe poartă, însă Lung jr. reușește să respingă
49 |
Cristian Lopez șutează în minge după fluierul arbitrului și este avertizat pentru acest gest nesportiv
46 |
Schimbare Astra: Iese Lovin, intră Boudjemaa
46 |
Începe repriza secundă
45+1 |
Finalul primei reprize. Tensiune între jucătorii celor două echipe, care intră într-un conflict la centrul terenului. Spiritele se calmează în cele din urmă, după puțin timp, iar jucătorii se îndreaptă spre cabine
45 |
Vitor Bruno șutează peste poartă dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri
43 |
Oros este avertizat pentru un fault din spate la Ruiz
38 |
GOOOL CFR! Juan Carlos Ruiz deschide scorul după ce preia bine la limita careului de 16 metri șutează apoi plasat, fără nicio șansă pentru portarul advers
36 |
Seto șutează de la distanță, dar din nou balonul nu prinde spațiul porții
30 |
Enache scapă în poziție favorabilă, dar nu prinde cadrul porții și șutează mai degrabă modest, spre dezamăgirea lui Marius Șumudică
25 |
Queiros trage puternic de la distanță, însă pe lângă poarta clujenilor
14 |
Meciul este unul echilibrat. Astra are o posesie superioară, însă cei de la CFR stau bine în teren și blochează deocamdată fără probleme acțiunile ofensive ale gazdelor
6 |
Enache scapă în banda dreaptă și încearcă să marcheze cu un șut la colțul scurt, dar balonul se duce doar în plasa laterală

Video rezumat: Astra - CFR Cluj

Astra - CFR Cluj 2-2. Giurgiuvenii au egalat la ultima fază a meciului!

Semieșec pentru Astra, la primul meci oficial din 2016, după ce liderul Ligii 1 a remizat în meciul din etapa a 24-a, cu CFR Cluj, scor 2-2.

Introdus titular de Marius Șumudică, Gabriel Enache a semnat prima ocazie a meciului. Marc a avut apoi noroc și la execuția lui Queiros. La cealaltă poartă, ardelenii nu au stat mult pe gânduri. Vitor Bruno a centrat ideal pentru Juan Carlos Ruiz, iar spaniolul a înscris la debutul în Liga 1.

În repriza secundă, Dani Coelho putea dubla avantajul oaspeților, dar Silviu Lung a fost la post. Portarul giurgiuvenilor nu a mai avut ce face însă în minutul 56. Juan Carlos Ruiz i-a întors serviciul lui Vitor Bruno, care a punctat cu dezinvoltură.

Astra a revenit repede în joc. Boldrin a beneficiat de gafa uriașă comisă de Marc și a redus din diferență. Giurgiuvenii s-au aruncat apoi spre poarta adversă, iar Daniel Niculae a avut două șanse importante de a restabili egalitatea, dar a nu a găsit spațiul porții.

În al doilea minut al prelungirilor, defensiva ardelenilor a mai comis o eroare. Boldrin a profitat din nou și Astra a obținut un punct nesperat, 2-2.