FOTBAL: FC CFR 1907 CLUJ SA - AFC HERMANNSTADT SIBIU, SUPERLIGA SUPERBET (08.03.2024)
Napoli, gata să-l transfere pe Philip Otele! Ce plan au italienii cu ”perla” CFR-ului
Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după FC Botoșani - Dinamo: ”E senzațional”

13.02.2016, ora 20:30
Astra Astra
    Finalul meciului. Astra - CFR 2-2
  • 90+2 | Goluri
    GOOOL ASTRA! Găman trimite o minge lungă din propria jumătate de teren, apărarea oaspeților este depășită, iar Boldrin reușește să marcheze iar, de această din fața porții
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Florea este avertizat după o fază în care a cerut penalty pentru un henț comis în careu de Larie
  • 75 | OcaziiAstra
    Una dintre cele mai mari ocazii de la Giurgiu: Daniel Niculae scapă într-o poziție excelentă, lateral-stânga, dar șutul său se duce doar în plasa laterală. La marginea terenului, Marius Șumudică se consumă în stilul caracteristic după încă o ratare mare a Astrei
  • 71 | Schimbări
    Schimbare CFR: Iese Vitor Bruno, intră Nouvier
  • 70 | Faze meciAstra
    Ofensivă totală a Astrei pe finalul acestui meci. Giurgiuvenii caută să obțină măcar un punct, la primul meci oficial din acest an
  • 67 | Schimbări
    Schimbare CFR: Iese Jakolis și intră Păun
  • 66 | OcaziiAstra
    OCAZIE ASTRA! Enache bate bine o lovitură liberă, balonul nu este atins în careu de niciun jucător, Marc este puțin surprins, însă reușește să respingă de lângă bară
  • 63 | Goluri
    GOOOL ASTRA! Boldrin înscrie după o gafă uriașă comisă de Marc, care scapă inexplicabil în poartă un șut pe centrul porții, pe care ar fi trebuit, în mod normal, să-l rețină fără probleme
  • 58 | Schimbări
    Schimbare Astra: Iese Queiros, intră Florea
  • 56 | Goluri
    GOOOL CFR! Acțiune bună a lui Ruiz și pasă în fața porții pentru Vitor Bruno, care marchează pentru 2-0 după ce îndeplinește o simplă formalitate
  • 52 | OcaziiAstra
    Șansă bună de gol pentru CFR! Dani Coelho trage puternic pe poartă, însă Lung jr. reușește să respingă
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    Cristian Lopez șutează în minge după fluierul arbitrului și este avertizat pentru acest gest nesportiv
    Schimbare Astra: Iese Lovin, intră Boudjemaa
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize. Tensiune între jucătorii celor două echipe, care intră într-un conflict la centrul terenului. Spiritele se calmează în cele din urmă, după puțin timp, iar jucătorii se îndreaptă spre cabine
  • 45 | OcaziiAstra
    Vitor Bruno șutează peste poartă dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Oros este avertizat pentru un fault din spate la Ruiz
  • 38 | Goluri
    GOOOL CFR! Juan Carlos Ruiz deschide scorul după ce preia bine la limita careului de 16 metri șutează apoi plasat, fără nicio șansă pentru portarul advers
  • 36 | Faze meciAstra
    Seto șutează de la distanță, dar din nou balonul nu prinde spațiul porții
  • 30 | OcaziiAstra
    Enache scapă în poziție favorabilă, dar nu prinde cadrul porții și șutează mai degrabă modest, spre dezamăgirea lui Marius Șumudică
  • 25 | OcaziiAstra
    Queiros trage puternic de la distanță, însă pe lângă poarta clujenilor
  • 14 | Faze meci
    Meciul este unul echilibrat. Astra are o posesie superioară, însă cei de la CFR stau bine în teren și blochează deocamdată fără probleme acțiunile ofensive ale gazdelor
  • 6 | OcaziiAstra
    Enache scapă în banda dreaptă și încearcă să marcheze cu un șut la colțul scurt, dar balonul se duce doar în plasa laterală
Antonio ConceicaoCFR Cluj

Astra - CFR Cluj 2-2. Giurgiuvenii au egalat la ultima fază a meciului!

Semieșec pentru Astra, la primul meci oficial din 2016, după ce liderul Ligii 1 a remizat în meciul din etapa a 24-a, cu CFR Cluj, scor 2-2.

Introdus titular de Marius Șumudică, Gabriel Enache a semnat prima ocazie a meciului. Marc a avut apoi noroc și la execuția lui Queiros. La cealaltă poartă, ardelenii nu au stat mult pe gânduri. Vitor Bruno a centrat ideal pentru Juan Carlos Ruiz, iar spaniolul a înscris la debutul în Liga 1.

În repriza secundă, Dani Coelho putea dubla avantajul oaspeților, dar Silviu Lung a fost la post. Portarul giurgiuvenilor nu a mai avut ce face însă în minutul 56. Juan Carlos Ruiz i-a întors serviciul lui Vitor Bruno, care a punctat cu dezinvoltură.

Astra a revenit repede în joc. Boldrin a beneficiat de gafa uriașă comisă de Marc și a redus din diferență. Giurgiuvenii s-au aruncat apoi spre poarta adversă, iar Daniel Niculae a avut două șanse importante de a restabili egalitatea, dar a nu a găsit spațiul porții.

În al doilea minut al prelungirilor, defensiva ardelenilor a mai comis o eroare. Boldrin a profitat din nou și Astra a obținut un punct nesperat, 2-2.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

La 34 de ani, Paul Papp a făcut...

paul-papp

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl

FOTBAL: Farul - Rapid, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - FCSB, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0815509144

FOTBAL: Everton - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”

Screenshot 2024-04-22 at 18.33.55

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat