Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după FC Botoșani - Dinamo: ”E senzațional”

Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+5 | Final repriza 2
    Finalul meciului de la Giurgiu! Astra se impune cu scorul de 1-0
  • 90+5 | OcaziiAstra
    OCAZIE ASTRA! Contraatac al gazdelor prin Tembo, acesta îi pasează lui Florea, rămas liber în careu, însă șutul său este reținut de Bălgrădean
  • 90+4 | OcaziiAstra

OCAZIE CSU! Vătăjelu bate excelent o lovitură liberă, însă Gavrilaș este atent și reușește să respingă în corner

• 90 | Faze meci
    Meciul este prelungit cu 4 minute!
  • 88 | Schimbări
    Schimbare CSU: Iese Mateiu și intră Curelea
  • 87 | Faze meciAstra
    Ocazie bună de gol pentru CSU! Găman gafează incredibil, iar Mateiu are șansa să înscrie după o minge bâlbâită de Gavrilaș, portarul Astrei reușind să salveze situația în cele din urmă
  • 82 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Ivan este eliminat! Atacantul Craiovei vede al doilea avertisment, după ce îl faultează dur pe Geraldo
  • 81 | Goluri
    GOOOL ASTRA !!! Daniel Niculae ajunge în poziție de finalizare, trage puternic din careu, Gavrilaș respinge, apoi tot atacantul Rapidului urmărește balonul și centrează perfect pentru Florea, acesta marcând printr-o lovitură de cap, de lângă Vătăjelu. După reluări, se observă însă că Florea se folosește și de mână pentru a marca
  • 79 | OcaziiAstra
    OCAZIE CSU! Contraatac al oaspeților, pasă lungă pentru Ivan, tânărul atacant al oltenilor șutează bine din careu, de lângă Geraldo, însă Gavrilaș reușește să rețină de la colțul scurt
  • 79 | Schimbări
    Schimbare CSU: Iese Bawab și intră Madson
  • 78 | Faze meciAstra
    După momente bune în prima parte, Craiova nu a mai contat în atac în această repriză și pare mulțumită cu acest rezultat de egalitate de la Giurgiu
  • 64 | OcaziiAstra
    OCAZIE ASTRA! La faza imediat următoare, tot Budescu iese în evidență și trage direct pe poartă din corner, însă Bălgrădean reușește să respingă excelent și își salvează echipa de la gol, după ce mingea îl depășește pe Vătăjelu
    OCAZIE ASTRA! Bălgrădean respinge excelent lovitura de cap a lui Budescu
  • 60 | Faze meciAstra
    Andrei Ivan pătrunde în careu și cere penalty după un duel cu Morais, însă Cristi Balaj nu acordă nimic și lasă jocul să continue
  • 56 | Faze meciAstra
    Giurgiuvenii încep mai bine partea secundă a meciului și forțează deschiderea scorului, pe fondul unui joc mai axat pe defensivă al oaspeților
    Schimbare Astra: Iese De Amorim și intră Florea
    Schimbare Astra: Iese Teixeira și intră Niculae, care debutează astfel pentru giurgiuveni
  • 39 | OcaziiAstra
    OCAZIE ASTRA! Budescu trage foarte bine dintr-o lovitură liberă de la distanță, însă Bălgrădean se întinde bine și reușește să pareze execuția internaționalului român
  • 35 | OcaziiAstra
    Replica Astrei vine prin Budescu! Vedeta lui Marius Șumudică este aproape de gol printr-un șut-centrare de pe partea dreaptă, însă balonul trece puțin pe lângă poarta oaspeților
  • 32 | Faze meciAstra
    Fază rapidă de atac a oltenilor, Bancu ia o acțiune pe cont propriu, dar își prelungește prea mult mingea, nu mai apucă să tragă la poartă, iar Gavrilaș iese dintre buturi și reține
  • 30 | OcaziiAstra
    OCAZIE CSU! Bawab șutează periculos de la marginea careului și încearcă să înscrie cu o execuție plasată, însă Gavrilaș este la post și reușește să respingă un balon dificil
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Junior Morais este avertizat pentru o intrare dură, din spate, la iordanianul Bawab
  • 23 | Faze meciAstra
    Spațiu liber în apărarea Astrei, Nuno Rocha încearcă să profite și să finalizeze decisiv, dar ratează preluarea și astfel Gavrilaș reușește să rețină
  • 19 | OcaziiAstra
    OCAZIE CSU! Vătăjelu trage bine dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri, puțin pe lângă poarta gazdelor
  • 10 | Faze meci
    Momente amuzante pe arena din Giurgiu: un câine a pătruns pe teren și a traversat tot terenul, fără să poate fi oprit de vreun jucător sau de unul dintre jandarmii de la marginea terenului. În cele din urmă, câinele a ieșit singur din teren, iar meciul s-a reluat după aproape un minut
  • 8 | Cartonaşe Galbene
    Vătăjelu este avertizat pentru proteste
  • 7 | Faze meciAstra
    Astra presează în această perioadă, are o acțiune prelungită de atac, însă De Amorim este surprins în ofsaid
  • 4 | Faze meciAstra
    Budescu trimite în careu dintr-o lovitură liberă, dar Bălgrădean iese bine din poartă și reușește să rețină
Emil SăndoiCS U Craiova

VIDEO Astra - CSU Craiova 1-0. Daniel Niculae a oferit pasa decisivă, la debutul în tricoul giurgiuvenilor

Astra rămâne lider în Liga 1 după ce a câştigat la Giurgiu în faţa celor de la CSU Craiova. Un căţel a fost protagonistul startului partidei - patrupedul s-a plimbat nestingherit pe teren zeci de secunde.

Oaspeţii au fost periculoşi prin Vătăjelu, din lovitură liberă. Apoi, tot oltenii au fost aproape de gol, dar Gavrilaş a scos şutul lui Bawab. Astra a avut prima ocazie importantă abia spre finalul reprizei, când Budescu l-a întins serios pe Bălgrădean.

Cel mai în formă jucător din Liga 1 a încercat şi în repriza a doua să-l învingă pe portarul lui CSU, cu o lovitură de cap. La faza următoare, decarul Astrei a fost aproape de un nou gol de generic. Cu 10 minute înainte de final, inspiraţia lui Şumudică a dat roade şi doi jucători introduşi la pauză au contribuit la gol. Daniel Niculae, debutant la Astra, a centrat ideal pentru Daniel Florea, care s-a ajutat şi de mână pentru a trimite mingea în poartă.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Ionel Dănciulescu, reacție-fulger după...

ionel danciulescu

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl

FOTBAL: Farul - Rapid, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - FCSB, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0815509144

FOTBAL: Everton - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”

Screenshot 2024-04-22 at 18.33.55

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat