”Te motivează că se vorbește despre transferul la FCSB?”. Louis Munteanu a dat răspunul

DinamoDinamo
02.05.2016, 20:30, Digi Sport 1
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Dinamo Dinamo
    FINAL DE MECI! Astra Giurgiu se impune spectaculos cu 4-2, revenind după ce a fost condusă de două ori.
  • 90+1 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie Dinamo! Oaspeţii au ratat şansa de a reduce din diferenţă, prin Puljic, a cărui lovitură de cap a fost respinsă de Lung jr. .
  • 84 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie Astra! O nouă oportunitate irosită de Daniel Niculae. Atacantul gazdelor a tras puţin pe lângă poartă, din poziţie excelentă.
  • 80 | Schimbări
    Ultima schimbare la Dinamo. Costache a intrat în locul lui Rotariu.
  • 78 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie Astra! La fel ca Ioniţă, Daniel Niculae a primit o pasă excelentă de la Alibec, la doar câteva secunde după ce a intrat pe teren, dar fostul rapidist a fost blocat de Cerniauskas.
  • 78 | Schimbări
    Ultima modificare la gazde. Daniel Niculae i-a luat locul lui De Amorim.
  • 77 | Schimbări
    A doua schimbare la Dinamo. Bicfalvi a intrat în locul lui Anton.
  • 64 | Goluri
    GOOOOOL, 4-2 Astra! Ioniţă reuşeşte dubla după mai puţin de 10 minute de la intrarea sa pe teren. O nouă pasă decisivă oferită de Alibec.
  • 56 | Goluri
    GOOOOOL, 3-2 Astra! La prima acţiune după intrarea sa pe teren, Alexandru Ioniţă îi aduce în avantaj pe giurgiuveni, după o combinaţie frumoasă cu Alibec.
  • 55 | Schimbări
    A doua schimbare la Astra. Lovin i-a lăsat locul lui Alexandru Ioniţă.
  • 54 | Schimbări
    O primă modificare şi la oaspeţi. A ieşit Vali Lazăr şi a intrat Bartalsstovu.
  • 47 | Goluri
    GOOOOOL Astra, 2-2! Alibec restabileşte egalitatea, cu o execuţie simplă, pe sub Cerniauskas. Excepţional assistul oferit de Lovin.
    Schimbare la gazde. Oros a intrat în locul lui Găman.
    PAUZĂ! Dinamo conduce cu 2-1, după o primă repriză spectaculoasă.
  • 45 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie Dinamo! Gnohere a avut o şansă uriaşă de a înscrie al treilea gol al oaspeţilor. Atacantul echipei lui Rednic a şutat, însă, în bară.
  • 42 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 Dinamo! Vali Lazăr i-a readus pe oaspeţi în avantaj, cu un şut frumos la colţul lung, de la marginea careului.
  • 31 | Faze meciAstra Giurgiu
    #Jucătorii Astrei i-au dedicat golul lui Constantin Budescu, jucător care a evoluat pentru giurgiuveni în prima parte a sezonului.
  • 31 | Goluri
    GOOOOOL Astra, 1-1! Gazdele egalează după ceva mai mult de jumătate de oră de joc, prin prima reuşită din acest sezon a lui Junior Morais. Fundaşul stânga al giurgiuvenilor a tras imparabil la colţul lung, după o pasă primită de la De Amorim.
  • 16 | Goluri
    GOOOOOL. 1-0 Dinamo! Oaspeţii deschid scorul, prin Palic, în urma unui contraatac condus foarte bine de Gnohere.
  • 10 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie Dinamo! Gnohere are prima şansă a meciului, după centrarea bună a lui Hanca. Atacantul alb-roşiilor a trimis cu capul pe lângă poartă, însă.
    A început meciul. Astra a avut lovitura de start.

Astra Giurgiu - Dinamo 4-2. Victorie spectaculoasă în seara celebrării titlului

Jucătorii Astrei Giurgiu au sărbătorit primul titlu din istoria clubului printr-o nouă victorie în faţa lui Dinamo. Echipa lui Marius Şumudică a câştigat cu 4-2, iar la final s-a dat drumul sărbătorii.

"Câinii" au deschis scorul după un sfert de oră de joc, prin Antun Palic, în urma unui contraatac declanşat de Gnohere.

Replica proaspetei campioane a venit de la Junior Morais, care a reuşit primul său gol stagional, dedicat fostului său coechipier, Constantin Budescu.

În încercarea de a urca pe podiumul din Liga 1, dinamoviştii au revenit în atac, iar Vali Lazar a luat o acţiune pe cont propriu şi a plasat perfect mingea la colţul lung, de la marginea careului, şi i-a readus pe oaspeţi în avantaj exact înainte de pauză.

Până la intrarea la vestiare, Dinamo chiar se putea distanţa pe tabela, dar bara s-a opus la execuţia golgheterului Gnohere.

De cealaltă parte, cel mai bun marcator al Astrei nu a ratat, în startul reprizei secunde. Servit superb de Lovin, Alibec nu i-a dat nicio şansă lui Cerniauskas şi a înscris pentru a 16-a oară în acest sezon.

Şumudică a făcut o mutare extrem de inspirată. L-a trimis pe teren pe Alexandru Ioniţă, iar acesta a marcat de două ori în mai puţin de zece minute, de fiecare dată din pasele lui Alibec.

Pe final, Daniel Niculae a ratat două ocazii mari, în timp ce în celălalt careu, Silviu Lung jr. a respins în prelungiri lovitura de cap a lui Puljic.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...