Live Video&Score Oțelul - ”U” Cluj 1-0, ACUM, DGS 1. Gălățenii deschid scorul rapid

• 90+2 | Goluri
    GOOOOL VIITORUL!!!! GOOOOOL CERNAT!!!!!! Chiţu centrează perfect de pe partea dreaptă şi veteranul lui Hagi reia cu capul de la 7 metri, fiind nemarcat.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    De Amorim este avertizat.
  • 87 | OcaziiAstra
    Ocazie mare de egalare a Viitorului: Benzar a primit o minge de la Filip, a pătruns în careul de 16 metri, pe dreapta, dar şutul său din unghi a fost respins în corner de Lung.
  • 84 | Schimbări
    Chiţu intră în locul lui Ganea.
  • 80 | Goluri
    GOOOOOOL ASTRA!!!!! GOOOOOL BUDESCU!!! Decarul gazdelor a bătut o lovitură liberă de pe partea stângă, iar execuţia la colţul scurt a intrat în poarta lui Buzbuchi, care putea face mai mult la această fază.
  • 78 | Schimbări
    Dandea intră în locul lui Boldrin.
  • 78 | OcaziiAstra
    Cernat îi pasează pe contraatac lui Benzar, da acesta şutează peste poarta lui Lung.
  • 77 | OcaziiAstra
    Budescu bate o lovitură liberă pe lângă zid, dar execuţia e slabă şi Buzbuchi prinde.
  • 75 | Schimbări
    Mişelăricu intră în locul lui Aganovic.
  • 74 | OcaziiAstra
    Boldrin execută un corner la zece metri de poarta lui Buzbuchi şi Florea reia cu capul, nemarcat, puţin peste.
  • 69 | Schimbări
    Ciupe intră în locul lui Gavra.
  • 68 | Schimbări
    Ioniţă intră în locul lui Teixeira
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Teixeira primeşte cartonaşul galben pentru un fault de la spate.
  • 66 | OcaziiAstra
    Gavra a pătruns în centrul defensivei Astrei, a şutat, dar mingea a fost deviată de Găman şi a trecut puţin pe lângă poarta lui Lung.
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    Mitrea primeşte cartonaşul galben.
  • 61 | Schimbări
    Florea intră în locul lui Enache.
  • 60 | OcaziiAstra
    De Amorim a driblat tot ce i-a ieşit în cale, dar şutul său de la 22 de metri a trecut peste poartă.
  • 53 | OcaziiAstra
    Mitrea şutează de la peste 30 de metri, dar mingea este respinsă în corner, de lângă bară, de Lung.
  • 45+1 | OcaziiAstra
    Budescu trimite din lovitură liberă peste poarta lui Buzbuchi.
  • 45+1 | Cartonaşe Galbene
    Benzar este avertizat, după ce l-a faultat pe Morais la limita careului de 16 metri, fază la care gazdele au cerut penalty.
  • 44 | Goluri
    GOOOOOL VIITORUL!!!! GOOOOL CERNAT!!!! Tănase centrează pentru voleul în forţă trimis de decarul oaspeţilor, mingea e deviată de Geraldo şi intră în poarta lui Lung.
  • 40 | Goluri
    GOOOOOOL ASTRA!!!! GOOOOOL GĂMAN!!!!! Budescu execută perfect un corner, în faţa porţii, şi fundaşul gazdelor reia cu capul în plasa porţii, profitând şi de indecizia lui Buzbuchi.
  • 39 | OcaziiAstra
    Budescu execută o lovitură liberă din lateral stânga, dar mingea îl loveşte în cap pe Benzar şi este corner pentru gazde.
  • 33 | OcaziiAstra
    Răzvan Marin a şutat în forţă, de la marginea careului, la colţul scurt, dar Lung a reţinut de lângă bară.
  • 24 | Faze meciAstra
    Cernat execută o lovitură liberă de la 23 de metri lateral dreapta, dar balonul trece mult peste poarta lui Lung.
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Morais primeşte primul cartonaş galben al meciului.
  • 20 | OcaziiAstra
    Buzbuchi a fost la un pas de o mare gafă: a ezitat în faţa lui De Amorim, la marginea careului, acesta i-a pasat lui Budescu, care a şutat din prima, cu exteriorul, dar balonul a fost oprit din drumul spre poartă de acelaşi Buzbuchi.
  • 13 | OcaziiAstra
    Cernat ia o acţiune pe cont propriu, pătrunde central, pasează pe culoar spre Ganea, dar şutul acestuia, din unghi, trece peste poarta lui Lung.
  • 10 | OcaziiAstra
    Prima şansă de gol le aparţine gazdelor: Budescu scoate o pasă cu călcâiul pentru De Amorim, dar şutul acestuia este respins de Mitrea. Mingea ajunge la Seto, care şutează din prima, pe lângă poartă.
  • 6 | Faze meci
    Cele două echipe s-au întâlnit de 8 ori în meciuri oficiale: s-au înregistrat 5 victorii ale Astrei, un egal şi două succese ale Viitorului.
Gheorghe HagiViitorul

VIDEO Astra - Viitorul 2-2. Giurgiuvenii, fără victorie pe teren propriu. "Dublă" Cernat

Astra Giurgiu şi FC Viitorul au terminat la egalitate scor 2-2 (1-1), duminică seara, într-o partidă din etapa a patra a Ligii 1.

Gazdele au înscris primele prin fundaşul Valerică Găman, în minutul 40, după o lovitură de cap, la un corner executat de Constantin Budescu. Florin Cernat, atacantul oaspeţilor, a egalat rapid scorul afişat pe tabela de marcaj în minutul 45.

În a doua parte a jocului, echipa lui Marius Şumudică a fost mai insistentă şi a punctat din nou prin Budescu, în minutul 80, dintr-o lovitură liberă executată la colţul scurt, la care Buzbuchi are şi el partea lui de vină.

Puternic motivaţi de Gheorghe Hagi de pe margine, jucătorii Viitorului nu au cedat şi au egalat tot prin Cernat, după o lovitură de cap de la 7 metri, în minutele de prelungire, aceasta fiind a doua dublă a jucătorului de 35 de ani în această stagiune.

După acest rezultat, Viitorul a înregistrat al patrulea egal în primele patru etape, în timp ce Astra a rămas fără victorie în cele 3 meciuri disputate pe teren propriu, în Liga 1.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 23:45 LIVE Super Avancronica
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”