Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui Bergodi la Rapid. Ce vrea italianul

Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 94 | Final repriza 2
    Finalul unui meci extrem de spectaculos! Botoșani - Viitorul 4-4
  • 94 | Goluri
    GOOOL BOTOȘANI! Gafă mare în apărarea Viitorului la o lovitură liberă, Hadnagy rămâne singur în careu și marchează golul de 4-4 după o gafă mare a lui Buzbuchi, care primește gol pe colțul scurt
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Benzar vede și el cartonașul galben
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Mitriță este avertizat
  • 90 | Faze meci
    Meciul de la Botoșani este prelungit cu 3 minute!
  • 89 | OcaziiBotoșani
    OCAZIE MARE VIITORUL! Mitriță scapă pe contraatac, trece de portarul Lazar, însă trimite doar în plasa laterală și ratează o șansă mare de gol pentru echipa sa
  • 87 | Schimbări
    Schimbare Botoșani: Iese Batin, intră Ngankam
  • 83 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    FC BOTOȘANI, ÎN 10 OAMENI! Patache îl faultează pe Vână la un metru de careu, evită penalty-ul, însă vede al doilea cartonaș galben și este eliminat
  • 78 | Goluri
    GOOOL VIITORUL! Introdus în repriza secundă, tânărul Casap, în vârstă de doar 16 ani, înscrie cu un șut pe sub portarul Lazar primul său gol în Liga 1, după o aruncare de la margine de care au beneficiat oaspeții
  • 76 | Goluri
    GOOOL FC BOTOȘANI! Ivanovici trimite foarte bine din bandă și Marius Croitoru realizează dubla după ce marchează printr-o lovitură de cap
  • 74 | Faze meci
    Jocul s-a liniștit în această repriză secundă, mai ales după golul prin care Viitorul a intrat în avantaj. Gazdele au o posesie mai bună, însă nu reușesc să mai pună în pericol poarta adversă. De cealaltă parte, Viitorul caută să lovească pe contraatac
  • 56 | OcaziiBotoșani
    Ocazie mare de egalare pentru gazde: o centrare de pe partea stângă ajunge la Browne, dar acesta se dezechilibrează şi şutează din unghi. Buzbuchi, care ieşise slab pe centrare, revine între buturi şi prinde.
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Ianis Hagi este avertizat
  • 53 | Schimbări
    Schimbare Viitorul: Iese Gavra, intră Mitriță
  • 51 | Goluri
    GOOOL VIITORUL! Gavra centrează perfect pentru Ianis Hagi, iar băiatul lui Gheorghe Hagi înscrie cu o execuție frumoasă din careu, plasată, de lângă Patache. Este primul gol în Liga 1 pentru puștiul în vârstă de 16 ani
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize
  • 36 | Goluri
    GOOOL VIITORUL! Gavra trimite în transversală din careu după o centrare a lui Manea, apărarea Botoșaniului gafează în lanț și Țîru apare la finalizare, egalând din fața porții
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Patache
  • 34 | OcaziiBotoșani
    OCAZIE BOTOȘANI! Acsinte apare surprinzător în careul oaspeților și rămâne nemarcat, însă fundașul gazdelor reia pe lângă poartă din careu
  • 30 | Goluri
    GOOOL VIITORUL! Oaspeții reduc din diferență prin Cristi Manea, care înscrie din apropiere după o fază fixă, profitând și de ezitarea portarului Lazar
  • 22 | Faze meciBotoșani
    INFO: Attila Hadnagy a ajuns la 8 reușite și este în acest moment golgheterul moldovenilor. El îl depășește pe Gabriel Vașvari, care a înscris de 7 ori în această ediție de campionat
  • 20 | Gol din Penalty
    GOOOL FC BOTOȘANI! Hadnagy transformă fără probleme de la punctul cu var și gazdele conduc, deja, cu scorul de 2-0
  • 19 | Penalty-uriBotoșani
    PENALTY BOTOȘANI! Gazdele beneficiază de o lovitură de pedeapsă, după ce arbitrul Horațiu Feșnic consideră că Țîru l-a faultat în careu pe Batin
  • 12 | Faze meciBotoșani
    INFO: Marius Croitoru a marcat al doilea gol în acest sezon al Ligii 1. El a mai punctat în remiza celor de la Botoșani cu Oțelul, scor 1-1
  • 10 | Goluri
    GOOOL FC BOTOȘANI! Gazdele deschid scorul prin Marius Croitoru, care punctează printr-o lovitură de cap, după un balon recentrat foarte bine de Batin
  • 6 | Faze meci
    În cazul unui succes, FC Botoșani poate să termine sezonul pe locul 7, în timp ce Viitorul are șansa să o depășească pe CSMS Iași și să termine la egalitate de puncte cu Pandurii
  • 1 | OcaziiBotoșani
    OCAZIE VIITORUL! Oaspeții încep în forță și Florin Tănase scapă într-o poziție bună de gol, însă Tincu îl blochează în ultimul moment și acordă corner
Gică HagiViitorul

VIDEO FC Botoșani - Viitorul 4-4. Gazdele au egalat în 10 oameni, la ultima fază a meciului! Gol Ianis Hagi

FC Botoşani şi Viitorul au remizat în cel mai nebun meci al sezonului în Liga 1. Moldovenii au deschis scorul după nouă minute. Croitoru a reluat din apropiere mingea recentrată de Batin. Peste zece minute, Batin a obţinut penalty după un duel cu Ţîru, iar Hadnagy a transformat cu siguranţă.

Apoi, Cristian Manea i-a readus pe oaspeţi în meci cu golul din minutul 30, cu toată opoziţia lui Lazar. Viitorul a reuşit egalarea până la pauză. Gavra a lovit bara, apoi căpitanul Ţîru a marcat la o fază suspectă de offside, din pasa lui Tănase. Spectacolul a continuat la Botoșani! Echipa lui Gică Hagi a preluat conducerea la reluare. Chiar fiul managerului tehnic al Viitorului, Ianis, a marcat pentru 3-2, după pasa lui Gavra. Puștiul de 16 ani a izbutit primul său gol în Liga 1, la primul meci pe care l-a jucat din postura de titular.

FC Botoşani nu a cedat şi a egalat în minutul 76, prin Croitoru. Bucuria gazdelor a fost însă de scurtă durată. La primul meci în Liga 1, alt puşti de 16 ani, Roberto Casap, a profitat de eroarea adversarilor şi a marcat la colţul lung.

În prelungiri, la ultima fază a meciului, Atilla Hadnagy a egalat din pasa lui Croitoru, iar FC Botoşani - Viitorul s-a încheiat cu un spectaculos 4-4.

După un final de sezon mai degrabă modest, Viitorul încheie pe locul 11, în timp ce formația din Botoșani a ratat șansa să o depășească în clasament pe Dinamo, dar va juca în preliminariile UEFA Europa League.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...