BUCURESTI - SUPERLIGA - ETAPA 5 - RAPID BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI - 13 AUG 2023
Șucu s-a ținut de cuvânt! Merge alături de galerie la meciul cu Craiova: ”Echipa are nevoie de noi!”

• 90 | Faze meci
    De la margine se arată 4 minute de prelungiri. Gazdele continuă să domine teritorial, dar ieșenii închid foarte bine culoarele către poarta lui Grahovac.
  • 87 | Schimbări
    Ultima schimbare la Iași: iese Ciucur și intră Bosoi.
  • 78 | Faze meciFC Botoșani
    Pătrundere a lui Martinus, dar centrarea acestuia este anticipată de portarul Grahovac.
  • 73 | Schimbări
    Schimbare la Iași: iese Țigănașu, înlocuit de Ciucă.
  • 71 | Schimbări
    Schimbare la Botoșani: iese Neluț Roșu și intră Rashid Browne.
  • 69 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie pentru Botoșani! Ivanovici șutează frumos, în diagonală, dar mingea trece cu puțin alături de poarta lui Grahovac.
  • 68 | Faze meciFC Botoșani
    Croitoru apare din nou periculos în careul ieșenilor, dar este blocat în momentul șutului de Mihalache.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare la Iași: iese Enescu și intră Fabio Braga.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Mitic.
  • 53 | OcaziiFC Botoșani
    Bară pentru Botoșani! Grahovac a fost surprins de un șut puternic trimis de Croitoru de la distanță. Mingea a luat o traiectorie ciudată după ce a fost deviată și de un jucător al oaspeților și a izbit bara transversală, apoi a căzut pe linia porții.
  • 52 | Faze meci
    Meci frumos la Botoșani, cu ritm. Gazdele joacă mai bine în aceste prime minute, iar ieșenii încearcă să lovească prin acțiuni rapide.
    Încă o modificare efectuată de Leo Grozavu. A intrat Ivanovici în locul lui Hadnagy.
    Prima schimbare la gazde. Martinus a intrat în locul lui Batin.
    A început repriza a doua
    Pauză la Botoşani! Cele două echipe sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză echilibrată.
  • 43 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie CSMS Iaşi! Ionuţ Voicu nu a profitat de o deviere inteligentă a lui Golubovic şi a tras slab, în afara spaţiului porţii lui Curileac.
  • 33 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie FC Botoşani! Combinaţie frumoasă a gazdelor, cu Ngankam la finalizare, dar şutul său din voleu a fost deviat în corner de Creţu.
  • 25 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie FC Botoşani! Croitoru a tras foarte mine de la aproximativ 20 de metri, dar mingea a trecut puţin pe lângă poarta lui Grahovac.
  • 22 | Faze meciFC Botoșani
    Patache a tras de la distanţă, cu pământul, dar mingea s-a dus pe direcţia lui Grahovac, care a prins fără probleme.
  • 16 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie FC Botoşani! Prima şansă a gazdelor a fost irosită de Hadnagy, care a tras peste poartă din interiorul careului, în urma unui corner la care fundaşii ieşeni nu au reuşit să respingă corect.
  • 11 | Faze meciFC Botoșani
    Creţu a driblat frumos şi a tras tare din afara careului, însă mingea trimisă de mijlocaşul ieşenilor a trecut mult peste poartă.
  • 7 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie CSMS Iaşi! Oaspeţii au prima şansă de gol a meciului, prin Ciucur, care a trimis peste poartă, după o centrare bună a lui Bole.
Nicolo NapoliCSMS Iași

VIDEO FC Botoșani - CSMS Iași 0-0. Gazdele au avut cele mai mari ocazii și o bară

Derbyu-ul Moldovei din etapa a 28-a a Ligii 1, dintre FC Botoșani și CSMS Iași, s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, într-un meci care a fost transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.

Botoșănenii au avut cele mai mari șanse de gol, totul culminând cu o bară în repriza secundă, la un șut năprasnic al fostului stelist Marius Croitoru (69). De partea cealaltă, nou promovata din Iași a încheiat meciul fără șut pe poartă și rămâne la 6 puncte deasupra primului loc retrogradabil.

FC Botoşani e neînvinsă de cinci partide (3 victorii şi două egaluri), iar ieşenii au o singură înfrângere în ultimele 4 meciuri (două victorii şi un egal).

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano