ACS Poli ACS Poli
Cartonaşe Roşii
    FINAL. CFR CLUJ - ACS Poli Timișoara 5-1
  • 90+3 | Goluri
    GOOOOOL CFR CLUJ: 5-1, CRISTIAN LOPEZ. Golghterul ardelenilor a marcat superb cu capul, din interiorul careului, după o centrare a lui Vitor Bruno, de pe dreapta.
  • 74 | Goluri
    GOOOOOL CFR CLUJ: 4-1, BELECK. Atacantul a reluat spectaculos, din interiorul careului, la două minute după ce a intrat pe teren.
  • 72 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE CFR. A ieșit Juan carlos Ruiz, a intrat BELECK
  • 71 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE ACS POLI. A ieșit Elek, a intrat ZICU
  • 68 | OcaziiCFR Cluj
    OCAZIE MARE CFR CLUJ! Petrucci a șutat, Strauss a respins, după care mingea a ajuns la Bud, care a pus capul, dar mingea a trecut uluiitor peste transversală.
  • 66 | Goluri
    GOOOOOL CFR CLUJ: 3-1, BUD. Totul a plecat de la Jakolis, care a scăpat pe dreapta, a intrat în careu, după care a pasat în fața porții iar Bud, cu poarta goală a pus latul și a marcat.
  • 62 | OcaziiCFR Cluj
    BARĂ CFR CLUJ! Larie a expediat o ”ghiulea” de la distanță, care s-a oprit în transversala porții lui Strauss
  • 56 | OcaziiCFR Cluj
    OCAZIE ACS POLI! Goga a avut șansa de a restabili egalitatea, dar șutul său pe colțul scurt a fost reținut de Marc.
  • 53 | Goluri

GOOOOOL ACS POLI: 2-1, GOGA. Fotbalistul bănățenilor a profitat de o mare gafă a unuia dintre fundașii celor de la CFR, după care a finalizat în dreapta lui Marc.

• 51 | Goluri
    GOOOOOL CFR CLUJ: 2-0, JUAN CARLOS RUIZ. Fotbalistul ardelenilor a șutat din interiorul careului, Strauss a respins în față, mingea a ajuns la același Ruiz, care a doua oară nu a mai ratat.
  • 50 | OcaziiCFR Cluj
    Goga a trimis milimetric pe lângă bara din dreapta porții ardelenilor. De la margine s-a semnalizat ofsaid.
    A început repriza a doua
  • 45+4 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 44 | Goluri
    GOOOOOL CFR CLUJ: 1-0, NOUVIER. Mijlocașul ardelenilor a trimis, din interiorul careului, printre brațele portarului bănățenilor.
  • 36 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA ACS POLI. A ieșit Hernandez, a intrat STRAUSS
  • 33 | Cartonaşe Roşii
    ACS POLI A RĂMAS ÎN 10! GOMIS A FOST ELIMINAT! Portarul italian de origine senegaleză a ieșit în afara careului pentru a-l bloca pe Bud, dar a respins mingea cu mâna și a primit cartonașul roșu.
  • 32 | OcaziiCFR Cluj
    Nouvier a șutat de la distanță, din afara careului, dar mingea a fost deviată în corner.
  • 23 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE ACS POLI. A ieșit Scutaru, care s-a accidentat, probleme musculare, a intrat BOCSAN
  • 22 | Faze meciCFR Cluj
    Petrucci a reluat din interiorul careului, pe colțul scurt, dar pe lângă poarta lui Gomis.
  • 20 | OcaziiCFR Cluj
    DUBLĂ OCAZIE CFR! Lys Gomis, portarul bănățenilor a avut două intervenții foarte bune în același minut. Mai întâi, portarul italian l-a blocat foarte bine pe Jakoklis, după care a respins și șutul lui Nouvier
  • 12 | Faze meciCFR Cluj
    Același Jakolis a intrat în careu, dar nu a mai centrat, ci a șutat pe colțul scurt, dar în plasa laterală.
  • 9 | Faze meciCFR Cluj
    Jakolis a intrat în careu a centrat în fața porții, dar Scutaru a acordat corner printr-o alunecare.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la CFR.
Petre GrigorașACS Poli

CFR Cluj - ACS Poli 5-1. Festival de goluri în Gruia. Bănățenii au picat complet după eliminarea portarului

Meci spectaculos în Gruia, acolo unde CFR Cluj şi-a făcut încălzirea pentru finala Cupei cu Dinamo. Timişoara i-a uşurat şi ea situaţia. La primul lui meci, portarul Gomis a luat roşu după doar jumătate de oră pentru henţ în afara careului.

Clujenii au deschis scorul chiar înainte de pauză, prin Nouvier şi au făcut 2-0 la cinci minute de la reluare prin Ruiz. Petrucci i-a făcut cadou de Paşti lui Goga golul de onoare pentru bănăţeni. Problema învingătoarei nu s-a pus niciun moment, însă. După ce Larie a zguduit transversala, Bud şi Belek au risipit orice fel de emoţie...

În prelungiri, golgheterul Cristian Lopez a semnat scorul final, 5-1 pentru CFR şi clujenii au ajuns la 30 de puncte în play-out, cu două mai puţine decât liderul CSMS Iaşi.

”14 jucători termină contractul pe 31 mai. Dacă prin absurd mai sunt șanse și ajungem la baraj, trebuie să ne rugăm de ei să mai rămână două săptămâni să jucăm barajul. Așa s-au făcut lucrurile aici”, a spus Grigoraș la finalul partidei din Gruia.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano