Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024
Fostul jucător din SuperLiga care este în top 5 fotbaliști pe postul său în Serie A
philip otele
Adio, Brighton? Philip Otele se luptă cu alți 15 fotbaliști pentru transferul în Premier League
farul-cfr
Live Video&Text Farul - CFR Cluj 2-0, ACUM, Digi Sport 1. Ionuț Cojocaru a dublat avantajul echipei lui Gică Hagi

ASA Tg. Mureș ASA Tg. Mureș
    Final de meci! ASA pierde al doilea meci consecutiv şi coboară de pe locurile de play-off.
  • 90+3 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! Gazdele puteau închide meciul, pe contraatac, dar Juan Carlos nu a putut trimite în poarta părăsită de Stăncioiu.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Voiculeţ.
  • 85 | Cartonaşe Galbene

Cartonaş galben pentru Vitor Bruno.

• 84 | Schimbări
    O nouă modificare la CFR. A ieşit Cristian Lopez şi a intrat Cristi Bud.
  • 81 | Schimbări
    Ultima schimbare la oaspeţi. Laurenţiu Buş a intrat în locul lui N'Doye.
  • 73 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 CFR! Noul intrat Nouvier a deschis scorul cu un şut din interiorul careului, după o acţiune foarte bună a gazdelor. Lucrurile se complică pentru vicecampioana ediţiei trecute a Ligii 1.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare şi la CFR. A intrat Nouvier în locul lui Păun.
  • 61 | Schimbări
    A doua modificare la oaspeţi. A intrat Ciolacu în locul lui Gorobsov.
    Schimbare la ASA. Mutu a fost înlocuit de Jazvic.
  • 56 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie ASA! Adi Mutu a avut o şansă mare de a marca, dar şutul său de pe linia careului de 16 metri a fost pe centru, iar Marc a reuşit să respingă.
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Gorobsov.
  • 50 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! Fază frumoasă a gazdelor, pe traseul Camora-Lopez-Petrucci, dar italianul, aflat în poziţie foarte bună, a tras pe lângă poartă.
  • 49 | Faze meciCFR Cluj
    Adi Mutu a trimis o lovitură de cap din interiorul careului, dar execuţia a fost prea slabă pentru a-i pune cu adevărat probleme lui Marc.
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Gabi Mureşan.
    Pauză la Cluj! CFR şi ASA sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză fără ocazii mari.
  • 44 | Faze meciCFR Cluj
    Situaţie periculoasă pentru gazde. Păun a evadat pe partea dreaptă, a primit mingea într-o poziţie bună, dar finalizarea sa a lăsat de dorit, iar mingea a trecut mult pe lângă poartă.
  • 32 | Faze meciCFR Cluj
    Petrucci a executat o lovitură liberă din preajma careului, însă nici de această dată nu a reuşit să prindă spaţiul porţii lui Stăncioiu.
  • 29 | Faze meciCFR Cluj
    Petrucci a tras cu piciorul stâng de pe aproximativ 20 de metri, dar mingea a trecut la mare distanţă de poartă.
  • 25 | Faze meci
    Meciul este unul sărac în evenimente. Nici una dintre cele două echipe nu a reuşit să-şi impună jocul sau să-şi creeze vreo ocazie de a marca.
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Păun a primit cartonaşul galben pentru o simulare. Faza a fost una controversată, jucătorul gazdelor susţinând că a fost faultat într-o poziţie care putea fi periculoasă pentru poarta lui Stăncioiu.
  • 7 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Marius Constantin.
Petre GrigorașASA Tg. Mureș

CFR Cluj - ASA Tg. Mureș 1-0. Vicecampioana este în pericol să rateze play-off-ul

ASA Târgu Mureş a pierdut şi în Gruia, 0-1 cu CFR Cluj, şi a ieşit de pe locurile de play-off. Toni Conceicao a fost inspirat şi l-a introdus pe teren în repriza a doua pe Nouvier, autorul singurului gol al partidei.

În Gruia, prima ocazie importantă a avut-o CFR, abia în repriza a doua, atunci când italianul Petrucci a tras pe lângă poarta lui Stăncioiu.

Replica oaspeţilor a venit prin Adrian Mutu, care nu l-a putut învinge pe marc de la 16 metri, din poziţie foarte bună.

În minutul 73 s-a marcat singurul gol al partidei. După o fază prelungită de atac a gazdelor, mingea a ajuns la francezul Nouvier, care a punctat la doar şapte minute de la intrarea pe teren.

Gazdele îşi puteau dubla avantajul în prelungiri, dar Juan Carlos nu a putut profita de ieşirea lui Stăncioiu dintre buturi.

S-a terminat 1-0 pentru CFR, aflată la prima victorie în campionat după cea obţinută în faţa Stelei, la începutul lunii noiembrie. De cealaltă parte, ASA încă nu a marcat în campionat în 2016 şi are două înfrângeri în tot atâtea meciuri.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...