1 - 0
ASA Tg. Mureș logo ASA Tg. Mureș
21.02.2016, ora 20:30
90+4 |
Final de meci! ASA pierde al doilea meci consecutiv şi coboară de pe locurile de play-off.
90+3 |
Ocazie CFR! Gazdele puteau închide meciul, pe contraatac, dar Juan Carlos nu a putut trimite în poarta părăsită de Stăncioiu.
89 |
Cartonaş galben pentru Voiculeţ.
85 |

Cartonaş galben pentru Vitor Bruno.

84 |
O nouă modificare la CFR. A ieşit Cristian Lopez şi a intrat Cristi Bud.
81 |
Ultima schimbare la oaspeţi. Laurenţiu Buş a intrat în locul lui N'Doye.
73 |
GOOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 CFR! Noul intrat Nouvier a deschis scorul cu un şut din interiorul careului, după o acţiune foarte bună a gazdelor. Lucrurile se complică pentru vicecampioana ediţiei trecute a Ligii 1.
66 |
Schimbare şi la CFR. A intrat Nouvier în locul lui Păun.
61 |
A doua modificare la oaspeţi. A intrat Ciolacu în locul lui Gorobsov.
61 |
Schimbare la ASA. Mutu a fost înlocuit de Jazvic.
56 |
Ocazie ASA! Adi Mutu a avut o şansă mare de a marca, dar şutul său de pe linia careului de 16 metri a fost pe centru, iar Marc a reuşit să respingă.
54 |
Cartonaş galben pentru Gorobsov.
50 |
Ocazie CFR! Fază frumoasă a gazdelor, pe traseul Camora-Lopez-Petrucci, dar italianul, aflat în poziţie foarte bună, a tras pe lângă poartă.
49 |
Adi Mutu a trimis o lovitură de cap din interiorul careului, dar execuţia a fost prea slabă pentru a-i pune cu adevărat probleme lui Marc.
48 |
Cartonaş galben pentru Gabi Mureşan.
46 |
45 |
Pauză la Cluj! CFR şi ASA sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză fără ocazii mari.
44 |
Situaţie periculoasă pentru gazde. Păun a evadat pe partea dreaptă, a primit mingea într-o poziţie bună, dar finalizarea sa a lăsat de dorit, iar mingea a trecut mult pe lângă poartă.
32 |
Petrucci a executat o lovitură liberă din preajma careului, însă nici de această dată nu a reuşit să prindă spaţiul porţii lui Stăncioiu.
29 |
Petrucci a tras cu piciorul stâng de pe aproximativ 20 de metri, dar mingea a trecut la mare distanţă de poartă.
25 |
Meciul este unul sărac în evenimente. Nici una dintre cele două echipe nu a reuşit să-şi impună jocul sau să-şi creeze vreo ocazie de a marca.
25 |
Păun a primit cartonaşul galben pentru o simulare. Faza a fost una controversată, jucătorul gazdelor susţinând că a fost faultat într-o poziţie care putea fi periculoasă pentru poarta lui Stăncioiu.
7 |
Cartonaş galben pentru Marius Constantin.

Video rezumat: CFR Cluj - ASA Tg. Mureș

CFR Cluj - ASA Tg. Mureș 1-0. Vicecampioana este în pericol să rateze play-off-ul

ASA Târgu Mureş a pierdut şi în Gruia, 0-1 cu CFR Cluj, şi a ieşit de pe locurile de play-off. Toni Conceicao a fost inspirat şi l-a introdus pe teren în repriza a doua pe Nouvier, autorul singurului gol al partidei.

În Gruia, prima ocazie importantă a avut-o CFR, abia în repriza a doua, atunci când italianul Petrucci a tras pe lângă poarta lui Stăncioiu.

Replica oaspeţilor a venit prin Adrian Mutu, care nu l-a putut învinge pe marc de la 16 metri, din poziţie foarte bună.

În minutul 73 s-a marcat singurul gol al partidei. După o fază prelungită de atac a gazdelor, mingea a ajuns la francezul Nouvier, care a punctat la doar şapte minute de la intrarea pe teren.

Gazdele îşi puteau dubla avantajul în prelungiri, dar Juan Carlos nu a putut profita de ieşirea lui Stăncioiu dintre buturi.

S-a terminat 1-0 pentru CFR, aflată la prima victorie în campionat după cea obţinută în faţa Stelei, la începutul lunii noiembrie. De cealaltă parte, ASA încă nu a marcat în campionat în 2016 şi are două înfrângeri în tot atâtea meciuri.