sava cearta
Video Jucătorii CFR-ului, criză de nervi în meciul cu Sepsi! Coechipierii, nevoiți să intervină
Exclusiv Anghel Iordănescu a dat verdictul! Cine câștigă titlul în SuperLigă: ”Au jucători de valoare”
budescu rapid-farul (1)
Exclusiv Reacție fermă despre plecarea lui Constantin Budescu de la Farul: ”Nu mai putea”

• 90+5 | Final repriza 2
    FINAL. CFR CLUJ s-a impus cu 2-1 în fața Concordiei, după ce în minutul 85 erau conduși pe tabelă.
  • 90+5 | Cartonaşe Galbene
    CHANTURIA pentru că a părăsit spațiul tehnic pentru a se bucura alături de colegi. El fusese schimbat.
  • 90+4 | Goluri
    GOOOOOL CFR CLUJ: 2-1, TIAGO LOPES. Fundașul dreapta al celor de la CFR a punctat în ultimele secvențe ale partidei. Jakolis a centrat de pe dreapta, Guima a încercat să finalizeze, dar n-a ajuns la balon, după care Lopes a finalizat.
  • 90+2 | OcaziiCFR Cluj
    OCAZIE CFR CLUJ. Lopes a executat o lovitură liberă după care Camora a reluat cu tibia, dar Rîmniceanu a avut încă un reflex de zile mari și a scos de pe linia porții.
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    MAFTEI
  • 86 | Goluri
    GOOOOOL CFR CLUJ: 1-1, PĂUN. Faza a plecat de la Tiago Lopes, care a centrat de pe dreapta, Rîmniceanu a ieșit greșit și Păun cu capul a trimis balonul în plasă.
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    CAMORA pentru un fault asupra lui Serediuc
  • 82 | OcaziiCFR Cluj
    Jakolis i-a pasat foarte bine lui Negruț pe culoar, după care ultimul a reluat din prima pe colțul scurt, dar pe lângă poartă.
  • 78 | OcaziiCFR Cluj

OCAZIE CFR. Păun a reluat pe spate, din interiorul careului, pe colțul scurt, dar Rîmniceanu a respins în corner.

• 76 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA CFR. A ieșit Chanturia, a intrat JAKOLIS.
  • 72 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA CONCORDIA. A ieșit Mușat, accidentat, a intrat DUMITRU
  • 70 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA CFR. A ieșit Dore, a intrat GUIMA
  • 69 | OcaziiCFR Cluj
    BARĂ CONCORDIA! Serediuc a scăpat pe stânga, a intrat în careu și deși a fost flancat de Tiago Lopes a trimis din cădere spre poartă. Mingea a lovit însă bara din stânga porții lui Mincă și a ieșit afară.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    BRUNO MADEIRA
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    PURECE
  • 64 | OcaziiCFR Cluj
    GOL ANULAT CONCORDIA. Maftei a executat o lovitură liberă, lateral stânga, apoi mingea a ajuns la Serediuc, care a șutat din voleu, Mincă, ieșit din poartă, a respins în lateral. Dina, aflat pe fază, a reluat spre poartă, mingea a lovit bara, după care Dragarski a introdus balonul în plasă, dar golul n-a fost validat. Asistentul Velicu a indicat ofsaid la Dina, însă atacantul Concordiei era în poziţie regulamentară.
  • 60 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA CONCORDIA. A ieșit Lung, accidentat, a intrat DRAGARSKI
  • 58 | Faze meciCFR Cluj
    Lung nu mai poate continua și va fi schimbat
  • 57 | OcaziiCFR Cluj
    Negruț și-a încercat norocul cu un șut de la distanță, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.
  • 55 | Faze meciCFR Cluj
    DANIEL LUNG s-a accidentat. În urma unui duel aerian pentru balon cu Dore, jucătorul celor de la Concordia a căzut urât pe gazon. A călcat strâmb și a avut nevoie de îngrijiri medicale.
  • 54 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA CONCORDIA. A ieșit Bucurică, accidentat, a intrat ALEXANDRU STAN
  • 49 | OcaziiCFR Cluj
    OCAZIE CFR. Păun a reluat foarte bine cu capul, din interiorul careului mic, după o centrare a lui Chanturia, de pe dreapta, dar Rîmniceanu, cu un reflex de zile mari a scos un gol ca și făcut.

A început repriza a doua

PRIMA SCHIMBARE LA CFR. A ieșit Vereș, a intrat NEGRUȚ
    PAUZĂ
  • 44 | OcaziiCFR Cluj
    OCAZIE CONCORDIA. Serediuc a scăpat pe contraatac, după ce Carp l-a scos din ofsaid, față în față cu Mincă, dar portarul ardelenilor a ieșit la 25 de metri și a respins.
  • 35 | Goluri
    GOOOOOL CONCORDIA: 0-1, SEREDIUC. Mihai Dina i-a pasat excelent ”șeptarului” ilfovenilor, printre fundașii centrali ai clujenilor, după care Serediuc a trimis la colțul lung. Mingea a lovita bara din dreapta lui Mincă, după care a intrat în plasă.
  • 32 | OcaziiCFR Cluj
    Dore, din interiorul careului mic, n-a reușit să înscrie, după o centrare a lui Tiago Lopes de pe dreapta.
  • 14 | OcaziiCFR Cluj
    OCAZIE CONCORDIA. Comtraatac al ilfovenilor, mingea a ajuns la Serediuc care a plecat într-o cursă solitară pe dreapta, flancat de Tânc, a șutat cu dreptul, dar exact pe direcția lui Mincă.
  • 12 | Faze meciCFR Cluj

Acțiune prelungită de atac a celor de la Concordia, Purece a centrat în careu spre Dina, dar Mincă, atent, a ieșit primul și a reținut.

• 8 | OcaziiCFR Cluj
    OCAZIE CFR. Păun a luat o fază pe cont propriu, a intrat în careul celor de la Concordia, prin slalom, după care a șutat pe colțul scurt, dar mingea s-a dus peste transversală. Dore se afla în poziție excelentă de a marca