Deac a fost bine deschis în careu, dar Pecanha a ieșit la intimidare și a respins

Ogbu a tras pe lângă, deși Tade se afla într-o poziție mai bună
    Tade a trimis cu capul peste poartă, din centrarea lui Monroy
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Monroy pentru un fault la teixeira
  • 83 | Goluri
    GOOOOL CFR CLUJ: 1-1, FLORIN COSTEA. Jucătorul a finalizat, elegant, din prima, cu latul din șapte metri, după o centrare de la Monroy.
  • 81 | OcaziiCFR Cluj
    Teixeira a fost aproape de a închide meciul, dar Felgueiras a reținut mingea trimisă cu călcâiul
  • 69 | OcaziiCFR Cluj
    MARE RATARE CFR CLUJ. Ogbu a trecut de Pecanha, undeva la marginea careului, apoi a pasat în centru la Negruț, care a reluat spre poartă, dar Hoban a scos de pe linia porții
  • 68 | OcaziiCFR Cluj
    Maftei s-a trezit cu o minge după o gafă a lui Manasse și a tras cu sete, dar și pe lângă poartă
  • 67 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA CFR CLUJ. A ieșit Chanturia, a intrat FLORIN COSTEA
    PRIMA SCHIMBARE LA CFR CLUJ. A ieșit Rui Pedro, a intrat NEGRUȚ
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Teixeira, pentru că și-a pus tricoul în cap după golul marcat
  • 61 | Goluri

GOOOOOL PETROLUL: 0-1, TEIXEIRA. Mijlocașul a avut timp să preia mingea și apoi să finalizeze, din pasa excelentă a lui Mustivar, dar acesta din urmă s-a aflat într-o poziție de ofsaid!

• 56 | Ocazii
    Djokovic a executat o lovitură liberă, din afara careului, dar mingea a trecut puțin peste transversală.
  • 55 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA PETROLUL. A ieșit Tamuz, a intrat MANASSE
  • 53 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    PETROLUL, ÎN 10! Geraldo a primit un cartonaș galben pentru o obstrucție la Deac și, pentru că este al doilea, a fost eliminat!
  • 48 | Ocazii
    Deac a primit o mingea la marginea careului, după care a încercat un șut de efect la colțul lung, dar mingea a trecut foarte puțin de bara din dreapta porții lui Pecanha.
  • 46 | Ocazii
    Deac a luat o fază pe cont propriu, a intrat în careu după care i-a pasat cu exteriorul lui Rui Pedro iar acesta din urmă a tras din prima, pe colțul scurt, iar mingea s-a dus în plasa laterală.
    A început repriza a doua
    PAUZĂ
  • 45 | Faze meci
    Chanturia și-a păcălit adversarii direcți și a tras dar pe lângă poartă.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Ogbu a primit un cartonaș galben pentru un fault asupra lui Mustivar
  • 39 | Ocazii
    RATARE ULUITOARE PETROLUL. Hoban a primit o minge în colțul careului mic după care a căutat vinclul de la colțul lung, dar a tras pe lângă.
  • 33 | Ocazii
    Albin a executat o lovitură liberă, din afara careului, mingea a luat o traiectorie ciudată, a luat înălțime, după care s-a îndreptat duirect sub transversală, dar Felgueiras, atent, a boxat.
  • 32 | Faze meciCFR Cluj
    Petroliștii încearcă și ei să-și creeze ocazii de gol. Achim a centrat în careu, dar Tamuz n-a reușit să lovească mingea, fiind blocat și de Cadu la timp.
  • 30 | Ocazii
    Atac prelungit al gazdelor, balonul a ajuns la Maftei, care a încercat un dribling, dar a călcat pe minge și a pierdut-o. Deac a recuperat și a tras la poartă, dar Pecanha a fost la post.
  • 26 | Ocazii
    RATARE ULUITOARE CFR CLUJ. Ogbu, singur-singurel, la 7 metri, a tras peste poartă, deși aceasta era goală, după ce Geraldo și Pecanha s-au încurcat reciproc.
  • 26 | Faze meciCFR Cluj
    Panică în careul petroliștilor, până la urmă mingea a juns la Djokovic, care a tras dar mingea a fost deviată în corner.
  • 22 | Faze meci
    Chanturia a luat o fază pe cont propriu după care a intenționat să tragă la poartă, dar a fost blocat de Achim
  • 10 | Cartonaşe Galbene
    Geraldo a primit un cartonaș galben, pentru că s-a pus în fața lui Rui Pedro, împiedicându-l astfel pe acesta să-și continue cursa
  • 9 | Ocazii
    A DOUA OCAZIE CFR. Ogbu a tras de la aproximativ 20 de metri și mingea a trecut foarte puțin de vinclul porții lui Pecanha
  • 8 | Ocazii
    Replica petroliștilor nu se lasă mult timp așteptată. Teixeira a tras de la marginea careului, pe jos, dar Felgueiras a prins.
  • 7 | Ocazii
    OCAZIE CFR! Ogbu a trimis cu capul de la 11 metri, dar Pecanha a scos miraculos
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la CFR.

VIDEO CFR - Petrolul 1-1. Lucescu jr a ajuns la a cincea remiză consecutivă

CFR Cluj şi Petrolul şi-au împărţit punctele în etapa a 26-a. Oaspeţii au deschis scorul prin Teixeira, deşi erau cu om în minus. Florin Costea a egalat cu şapte minute înainte de final.

Petrolul a ajuns la a cincea remiză consecutivă, a patra în Liga 1, după 1-1 pe terenul lui CFR Cluj în etapa a 26-a. Gazdele au început bine şi Ogbu putea să deschidă scorul în minutul 7. Pecanha a avut un reflex incredibil şi şi-a salvat echipa.

Nigerianul a mai trecut o dată pe lângă gol, două minute mai târziu, dar, de data aceasta, a tras puţin peste. Tot Ogbu a ratat din poziție excelentă la jumătatea primei reprize. Replica Petrolului a venit în minutul 33, când Albin a tras bine din lovitură liberă.

Oaspeţii puteau intra cu avantaj la pauză, dar Hoban a tras pe lângă poartă. Repriza a doua a început rău pentru echipa lui Răzvan Lucescu. Ploieştenii au rămas în zece după ce Geraldo a văzut al doilea galben. În ciuda inferiorităţii numerice, oaspeţii au deschis scorul. Teixeira a marcat în minutul 61, însă arbitrul n-a penalizat ofsaidul în care se afla Mustivar, cel care a pasat decisiv.

Gazdele şi-au revenit pe final, dar Hoban a scos de pe linia porţii şutul lui Negruţ. Egalarea a venit în minutul 83. Florin Costea a marcat primul său gol al sezonului, din pasa lui Monroy şi a stabilit scorul final, 1-1.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

stork

Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din...

ilie

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • 10:00 Stirile Digi Sport
  • 10:15 Liga Digi Sport
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”