Jakolis este avertizat.
88 |
Guerriero intră în locul lui Stana.
86 |
Camora execută o lovitură de la marginea careului, dar Cobrea respinge în corner, de sub bară.
85 |
Mareş este avertizat.
78 |
Păun şutează în forţă, dar mingea e pe direcţia lui Cobrea şi acesta prinde cu siguranţă.
77 |
Păun intră în locul lui Nouvier.
76 |
Zoubir este avertizat.
69 |
Bud nu nimereşte poarta după un corner al gazdelor.
68 |
Pulhac intră în locul lui Begeorgi.
68 |
Pacar intră în locul lui Paolucci.
67 |
Bud ratează incredibil din poziţie de singur cu portarul.
58 |
Jakolis centrează perfect, dar Bud reia cu capul pe lângă poarta Petrolului.
54 |
Bud intră în locul lui Petrucci.
54 |
Jakolis intră în locul lui Vitor Bruno.
52 |
Goian reia periculos o centrare a lui Vitor Bruno, dar mingea e pe portarul oaspeţilor, care prinde fără probleme.
49 |
Marc intervine impecabil şi respinge greu o centrare care ar fi ajuns la Zoubir, aflat într-o poziţie bună de a marca.
46 |
A început actul secund.
45+1 |
S-a terminat prima repriză.
40 |
Cristian Lopez ratează una dintre cele mai mari ocazii ale campionatului: Cobrea scoate incredibil reluarea de la câţiva metri a atacantului gazdelor.
39 |
Stana a fost la un pas de autogol, dar mingea trimisă spre propria poartă a lovit bara şi este doar corner.
21 |

În sezonul regulat, fiecare dintre cele două echipe s-a impus pe teren propriu, cu acelaşi scor, 1-0.

15 |
Nouvier şutează de la 22 de metri, dar mingea nu prinde cadrul porţii.

CFR Cluj - Petrolul 0-0. Oaspeţii au obţinut primul punct după nouă etape

CFR Cluj şi Petrolul au încheiat etapa a treia din play-out-ul Ligii 1 cu o remiză, 0-0, la debutul lui Ionel Gane pe banca ploieştenilor. Cea mai mare ocazie a primei reprize i-a aparţinut lui Cristian Lopez, dar golgheterul gazdelor nu l-a putut învinge pe Cobrea, înainte ca Stana să fie aproape de un autogol.

La faza imediat următoare, Vitor Bruno a reluat pe lângă colţul lung, iar la pauză a fost 0-0. La reluare, Lucian Goian a avut o nouă ocazie pentru ardeleni. Au urmat trei încercări de a deschide scorul ale lui Cristian Bud, dar atacantul de 30 de ani nu a nimerit niciodată ţinta.

Nici Păun nu a reuşit să marcheze în minutul 78, iar Cobrea a salvat egalul şi la lovitura liberă executată bine de Camora.

După 0-0 la Cluj, Petrolul a obţinut primul punct după nouă eşecuri la rând. Ultima oară când nu fuseseră învinşi ploieştenii a fost chiar în returul cu CFR din sezonul regulat, atunci când "lupii galbeni" s-au impus cu 1-0.