Neașteptat! Gigi Becali a aflat cât trebuie să plătească pentru Rafa Mujica și Louis Munteanu

Sâmbătă, 23 mai, ora 21:00
Rapid București Rapid București
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+5 | Final repriza 2
    Final de meci în Gruia! CFR Cluj se impune cu 2-1, rezultat în urma căruia Rapid a retrogradat din punct de vedere matematic în liga a doua.
  • 90+4 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Al doilea galben şi, evident, roşu pentru Daniel Pancu, după un fault asupra lui Petrucci.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Avertisment pentru Gregory Tade
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Pancu este avertizat pentru un henţ.
  • 89 | Goluri
    GOOOOOOOOO Rapid, 2-1! Giuleştenii reduc din diferenţă prin Daniel Niculae, care a înscris din apropiere, după ce Mincă a respins în faţă şutul lui Edu Oriol.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Tînc, pentru o intervenţie dură la Pancu.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Muniru este avertizat, după un fault asupra lui Cerlinca.
  • 85 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie Rapid! Mincă a intervenit din nou foarte bine, de această dată în faţa lui Pancu.
  • 81 | Schimbări
    Schimbare la Rapid. Garai i-a lăsat locul lui Ricardo Alves.
  • 80 | Schimbări
    Schimbare la CFR. Chanturia a intrat în locul lui Jakolis.
  • 77 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Cerlinca l-a înlocuit pe Rui Miguel.
  • 75 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL, 2-0 CFR! Tade a transformat fără probleme penaltyul şi îşi consolidează poziţia de lider în clasamentul marcatorilor.
  • 74 | Penalty-uriCFR Cluj
    Penalty pentru CFR, după un fault comis de Sapina asupra lui Larie.
  • 71 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! Contraatac în superioritate numerică al gazdelor, dar Camora a finalizat lamentabil, iar scorul rămâne 1-0 pentru clujeni.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare la CFR. Păun a intrat în locul lui Dore.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Cmovs, după o intrare asupra lui Dore.
  • 60 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL, 1-0 CFR! Petrucci deschide scorul cu un şut superb din afara careului, la care Buchta nu putut interveni.
  • 59 | Schimbări
    Schimbare la Rapid. Pancu a intrat în locul lui Kikas.
  • 58 | Faze meciCFR Cluj
    Contraatac foarte bun al gazdelor, finalizat de Jakolis, al cărui şut din marginea careului a trecut pe lângă poarta lui Buchta.
    Pauză în Gruia! CFR Cluj şi Rapid sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză plină de evenimente.
  • 45 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie Rapid! Rui Miguel ratează din nou incredibil, din câţiva metri, după o deviere inteligentă a lui Săpunaru.
  • 44 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie Rapid! Rui MIguel a fost aproape de gol, cu o execuţie acrobatică şi spectaculoasă, dar Mincă a fost din nou la post şi a respins în corner.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru J. Oriol, după un fault asupra lui Tade.
  • 29 | Faze meci
    Au fost momente tensionate pe arena din Gruia, jucătorii celor două echipe fiind la un pas de încăierare, totul începând de la un duel între Rui Miguel şi Deac.
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Rui MIguel.
    Galben pentru Săpunaru.
  • 29 | Cartonaşe Roşii
    Cartonaş roşu pentru Deac, pentru lovirea unui adversar.
  • 26 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie Rapid! Combinaţie superbă între fraţii Oriol, Joan ajungând în situaţie de finalizare, dar Mincă a intervenit şi a respins.
  • 25 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! Asediu al clujenilor la poarta oaspeţilor. Cmovs a intervenit providenţial şi a respins din faţa porţii, după o lovitură de cap a lui Deac.
  • 24 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! Gazdele au avut o şansă mare să deschidă scorul, prin Deac, dar Buchta a intervenit excelent şi a respins în corner.
  • 20 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Petrucci, în urma unui fault asupra lui Gecov.
  • 11 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie Rapid! O nouă şansă uriaşă pentru Daniel Niculae, care nu l-a putut bate pe Mincă din câţiva metri, după o centrare foarte bună a lui Edu Oriol.
  • 7 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie Rapid! Niculae a trimis excelent cu capul, după o lovitură liberă executată foarte bine de Rui Miguel, dar Mincă a reuşit să respingă în corner.
Cristiano BergodiRapid București

VIDEO CFR Cluj - Rapid 2-1. Giuleştenii pierd în superioritate numerică şi retrogradează matematic

Rapid a retrogradat după ce a pierdut cu 2-1 în faţa CFR-ului. Giuleştenii au jucat timp de o oră în superioritate numerică şi au ratat pe bandă rulantă.

Rapid se întoarce în liga a doua după un singur sezon, în urma eşecului cu 1-2 de pe terenul lui CFR Cluj. Giuleştenii au ratat în prima repriză cât pentru un sezon întreg.

Sub privirile lui Arpad Paszkany, din nou spectator în Gruia după un an de absenţă, portarul Mincă a făcut minuni. Mai întâi a fost la datorie la lovitura de cap a lui Daniel Niculae, apoi a scos în faţa aceluiaşi jucător, care a ratat astfel două mari ocazii în primele 11 minute.

Gazdele au rămas în 10 oameni după o jumătate de oră de joc, Alexandru Tudoar arătându-i direct cartonaşul roşu lui Deac, după un conflict cu Rui Miguel.

Pe finalul reprizei, Rui Miguel a reluat acrobatic, dar Mincă a fost încă o dată imbatabil, iar peste un minut a salvat din nou în faţa portughezului, care a trimis cu capul din câţiva metri.

În minutul 60, italianul Petrucci a deschis scorul cu o execuţie din afara careului care l-a lăsat fără replică pe Buchta. Cehul a salvat apoi într-o situaţie limită, în faţa lui Camorra.

În minutul 74 Sapina l-a faultat în careu pe Larie, iar Tade şi-a consolidat poziţia de lider în clasamentul golgheterilor din Liga 1, transformând fără emoţii pentru 2-0.

În minutul 89, Niculae a marcat din câiva metri, însă reuşita sa a fost tardivă. Mai mult decât atât, în prelungirile partidei, Pancu a primit două galbene în doar 3 minute şi a fost eliminat la rândul său.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!