trofeu liga 2
Video Liga 2, play-off. S-a încheiat etapa a treia. Rezultate surprinzătoare și clasamentul
FOTBAL: FC BOTOSANI - ACSM POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (30.03.2024)
Încă un fotbalist a fost propus la FCSB. Patronul echipei a făcut anunțul: ”E pe lista scurtă”

• 86 | Goluri
    GOOOL CFR, 6-1! Camora se trece și el pe lista marcatorilor printr-un șut puternic din centrul careului
  • 85 | Goluri
    GOOOL CFR, 5-1! Deac înscrie printr-o execuție superbă, după ce Pogacsics apărase inițial șutul lui Florin Costea
  • 84 | Ocazii
    Deac înscrie, dar arbitrul consideră că Munteanu a respins de pe linie și lasă jocul să continue!
  • 83 | Ocazii
    Florin Costea are un șut bun care caută vinclul
  • 81 | Faze meci
    Djokovic șutează puternic de la 20 de metri pe lângă poarta lui Pogacsics
  • 73 | OcaziiCFR Cluj
    Gabionetta poate majora scorul, dar trimite în Pogacsics din partea stângă a careului
  • 71 | Schimbări
    Florin Costea intră în locul lui Rui Pedro
  • 65 | Goluri
    GOOOL SĂGEATA, 4-1! Sorian reduce din handicap după o fază excelentă reușită de Vezan
  • 46 | Goluri
    GOOOL CFR CLUJ! Deac se răzbună după ratările din prima repriză și duce scorul la 4-0
  • 46 | Start a doua reprizaCFR Cluj
    S-a reluat jocul
  • 46+1 | Start prima reprizaCFR Cluj
    Final de repriză la Cluj, gazdele conduc cu 3-0, meciul pare decis
  • 42 | Goluri
    GOOOL CFR CLUJ, 3-0! Rui Pedro marchează spectaculos după o pătrundere în careu din partea dreaptă!
  • 30 | Goluri
    GOOOL CFR CLUJ, 2-0! Maah ia pe cont propriu o fază de la 30 de metri de poartă și înscrie de la 15 metri
  • 29 | Ocazii
    Rada reia pe lângă poartă printr-o lovitură de cap
  • 28 | Ocazii

Pogacsics scoate excelent un balon trimis de Deac

• 24 | Ocazii
    Rui Pedro are ocazia de a majora scorul. dar trimite direct în Pogacsics de la 14 metri
  • 2 | Goluri
    GOOOL CFR CLUJ, 1-0! Djokovic deschide scorul printr-un gol incredibil, după ce Pogacsics este depășit de o minge trimisă de la jumătate terenului!
  • 1 | Ocazii
    Maftei ratează prima ocazie a meciului din trei metri!

VIDEO CFR Cluj-Săgeata 6-1! Festival de goluri

A plouat cu goluri la CFR - Săgeata, într-un meci care a curs aproape într-un singur sens. Nu mai puțin de șase reușite au avut elevii lui Petre Grigoraș, care au lăsat senzația că s-ar fi răzbunat pentru toate neîmplinirile din această primă parte a campionatului.

Fără teama de a exagera, CFR Cluj s-a distrat cu Săgeata Năvodari. Pogacsics a încasat un gol comic de la Djokovic încă din minutul 2. Apoi Robert Maah a dublat avantajul după o jumătate de oră de joc, când a profitat de mingea făcută cadou de Popa, iar Rui Pedro a închis tabela la pauză cu primul său gol în acest sezon.

La reluare, doar 30 de secunde aveau să treacă până când Ciprian Deac a dus scorul la 4-0. În minutul 53, Ionuţ Filip a văzut al doilea galben şi a fost eliminat de Sebastian Colţescu, însă, cu un om mai puţin, Săgeata a reuşit să marcheze. Pasă de excepţie Vezan pentru Sorian şi jucătorul Săgeţii a înscris primul său gol în Liga 1.

Finalul a mai adus alte trei goluri. Mai întâi, arbitrii nu au văzut că mingea şutată de Deac a depăşit linia porţii şi nu au validat reuşita, apoi, în doar două minute, acelaşi Deac şi Camora, din voleu, au dus scorul la 6-1. O victorie de moral pentru CFR Cluj, în timp ce Săgeata Năvodari a ajuns la a cincea înfrângere consecutivă.

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar

vlad-chiriches

Cum l-a numit Anamaria Prodan pe Ronald Gavril: impresara nu s-a ferit să spună cum îl strigă pe boxer

Screenshot (478)

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în Moldova: autogol, accidentare horror, eliminare și gol în prelungiri

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)