Fluier final, CFR - Săgeata 6-1!
90+2 |
Galben pentru Ionuț Rada
86 |
GOOOL CFR, 6-1! Camora se trece și el pe lista marcatorilor printr-un șut puternic din centrul careului
85 |
GOOOL CFR, 5-1! Deac înscrie printr-o execuție superbă, după ce Pogacsics apărase inițial șutul lui Florin Costea
84 |
Deac înscrie, dar arbitrul consideră că Munteanu a respins de pe linie și lasă jocul să continue!
83 |
Florin Costea are un șut bun care caută vinclul
81 |
Djokovic șutează puternic de la 20 de metri pe lângă poarta lui Pogacsics
73 |
Gabionetta poate majora scorul, dar trimite în Pogacsics din partea stângă a careului
71 |
Florin Costea intră în locul lui Rui Pedro
65 |
GOOOL SĂGEATA, 4-1! Sorian reduce din handicap după o fază excelentă reușită de Vezan
46 |
GOOOL CFR CLUJ! Deac se răzbună după ratările din prima repriză și duce scorul la 4-0
46 |
S-a reluat jocul
46+1 |
Final de repriză la Cluj, gazdele conduc cu 3-0, meciul pare decis
42 |
GOOOL CFR CLUJ, 3-0! Rui Pedro marchează spectaculos după o pătrundere în careu din partea dreaptă!
30 |
GOOOL CFR CLUJ, 2-0! Maah ia pe cont propriu o fază de la 30 de metri de poartă și înscrie de la 15 metri
29 |
Rada reia pe lângă poartă printr-o lovitură de cap
28 |

Pogacsics scoate excelent un balon trimis de Deac

24 |
Rui Pedro are ocazia de a majora scorul. dar trimite direct în Pogacsics de la 14 metri
2 |
GOOOL CFR CLUJ, 1-0! Djokovic deschide scorul printr-un gol incredibil, după ce Pogacsics este depășit de o minge trimisă de la jumătate terenului!
1 |
Maftei ratează prima ocazie a meciului din trei metri!

VIDEO CFR Cluj-Săgeata 6-1! Festival de goluri

A plouat cu goluri la CFR - Săgeata, într-un meci care a curs aproape într-un singur sens. Nu mai puțin de șase reușite au avut elevii lui Petre Grigoraș, care au lăsat senzația că s-ar fi răzbunat pentru toate neîmplinirile din această primă parte a campionatului.

Fără teama de a exagera, CFR Cluj s-a distrat cu Săgeata Năvodari. Pogacsics a încasat un gol comic de la Djokovic încă din minutul 2. Apoi Robert Maah a dublat avantajul după o jumătate de oră de joc, când a profitat de mingea făcută cadou de Popa, iar Rui Pedro a închis tabela la pauză cu primul său gol în acest sezon.

La reluare, doar 30 de secunde aveau să treacă până când Ciprian Deac a dus scorul la 4-0. În minutul 53, Ionuţ Filip a văzut al doilea galben şi a fost eliminat de Sebastian Colţescu, însă, cu un om mai puţin, Săgeata a reuşit să marcheze. Pasă de excepţie Vezan pentru Sorian şi jucătorul Săgeţii a înscris primul său gol în Liga 1.

Finalul a mai adus alte trei goluri. Mai întâi, arbitrii nu au văzut că mingea şutată de Deac a depăşit linia porţii şi nu au validat reuşita, apoi, în doar două minute, acelaşi Deac şi Camora, din voleu, au dus scorul la 6-1. O victorie de moral pentru CFR Cluj, în timp ce Săgeata Năvodari a ajuns la a cincea înfrângere consecutivă.