ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
becali
Starul pentru care Gigi Becali a oferit 1.500.000€ a fost făcut ”praf”: ”Joacă două meciuri pe an!”

• 90+3 | Final repriza 2
    FINAL de meci în Gruia! CFR Cluj s-a impus cu 2-0, prin două goluri înscrise după pauză, în doar două minute.
  • 87 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Tînc a intrat în locul lui Jakolis.
  • 77 | Schimbări
    A doua schimbare şi la CFR. Cristian Lopez a fost înlocuit de Horj.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Tincu.
  • 76 | Schimbări
    A doua modificare la ilfoveni. Feussi i-a lăsat locul lui Serediuc.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la Chiajna. Robert Răducanu a intrat în locul lui Grădinaru.
  • 71 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie Chiajna! Neluţ Roşu putea relansa meciul, dar şutul său din poziţie excelentă, nu a prins spaţiul porţii lui Traian Marc.
  • 68 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 CFR! La scurt timp după intrarea sa pe teren, Guima a dublat avantajul gazdelor. Jucătorul portughez a înscris cu o lovitură de cap din 2 metri, profitând de ieşirea slabă pe centrare a lui Bălgrădean.
  • 66 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 CFR! Gazdele au deschis scorul prin Cristian Lopez. Atacantul spaniol a finalizat cu o execuţie simplă o fază frumosă creată de clujeni în banda dreapta.
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Camora.
  • 64 | Schimbări
    Schimbare la CFR. Guima i-a luat locul lui Cristi Bud.
  • 63 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! Gazdele puteau deschide la şutul frumos de la distanţă al lui Camora, dar Bălgrădean a avut o paradă pe măsură şi a reuşit să respingă.
  • 59 | Faze meciCFR Cluj
    O nouă fază controversată în careul clujenilor. Oaspeţii au cerut din nou penalty, după un posibil henţ în careu al lui Andrei Mureşan.
  • 45 | Final repriza 1
    PAUZĂ la Cluj! cele două echipe sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză cu puţine faze de poartă.
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Grădinaru este şi el avertizat.
  • 36 | Faze meciCFR Cluj
    Fază controversată în careul gazdelor. Chiajna ar fi putut primi penalty, la o fază la care Tiago Lopes a jucat mingea cu mâna în propriul careu. Deşi se afla aproape de fază şi era excelent plasat, Sebastian Colţescu a lăsat jocul să continue.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Pena.
  • 26 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie Chiajna! Prima mare ocazie a meciului aparţine oaspeţilor. Un contraatac excelent al elevilor lui Săndoi l-a lăsat pe Neluţ Roşu într-o poziţie ideală, însă jucătorul ilfovenilor a trimis în bară.
  • 13 | Faze meciCFR Cluj
    Cristi Bud a reluat cu capul, după o centrare de pe partea stângă, dar mingea a trecut peste poarta lui Bălgrădean.
  • 11 | Faze meciCFR Cluj
    Larie a reluat spectaculos, din foarfecă, spre poarta lui Bălgrădean, dar execuţia fundaşului gazdelor nu a fost suficient de puternică, iar portarul ilfovenilor a prins fără probleme.
  • 2 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Cristi Bud.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Emil SăndoiConcordia Chiajna

CFR Cluj - Concordia 2-0. Ardelenii încep sezonul cu victorie şi scapă de jumătate din penalizare

Start bun pentru CFR în noul sezon. Clujenii, care au început campionatul cu 6 puncte penalizare, din cauza datoriilor, au învins-o pe Concordia Chiajna cu 2-0.

Pentru al doilea sezon consecutiv, CFR Cluj a început Liga 1 cu o penalizare de 6 puncte, dar pe primele trei le-a recuperat din prima etapă.

În Gruia, Concordia a fost mai periculoasă în prima repriză. Fostul jucător al clujenilor, Neluţ Roşu, a trimis în bară, după un contraatac frumos al echipei lui Emil Săndoi, apoi oaspeţii au cerut penalty la henţul comis în careu de Tiago Lopes, în minutul 36. Deşi era excelent plasat, Sebastian Colţescu nu a observat infracţiunea şi a lăsat jocul să continue.

În debutul părţii a doua, Chiajna a cerut din nou lovitură de la 11 metri, la un presupus henţ al lui Andrei Mureşam, în timp ce echipa lui Vasile Miriuţă a replicat prin şutul de la distanţă al lui Camora, respins de Bălgrădean, şi la ocazia lui Petrucci.

Soarta meciului s-a decis în doar două minute, la mijlocul părţii a doua. În minutul 66, Cristian Lopez a deschis scorul, după o acţiune frumoasă a clujenilor pe partea dreaptă, apoi, imediat, noul intrat Guima a profitat de o ieşire greşită a lui Bălgrădean şi a înscris cu o lovitură de cap din apropiere.

Cu 20 de minute înainte de final, Neluţ Roşu a mai ratat o mare ocazie pentru Chiajna şi şansa de a-şi readuce echipa în joc. S-a terminat 2-0 pentru CFR, care, în trunda următoare, va juca în deplasare cu FC Botoşani. De cealaltă parte, Concordia va întâlni FC Voluntari, în derby-ul Ilfovului.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium - 17 Apr 2024

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Hermannstadt - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (2.03.2024)

FOTBAL: Farul - CFR Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Juventusâ& x80;& x99;s Adrien Rabiot portrait in action during Hellas Verona FC vs Juventus FC, Italian soccer Serie A

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, ora 22:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid