Doman intră în locul lui Bărbuţ.
90+2 |
Bocşan intră în locul lui Hernandez.
90 |
Golubovic a fost aproape de unul dintre golurile campionatului: a reluat spectaculos din foarfecă, dar Strauss a respins extraordinar de sub bară.
85 |
Dublă ocazie a oaspeţilor: Bărbuţ reia din apropiere, Gravohac respinge greu în faţă, de unde Hernandez loveşte şi el cu capul, dar portarul gazdelor e din nou la post.
84 |
Ţigănaşu a şutat din prima, pe jos, dar Strauss a fost la post.
82 |
Golubovic şutează din întoarcere, de la marginea careului, dar mingea nu prinde cadrul porţii.
78 |
GOOOOOL POLI!!!!! GOOOOOOL OVIDIU POPESCU!!! Mijlocaşul oaspeţilor a egalat cu un şut violent, la vinclu.
75 |
Cristea este avertizat.
75 |
GOOOOOOL CSMS!!!!! GOOOOOL CRISTEA!!!!! Atacantul gazdelor primeşte o minge de la Golubovic şi marchează primul gol al meciului cu un şut plasat.
69 |
Ţigănaşu centrează perfect de pe flancul stâng, iar Ciucă nu reuşeşte să împingă mingea în plasă din careul mic.
67 |
Vasile Gheorghe combină cu Golubovic, dar primul şutează dintr-o poziţie ideală şi nu prinde cadrul porţii.
56 |
Golubovic şi Strauss s-au lovit cap în cap, după o acţiune de atac a gazdelor şi cei doi au avut nevoie de îngrijiri medicale.
53 |
Cristea şutează puternic din unghi, dar Strauss respinge salvator. Atacul gazdelor continuă, dar şutul lui Viveiros nu este contorizat, meciul fiind oprit pentru o poziţie de ofsaid.
46 |
A început actul secund.
45 |
S-a terminat prima repriză.
38 |
Bărbuţ şutează violent de la marginea careului şi mingea loveşte transversala.
35 |
Ciucă e şi el aproape de gol, după un corner al ieşenilor, dar mingea lovită cu capul trece peste poartă.
27 |
Torres este şi el avertizat.
25 |
Ţigănaşu este avertizat.
25 |
Gazdele cer penalty la un duel între Torres şi Cristea, în urma căruia atacantul gazdelor a căzut în careu.
24 |
Vasile Gherghe primeşte o minge la marginea careului, în poziţie lateral dreapta, dar şutul este ratat şi trece departe de poartă.
20 |
Vasile Gheorghe trimite puternic, de la 20 de metri, dar nu prinde cadrul porţii.
9 |
Acelaşi Viveiros şutează din prima, de la marginea careului, dar mingea trece peste poarta bănăţenilor.
5 |

Gazdele au prima ocazie de gol a meciului: V. Gheorghe centrează perfect de pe partea dreaptă şi Viveiros reia din apropiere cu capul, dar mingea trece pe lângă poarta lui Strauss.

Video rezumat: CSMS Iași - ACS Poli

CSMS Iași - ACS Poli 1-1. Gazdele pierd puncte importante în lupta pentru play-off

CSMS Iaşi a terminat la egalitate cu Timişoara, 1-1, pe propriul teren, în etapa a 25-a. Gazdele au dominat clar prima parte a jocului. Viveiros a ratat în minutul cinci, după o centrarea a lui Vasile Gheorghe, apoi, tot el, a tras pe lângă poartă de la marginea careului.

Ieşenii au cerut penalty când Andrei Cristea a fost împins în careu de Torres, dar arbitrul nu a fost de acord. Mădălin Ciucă a fost şi el aproape de gol, după un corner, însă cea mai mare ocazie a primei reprize a fost a oaspeţilor. Bărbuţ a tras în bară.

Gazdele s-au jucat din nou cu ocaziile la începutul reprizei a doua - Cristea nu a nimerit ţinta cu un şut din unghi, iar vasile Gheorghe a ratat o ocazie dintr-o poziţie bună. Ciucă nu a profitat nici el de centrarea bună a lui Ţigănaşu, dar ieşenii au deschis scorul cu 15 minute înainte de final prin Andrei Cristea.

Doar trei minute s-au bucurat moldovenii de avantaj, pentru că Ovidiu Popescu a restabilit egalitatea. Gazdele puteau obţine trei puncte, dar Stauss a apărat execuţia spectaculoasă a lui Golubovic, nu înainte ca Grahovac să aibă o dublă intervenţie la loviturile de cap trimise de Bărbuţ şi Hernandez.

CSMS Iaşi are un punct avans în faţa lui ASA, în lupta pentru ultimul loc de play-off, cu menţiunea că vicecampioana are un meci mai puţin disputat. CFR - ASA se dispută duminică, de la ora 20:30, în direct pe Digi Sport 1. Cele mai importante faze VIDEO vor fi în timp real pe digisport.ro și m.digisport.ro