VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

Sâmbătă, 17 octombrie, la ora 18:00
CSMS Iași CSMS Iași
FC Voluntari FC Voluntari
  • 90+3 | Final repriza 2
    Final de meci în Copou. CSMS Iași se impune cu 2-1. Golurile întâlnirii au fost marcate de Golubovic și Viveiros pentru gazde, respectiv Bălan pentru oaspeți
  • 90 | Faze meci
    Centralul Găman prelungește partida cu 3 minute
  • 90 | Schimbări
    Schimbare la CSMS Iași. Bădic intră în locul lui Viveiros
  • 87 | Ocazii
    Vasile Gheorghe încheie cu șut o acțiune însă nu-i pune probleme prea mari poartarului ilfovean
  • 79 | Schimbări
    Schimbare la FC Voluntari. Iese Goossens, intră Daniel Pancu
  • 74 | Schimbări
    Modificare în echipa lui Nicolo Napoli. Grigorie îi lasă locul în teren lui Vasile Gheorghe
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Enescu este și el avertizat de centralul Găman
  • 70 | Faze meci
    Kone ia încă o acțiune pe cont propriu, pătrunde în careul gazdelor și încearcă un șut către colțul lung, mingea este însă blocată de un fundaș în drumul spre poartă
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Mitic pentru un fault la jumătatea terenului
  • 68 | Ocazii
    BARĂ FC VOLUNTARI! Kone îl angajează excelent pe Bălan la marginea careului moldovean, atacantul oaspeților trimite către colțul lung, mingea lovește bara și sare la nou intratul Mihai Costea, care trimite peste transversală deși avea jumătate de poartă goală
  • 67 | Schimbări
    Modificare la Voluntari. Pîrvulescu este înlocuit de Mihai Costea
  • 67 | Ocazii
    Grigorie trimite puternic, mingea prinde cadrul porții dar tabela rămâne nemodificată
  • 63 | Faze meci
    Viveiros șutează la colțul scurt, Balauru intervine
  • 57 | Goluri
    GOOOOOL CSMS IAȘI! GOOOL VIVEIROS! Mijlocașul moldovenilor înscrie cu un șut cu exeteriorul, de la 16 metri, după o minge așezată cu capul de Golubovic
  • 54 | Ocazii
    Bole a recuperat o minge în jumătatea proprie și a pornit pe contraatac, a depășit doi adversari în viteză și a ajuns la marginea careului de 16 metri, unde i-a pasat lui Golubovic. Atacantul a asezat mingea pentru Grigorie, dar șutul decarului s-a dus mult peste poartă
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    Ovidiu Mihalache vede primul cartonaș galben al partidei
    A început repriza secundă
  • 46 | Schimbări
    Prima modificare la gazde. Enescu intră în locul lui Crețu
  • 45+1 | Final repriza 1
    Final de repriză în Copou. După 45 de minute cele două echipe sunt la egalitate, 1-1, după golurile marcate de Golubovic și Bălan
  • 37 | Ocazii
    Pîrvulescu a trimis puternic din colțul careului de 16 metri, mingea a trecut peste poartă
  • 34 | Goluri
    GOOOOL FC VOLUNTARI! GOOOL BĂLAN! Hamed Kone a luat o acțiune pe cont propriu în flancul drept al ofensivei ilfovene, a pătruns în careu, a driblat doi adversari și a centrat pentru Adrian Bălan, care a trimis mingea în poartă cu capul, din 6 metri
  • 28 | Ocazii
    CSMS Iași este în continuare echipa mai periculoasă. Viveiros a centrat de pe partea dreapta către Golubovic, însă reluarea din 8 metri a atacantului moldovean nu a prins cadrul porții ilfovene
  • 23 | Goluri
    GOOOOL CSMS IAȘI! GOOOL GOLUBOVIC! Gazdele deschid scorul la jumătatea primei reprize. Kone a pierdut o minge la mijlocul terenului, balonul a ajuns la Grigorie care a trimis o centrare de excepție pentru Golubovic. Atacantul moldovenilor a reluat cu capul și l-a învins pe Balaur
  • 19 | Ocazii
    Prima oportunitate de gol și pentru CSMS Iași. Grigorie primește o pasă cu capul de la Golubovic și intră în careu cu mingea, dar trimite în plasa laterală din drop
  • 12 | Faze meci
    Bălan trage de la distanță, însă fără a pune în pericol poarta gazdelor
  • 8 | Ocazii
    Pirmele emoții la poarta gazdelor. Goossens șutează din afara careului de 16 metri, dar mingea trece puțin pe lângă buturile apărate de Caparco
Gheorghe MulțescuFC Voluntari

VIDEO CSMS Iași - FC Voluntari 2-1. Golubovic și Viveiros, decisivi pentru echipa lui Napoli

Nici sosirea lui Gigi Multescu nu a adus Voluntariului prima victorie in Liga 1. Ilfovenii au pierdut cu 1-2 pe terenul Iasiului, primul succes in 9 etape pentru echipa lui CSMS Iasi.

Voluntariul a schimbat degeaba antrenorul. La primul meci pe banca ilfovenilor, Gigi Multescu a fost învins în deplasare de CSMS Iași. Fără victorie de 8 etape, oamenii lui Nicolo Napoli au deschis scorul la jumătatea reprizei. Grigorie a centrat perfect pentru Golubovic, iar atacantul nu i-a dat nicio șansă lui Balaur.

Bosniacul a trecut pe langa 2-0, 5 minute mai târziu. Oaspeții au egalat în minutul 34 - Hamed Kone s-a distrat cu fundașii Iașiului, după care l-a servit excelent pe Adrian Bălan.

Nuno Viveiros a fost cel care a adus victoria echipei din Copou, în repriza a doua, cu un șut de la marginea careului (min. 57). Voluntariul putea pleca cu un punct de la Iași, dar Bălan a lovit bara, iar Costea a trimis mult peste transversală (min. 68).

CSMS Iași s-a impus cu 2-1 și a strâns 16 puncte, în timp ce FC Voluntari rămâne fără victorie, după 14 meciuri în Liga 1.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...