ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
alex chipciu flash
”Săreau tibiile în aer”. Alex Chipciu a reacționat după ratarea calificării în finala Cupei și a avut o ”țintă”

• 90+3 | Goluri
    GOOOOL CSMS Iași! Bădic marchează din gura porții, din centrarea lui Golubovic și închide tabela la 2-0
  • 88 | Faze meciCSMS Iași
    Nemțenii presează pe acest final de meci. Aldea șutează din prima, de la circa 20 de metri, dar peste poarta
  • 86 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie imensă pentru Ceahlăul! Portarul Grahovac a respins în față un șut de la distanță, dar Gheorghiu, care a urmărit bine, a șutat alături de poartă
  • 82 | Faze meciCSMS Iași
    Achim șutează din lovitura liberă care a rezultat, dar trimite peste poartă
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Țigănașu, care l-a faultat pe Gheorghiu în marginea careului ieșean
  • 80 | Schimbări
    Modificare la CSMS Iași: iese Onduku și intră Badic
  • 77 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie imensă pentru ieșeni! La capătul unui contraatac rapid, Ciucur a reluat cu capul, din plonjon, o centrare a lui Crețu, de pe dreapta, dar portarul Jovic a întins un braț și a reușit să respingă în corner
  • 74 | Schimbări
    Schimbare la Ceahlăul: iese Chitoșcă și intră Cîrjan
  • 71 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie pentru CSMS Iași! Golubovic a reluat cu capul, dar pe direcția lui Onduku, iar acesta nu a putut trimite pe spate, pe spațiul porții și i-a ieșit mai mult o respingere, chiar din fața porții
  • 67 | Schimbări
    Schimbare la Iași: iese Enescu și intră Crețu
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Adrian Gheorghiu, după o ținere la Golubovic
  • 62 | Faze meciCSMS Iași
    Grahovac respinge în corner, pe spate, o minge trimisă periculos de nemțeni dintr-o lovitură liberă de pe stânga
  • 58 | Schimbări
    Schimbare la Ceahlăul: iese Rodrigues și intră Gheorghiu
  • 57 | OcaziiCSMS Iași
    Încă șansă de gol pentru gazde! Onduku a șutat puternic, din prima, din interiorul careului într-o minge respinsă neconvingător de apărarea oaspeților, dar nu a nimerit spațiul porții
  • 54 | Faze meciCSMS Iași
    Ionuț Voicu cade în careu, după un duel cu un apărător advers, dar arbitrul Balaj lasă jocul să continue
  • 52 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie pentru CSMS Iași! Enescu a șutat puternic pe jos, de la peste 20 de metri, dar portarul Jovic plonjeză și respinge de la rădăcina barei
  • 46 | Schimbări
    Schimbare la Ceahlăul: iese Tăbăcariu și intră Aldea
    Începutul reprizei secunde
  • 45+3 | Final repriza 1
    Pauză la Iași, acolo unde gazdele conduc cu 1-0 contra Ceahlăului Piatra Neamț
  • 45 | Faze meciCSMS Iași
    Momente bune pentru Ceahlăul, pe acest final de repriză, dar jucătorii lui Raninovic nu reușesc să concretizeze
  • 40 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie imensă pentru Ceahlăul! Portarul Grahovac a scos senzațional în corner o minge trimisă cu capul de Kneif. Reflex incredibil al goalkeeper-ului gazdelor!
  • 37 | OcaziiCSMS Iași
    Șut frumos al lui Sialmas, de la peste 25 de metri, dar Grahovac prinde cu siguranță
  • 33 | Cartonaşe GalbeneCSMS Iași
    Ieșenii revin în atac, dar Bole nu prinde cadrul porții cu un șut cu stângul, din marginea careului
  • 30 | Goluri
    GOOOOL CSMS Iași! Bojan Golubovic deschide scorul cu o lovitură de cap din plonjon, din 6 metri, la capătul unei centrări trimise de Mitic
  • 29 | Cartonaşe GalbeneCSMS Iași
    Ocazie pentru Ceahlăul! Sialmas pătrunde frumos în careu, dar nu mai are putere să șuteze puternic, iar portarul Grahovac prinde mingea trimisă slab
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Buden, după un fault comis în tușă, asupra lui Onduku
  • 20 | Faze meciCSMS Iași
    Nemțenii au două lovituri libere din zone periculoase, câte una de pe fiecare flanc, dar nu reușesc să trimită pe poartă, la capătul centrărilor lui Achim, executantul fazelor fixe din echipa nemțeană
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Tăbăcariu, care a intrat tare la Golubovic, după ce a gafat și a pierdut mingea într-o zonă periculoasă
  • 16 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie pentru Iași! Gazdele puteau profita de o greșeală a lui Tăbăcariu, care a pierdut mingea la 40 de metri de propria poartă. Golubovic i-a pasat lui Onduku, iar decarul ieșenilor a șutat cu boltă, de la distanță, dar cu puțin peste poarta lui Jovic
  • 10 | Faze meciCSMS Iași
    Gazdele continuă începutul bun, dar nu la fel de insistent ca în primele minute. Încearcă să se apropie de poarta lui Jovic cu mingi lungi, peste apărarea avansată a oaspeților, dar fără a-și crea ocazii, deocamdată
  • 1 | Faze meciCSMS Iași
    Ieșenii încep tare și amenință încă din primul minut de joc, la o lovitură de cap a lui Bojan Golubovic, care prinde însă spațiul porții
    Fluier de start al meciului dintre CSMS Iași și Ceahlăul Piatra Neamț
  • 0 | Faze meci
    Arbitrul central Cristian Balaj primește o plachetă și un buchet de flori, cu ocazia celui de-al 300-lea meci condus în Liga 1

VIDEO CSMS Iași - Ceahlăul 2-0. Golubovic și Bădic au risipit emoțiile gazdelor

Derby-ul Moldovei din etapa a 29-a a Ligii 1 a lămurit în bună masură situaţia pentru două echipe aflate în lupta pentru evitarea retrogradării. Victoria cu 2-0 obținută de CSMS Iași cu Ceahlăul a salvat în mare proporție echipa lui Nicolo Napoli şi aproape i-a condamnat pe nemțeni la Liga a 2-a.

Meciul a început cu golul spectaculos înscris de Golubovic. Ceahlăul a trecut pe lângă egalare înaintea pauzei - Grahovac a respins la ocazia lui Kneif. Iașiul putea închide partida dacă Ciucur îl învingea pe Jovic în minutul 77. Ceahlăul le-a mai dat emoții iesenilor pe final - Gheorghiu n-a prins poarta din apropiere, iar, la faza următoare, Grahovac a avut din nou noroc. Bădic a făcut 2-0 în prelungiri și CSMS Iai are acum 38 de puncte, cu 8 mai mult decât primul loc retrogradabil.

A șaptea victorie consecutivă reușită de ieșeni pe teren propriu le-a asigurat elevilor lui Nicolo Napoli un final de sezon fără frica retrogradării.

PROGRAMUL TV COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 22:45 LIVE Digi Gol
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român