Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

• 90+5 | Final repriza 2
    Final de meci la Iaşi! Steaua nu reuşeşte să câştige cu CSMS Iaşi, dar îţi păstrează titlul de campioană, datorită victoriei obţinute de Oţelul la Tg. Mureş.
  • 90+3 | Cartonaşe Roşii
    Arlauskis este eliminat, primind direct cartonaşul roşu, pentru proteste.
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Breeveled primeşte cartonaşul galben.
  • 90 | Schimbări
    Modificare la CSMS Iaşi. Coşereanu intră în locul lui Creţu.
  • 82 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Olah a intrat în locul lui Enescu.
  • 79 | OcaziiCSMS Iași
    OCAZIE STEAUA! Caparaco a respins din nou superb, la execuţia din voleu a lui Stanciu.
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Caparco.
  • 77 | OcaziiCSMS Iași
    OCAZIE STEAUA! Fază superbă reuşită de Iancu, al cărui şut de la 14 metri, uşor deviat, a fost respins senzaţional de Caparco.
  • 70 | Schimbări
    Ultima schimbare la Steaua. Iancu l-a înlocuit pe Râpă.
  • 62 | Faze meciCSMS Iași
    Adi Popa a tras cu stângul din afara careului, dar mingea a trecut pe lângă poartă.
  • 60 | Faze meciCSMS Iași
    Râpă, aproape de autogol. Fundaşul dreapta al Stelei i-a trimis cu pieptul lui Niţă, însă a făcut-o incorect, iar mingea a ieşit în corner. Din fericire pentru oaspeţi, mingea nu a fost pe spaţiul porţii.
  • 54 | Schimbări
    O nouă modificare la Steaua. Latovlevici a intrat în locul lui Toşca.
  • 52 | OcaziiCSMS Iași
    OCAZIE STEAUA! Fază periculoasă în careul gazdelor, la care Caparco a ieşit greşit, dar Plămadă a respins o minge trimisă de Chipciu şi care se îndrepta spre poarta goală.
  • 47 | OcaziiCSMS Iași
    OCAZIE STEAUA! Neagu a executat bine o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă.
    Prima schimbare la Steaua. Rusescu a intrat în locul lui Ţucudean.
  • 45+3 | Final repriza 1
    Pauză la Iaşi! Cele două echipe sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză în care Steaua a ratat o ocazie uriaşă, prin Adi Popa.
  • 45+2 | OcaziiCSMS Iași
    OCAZIE STEAUA! Adi Popa a fost lansat excelent de Chipciu şi, după ce a scăpat frumos de doi adversari a tras la poartă. Fundaşii gazdelor au blocat, iar steliştii au solicitat penalty. Cristi Balaj a lăsat, însă jocul să continue, în ciuda protestelor.
  • 45 | Faze meciCSMS Iași
    Acţiune prelungită a roş-albaştrilor, după o lovitură de colţ. Stanciu a ajuns într-o poziţie bună, dar a întârziat şutul şi a fost blocat de fundaşii gazdelor.
  • 27 | OcaziiCSMS Iași
    OCAZIE STEAUA! Fază bună de atac a steliştilor, finalizată cu un şut in voleu de Stanciu, dar Caparco a prins fără probleme.
  • 21 | Faze meciCSMS Iași
    Adi Popa a tras din prima, de la marginea careului, dar mingea a trecut mult peste poartă.
  • 16 | OcaziiCSMS Iași
    OCAZIE CSMS! Prima oportunitate a gazdelor i-a aparţinut lui Ciucă, a cărui lovitură de cap, după un corner executat de Enescu, a trecut peste poartă.
  • 12 | OcaziiCSMS Iași
    OCAZIE STEAUA! Adi Popa a ratat incredibil, după un contraatac foarte bun. Jucătorul roş-albaştrilor a scăpat singur cu portarul, pe care l-a driblat, însă şutul său a lovit transversala.
  • 10 | Faze meci
    Început liniştit de meci la Iaşi. Nici una dintre cele două echipă nu riscă deocamdată, iar jocul este echilibrat.
Costel GâlcăSteaua

VIDEO CSMS Iași - Steaua 0-0. Roş-albaştrii nu câştigă, dar devin campioni pentru a treia oară la rând

Steaua e campioana României pentru a treia oară la rând şi pentru a 26-a oară în istoria clubului. Titlul a venit cu emoţii, după o remiză albă pe terenul lui CSMS Iaşi. Roş-albaştrii au încheiat campionatul cu 71 de puncte, cu trei mai multe decât ASA Târgu Mureş.

Împotriva moldovenilor, Adi Popa a fost cel mai periculos om al echipei lui Costel Gâlcă în prima repriză, când a ratat trei ocazii uriaşe.

Prima a venit în minutul 12, când a scăpat singur pe contraatac si a lovit doar bara, după ce l-a driblat şi pe Caparco. Tot Adi Popa a tras peste poartă în minutul 21, pentru ca, în prelungiri, să dribleze doi fundaşi ieşeni înainte de a fi blocat în ultimul moment.

După pauză, în minutul 61, Râpă i-a dat emoţii lui Niţă, când a fost aproape să marcheze în propria poartă, în timp ce steliştii l-au luat la ţintă pe Caparco în ultimele minute ale întâlnirii.

Fostul portar al celor de la ASA s-a descurcat, însă, excelent şi i-a blocat spectaculos pe Iancu şi Stanciu, la două şuturi foarte bune.

Arlauskis nu a jucat, dar a încheiat meciul eliminat, primind cartonaşul roşu pentru proteste în prelungirile partidei.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...