FC Universitatea U Cluj v Chindia Targoviste - Romania Liga 1, Cluj-Napoca - 13 May 2023
Dan Nistor, ”distrus” după ce U Cluj a ratat finala Cupei României: ”E foarte mare suferinţa. E dureros”
Dinamo ar putea rămâne fără Dennis Politic. Două cluburi din SuperLigă pregătesc ofertele
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (9.03.2024)
Mihai Stoica a anunțat câți spectatori vor fi la FCSB - Rapid. ”A solicitat și celelalte 1000 de bilete. Vin toți”

• 90+5 | Final repriza 2
    Final de meci la Craiova! CSU ajunge la al 19-lea meci fără înfrângere, obţine cea mai clară victorie din acest sezon şi urcă pe locul 3 în Liga 1.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Neag, după un fault comis asupra lui Ivan.
  • 84 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Ivan i-a luat locul lui Bawab.
  • 80 | Schimbări
    Schimbare la CSU Craiova. Nuno Rocha, autorul unei duble, i-a lăsat locul lui Herghelegiu.
  • 77 | Schimbări
    O nouă modificare la U Cluj. A ieşit Gravenberch şi a intrat Van den Broek.
    Schimbare la gazde. Dumitraş a intrat în locul lui Achim.
  • 76 | OcaziiCSU Craiova
    Ocazie Craiova! Băluţă a fost aproape de al patrule gol pentru CSU, dar şutul său a ocolit de puţin vinclul.
  • 71 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL, 3-0 Craiova! Gazdele se desprind la trei goluri, prin Nuno Rocha. Atacantul oltenilor a făcut dubla, după un contraatac excelent al echipei lui Sorin Cârţu.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Vătăjelu, care l-a faultat la marginea careului pe Gravenberch. Fundaşul stânga al oltenilor va fi suspendat etapa viitoare, în urma acestui avertisment.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Nuno Viveiros a cerut penalty la un duel în careu cu Akca. Arbitrul a lăsat jocul să continue şi i-a acordat galben jucătorului clujean, care a protestat la decizia centralului.
  • 62 | Schimbări
    A doua schimbare a meciului, la U Cluj. Lemnaru i-a luat locul lui Castillion.
  • 61 | OcaziiCSU Craiova
    Ocazie Craiova! O nouă şansă uriaşă pentru gazde. Vătăjelu a tras superb din voleu, din unghi, dar mingea a lovit transversala.
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Dino Skvorc.
  • 57 | Schimbări
    Prima schimbare la oaspeţi. Munteanu l-a înlocuit pe Lungu.
  • 55 | OcaziiCSU Craiova
    Ocazie Craiova! Plecat dintr-o poziţie nesemnalizată de offside, Nuno Rocha a ratat incredibil din situaţie de unu contra unu cu Veselovski, trimiţând peste poartă.
  • 51 | OcaziiCSU Craiova
    Ocazie Craiova! Brandan a executat înşelător o lovitură liberă, cu pământul, iar Veselovsky a respins cu dificultate. Mingea a ajuns la Băluţă, aflat în unghi, dar portarul oaspeţilor a reuşit să intervină încă o dată.
    Pauză la Craiova! Gazdele conduc cu 2-0, prin golurile marcate de Bawab şi Nuno Rocha. Clujenii au rămas în inferioritate numerică încă din startul partidei, când Ceppelini a primit cartonaşul roşu.
  • 41 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL, 2-0 Craiova! Nuno Rocha a dublat avantajul gazdelor cu o lovitură de cap din apropiere, după o centrare excelentă de pe partea stângă a lui Tîrnăcop.
  • 38 | OcaziiCSU Craiova
    Ocazie Craiova! Madson a tras superb de la mare distanţă, însă mingea trimisă de mijlocaşul oltenilor a trecut puţin peste poartă.
  • 23 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Craiova! Bawab deschide scorul la scurt timp după ce a ratat o ocazie bună. Atacantul gazdelor a înscris cu un şut la colţul lung, după ce a pătruns uşor printre trei adversari.
  • 20 | OcaziiCSU Craiova
    Ocazie Craiova! Gazdele au trecut pe lângă deschiderea scorului de două ori la aceeaşi fază. Bawab şi Tîrnăcop au tras din poziţii excelente, dar Veselovsky a reuşit să blocheze de fiecare dată.
  • 9 | Cartonaşe Roşii
    U Cluj rămâne în 10 oameni încă din startul partidei! Pablo Ceppelini a primit direct cartonaşul roşu, după ce l-a călcat pe Pablo Brandan.
Adrian FalubU Cluj

VIDEO CSU Craiova - U Cluj 3-0. Oltenii au urcat pe podium, după cea mai clară victorie din acest sezon

CSU Craiova a trecut şi de U Cluj şi a ajuns la 19 meciuri consecutive fără eşec în Liga 1. Oltenii s-au impus cu 3-0 pe teren propriu şi au urcat pe podium.

Fără înfrângere din august anul trecut, CSU a reuşit cea mai clară victorie din acest sezon.

Oltenii au profitat de faptul că au evoluat aproape tot meciul cu un om în plus. Ceppelini a fost eliminat direct pentru o talpă la Brandan, încă din minutul 9.

Aproape un sfert de oră au mai rezistat clujenii pe Extensiv. În minutul 23, Bawab a deschis scorul, marcând al şaselea gol stagional.

Până la pauză, Nuno Rocha reuşit să facă 2-0, cu o lovitură de cap, după centrarea excelentă a lui Tîrnăcop.

Vătăjelu putea completa scorul de neprezentare în partea a doua, însă transversala l-a salvat pe Veselovsky de la un noul gol primit.

În cele din urmă, în minutul 71 s-a făcut 3-0. Nuno Rocha a făcut dubla, după un contraatac de manual al echipei lui Sorin Cârţu.

A fost şi scorul final al partidei, iar CSU Craiova îşi continuă parcursul excelent în Liga 1. A trecut peste Petrolul şi se află pe locul 3 în clasament.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Ce a spus Gică Hagi despre Constantin...