S-a terminat meciul.
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Wellyson este avertizat.
  • 86 | OcaziiCeahlăul
    Acelaşi Fatai e la un pas de dublă, după numai un minut: scapă singur cu poartarul, la 40 de metri, înaintează, dar şutul său trece puţin pe lângă poartă.
  • 85 | Goluri
    GOOOOOOL ASTRA!!!! GOOOOOL FATAI!!!!! Rezerva lui Şumudică a încris cu capul, de la 6 metri, după o centrare a lui Laban.
  • 79 | Schimbări
    Tembo intră în locul lui Alibec.
  • 76 | Goluri
    GOOOOOOL ASTRA!!! GOOOOOOL BUDESCU!!!! Seto a centrat perfect în faţa porţii, de pe partea stângă, lui Jovic i-a trecut mingea printre mâini şi Budescu a reluat de la doi metri în poarta goală.
  • 73 | Goluri
    GOOOOOOL CEAHLĂUL!!!!! GOOOOOL SIALMAS!!!!! Gazdele egalează după o fază fixă: Achim a executat un corner şi Sialmas a reluat de la colţul scurt cu capul, minge la care Lung nu a avut nicio şansă.
  • 70 | Schimbări
    Fatai intră în locul lui De Amorim
  • 66 | OcaziiCeahlăul
    Dublă ocazie a lui Florescu: Alibec centrează de pe partea stângă, Florescu reia cu capul, dar Jovic respinge cu piciorul. Mingea ajunge din nou la mijlocaş, care îl ia la ţintă pe portarul gazdelor.
  • 65 | Schimbări
    Cârjan intră în locul lui Rodrigues.
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    Markovic este avertizat.
  • 64 | OcaziiCeahlăul
    Florescu a înscris golul doi al oaspeţilor, dar reuşita mijlocaşului a fost anulată pentru o poziţie de ofsaid în care se afla fostul internaţional.
  • 59 | OcaziiCeahlăul
    O nouă ocazie pentru Alibec: vârful Astrei a primit o minge la 25 de metri de poartă, dar execuţia lui în forţă a fost respinsă de Jovic.
  • 58 | Schimbări
    Chitoşcă intră în locul lui Margină.
    Laban intră în locul lui Enache.
  • 57 | OcaziiCeahlăul
    Oaspeţii ratează şansa de a se desprinde pe tabelă: Enache centrează la colţul lung, de unde Florescu retrimite la 12 metri, dar reluarea din prima a lui Budescu este greşită şi trece pe lângă poartă.
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Ben Youssef a fost avertizat.
  • 53 | OcaziiCeahlăul
    Ocazie mare de egalare a gazdelor: Achim centrează din lovitură liberă la bara a doua, dar reluarea lui Balint la colţul scurt ajunge în braţele lui Lung, care a fost bine plasat.
    Sialmas intră în locul lui Aldea.
    PAUZĂ:
  • 43 | OcaziiCeahlăul
    Alibec i-a pasat foarte bine lui Budescu și acesta din urmă a ”înțepat” ușor balonul cu un lob peste Jovic, dar și peste poartă.
  • 42 | OcaziiCeahlăul
    BARĂ ASTRA! A doua din acest meci. Contraatac al celor de la Astra, Alibec a scăpat singur cu Jovic, a șutat de la distanță, dar mingea a lovit stâlpul din dreapta porții Ceahlăului.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    MARGINĂ pentru un fault comis în bandă, la mijlocul terenului, asupra lui Enache.
  • 30 | OcaziiCeahlăul
    Alibec i-a pasat foarte bine lui Budescu, iar acesta din urmă a încercat o finalizare de efect, cu un șut de la distanță, dar Jovic a respins în corner.
  • 23 | OcaziiCeahlăul
    Cei de la Astra au fost aproape de 0-2 la reluarea spectaculoasă pe spate a lui Ben Youssef, după un corner, dar mingea a trecut puțin pe lângă vinclul porții nemțenilor.
  • 13 | Auto Goluri
    GOOOOOL ASTRA: 0-1, ICHIM. Găman a recentrat pe spate în interiorul careului celor de la Ceahlăul și Ichim, fără a fi presat de nimeni, a trimis cu capul în propria-i poartă.
  • 13 | OcaziiCeahlăul
    BARĂ ASTRA! Enache a trimis cu capul din interioul careului, dar mingea a lovit transversala porții celor de la Ceahlăul.
  • 6 | OcaziiCeahlăul
    OCAZIE CEAHLĂUL. Găman a respins pe spate o minge din fața porții giurgiuvenilor, Dacă rata intervenția ar fi fost 1-0 pentru Ceahlăul
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut nemțenilor.
Marius ȘumudicăAstra

VIDEO Ceahlăul - Astra 1-3. Şumudică are punctaj maxim pe banca oaspeţilor, care au urcat pe locul 4 în Liga 1!

Astra nu renunţă la Europa - de când au fost preluaţi de Marius Şumudică, giurgiuvenii au două victorii la rând în deplasare. Autogolul lui Alexandru Ichim i-a asigurat Astrei avantajul la pauză, după o primă repriză în care Enache şi Alibec au nimerit bara.

Contrar cursului jocului, Sialmas a făcut 1-1 cu 20 de minute înainte de final. Egalitatea nu a ţinut, însă, mult - Budescu i-a adus din nou în avantaj pe oaspeţi, după o greşeală a portarului Jovic. Rezerva Fatai a dus scorul la 3-1 pentru Astra.

Echipa din Giurgiu a ajuns la un singur punct de podium, cu 4 etape înainte de final. Ceahlăul, în schimb, se pregăteşte de Liga a doua - nemţenii ar avea de recuperat 8 puncte cu 12 rămase în joc şi depind şi de rezultatele adversarelor directe.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Exclusiv Gigi Becali a spus numele jucătorului căruia îi plătește "salariu degeaba" de 3 ani la FCSB

gigi

Adrian Porumboiu a dat verdictul în cazul fazei care a declanșat scandalul după FCSB - Rapid 2-2