Suporterii din Reșița, la meciul cu Petrolul / Foto: Captură Digi Sport
Stadion de 18.000.000 € pentru o echipă fără drept de promovare: ”În 3 ani ar putea fi gata”

27.04.2015, 21:00, Digi Sport 1
Ceahlăul Ceahlăul
Petrolul Petrolul
Auto Goluri
    Final de meci la Piatra-Neamț. Ceahlăul și Petrolul termină la egalitate, 1-1, într-o partidă în care fiecare echipă a avut câte un gol anulat
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Balint vede și el cartonașul galben
  • 90+3 | Ocazii
    GOL ANULAT PETROLUL! Satli ia o acțiune pe cont propriu în flancul drept al ofensivei Petrolului, depășește doi adversari și scoate mingea la Astafei, care trage în plasă din colțul careului de 6 metri. Golul este anulat de central, care fluierase anterior un fault al lui Sadli
  • 91 | Cartonaşe Galbene
    Achim este avertizat de centralul Rădulescu
  • 91 | Auto Goluri
    GOOOOOOL PETROLUL! Formația vizitatoare restabilește egalitatea în prelungirile partidei. Nkoyi face o preluare bună în careu, trimite puternic către colțul lung, Jovic se întinde și respinge, mingea sare în Markovic și de acolo în plasa porții nemțene
  • 90 | Faze meci
    De la marginea s-au arătat 4 minute de prelungire
  • 90 | Schimbări
    Schimbare la Ceahlăul. Sialmas este înlocuit cu Wellyson
  • 81 | Schimbări
    Ultima schimbare la formația vizitatoare. Pastorini îi lasă locul în teren lui Nkoyi
  • 80 | Schimbări
    Modificare la gazde. Ștefănescu este înlocuit cu Gheorghiu
  • 79 | Ocazii
    Fază bună de atac a Petrolului. Alcenat centrează pentru Tchite, atacantul oaspeților așează mingea pentru Pastorini care șutează din prima, dar balonul trimis de mijlocașul sud-american se duce peste transversala porții lui Jovic
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Astafei are o intervenție întârziată asupra lui Markovic și vede cartonașul galben
  • 72 | Ocazii
    Peteleu trimite o minge în diagonală, în careul mare al nemțenilor, Pastorini recentrează pentru Astafei, dar reluarea fotbalistului intrat pe teren în repriza secundă este blocată de fundașii Ceahlăului
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Buden este avertizat pentru un fault la Nepomunceno. Este primul cartonaș galben arătat de centralul Rădulescu în această seară
  • 67 | Schimbări
    Oaspeții efectuează și a doua schimbare. Marinescu îi lasă locul în teren lui Nepomuceno
    Modificare în ofensiva lui Rednic. Astafei intră în locul lui Tamuz
  • 63 | Ocazii
    OCAZIE IMPORTANTĂ! Contaatac în doi purtat de Ștefănescu și finalizat de Sialmas. Servit excelent în centrul careului mare, atacantul Ceahlăului preia bine, dar șutează peste transversala porții prahovene
  • 55 | Schimbări
    Prima modificare din tabăra gazdelor. Daniel Stana este schimbat cu Aldea
  • 49 | Ocazii
    Oaspeții sunt aproape să restabilească egalitatea după doar două minute. În urma unui corner al ploieștenilor, mingea a fost respinsă până la Marinescu, care a șutat din afara careului de  16 metri. Jovic a fost pe fază și a reținut șutul mijlocașului
  • 47 | Goluri
    GOOOOOOL CEAHLĂUL! GOOOL STANA! Început perfect de repriză pentru echipa gazdă. Stana a deschis scorul după ce a transformat perfect o lovitură liberă din colțul careului de 16 metri.
    A început repriza secundă
    Final de primă repriză la Piatra-Neamț. Cele două formații sunt la egalitate, 0-0. Gazdele au avut ocaziile mai clare în prima repriză și un gol anulat
  • 44 | Ocazii
    OCAZIE URIAȘĂ DE GOL! Nemțenii sunt aproape să dea lovitura în finalul primei reprize. Ștefănescu centrează pe jos către punctul de la 11 metri, Sialmas preia dintre fundașii Petrolului și trage către colțul lung. Cobrea are o intervenție excelentă și păstrează egalitatea pe tabelă
  • 39 | Faze meci
    Achim șutează din voleu, de la marginea careului de 16 metri, mingea trece pe lângă poarta lui Cobrea
    Balint cade în careu în urma unui duel cu Peteleu și cere lovitură de la 11 metri, centralul Rădulescu lasă jocul să continue
  • 37 | Ocazii
    GOL ANULAT CEAHLĂUL! Ceahlăul marchează dar golul este anulat de centralul George Rădulescu. Cobrea n-a reușit să boxeze prea bine în urma unui corner executat de Stana, mingea a sărit către colțul lung al porții ploieștene, Sialmas a câștigat un duel cu Peteleu lângă bară și a introdus balonul în plasă cu capul. Reușita a fost anulată de central din cauza unui presupus fault în atac
  • 28 | Faze meci
    Meciul cu Petrolul este primul pe banca Ceahlăului pentru Vanja Radinovic
  • 18 | Faze meci
    Aproximativ 1000 de spectatori asistă din tribune la duelul dintre Ceahlăul și Petrolul
  • 17 | Ocazii
    Tamuz finalizează cu capul, de la 11 metri, o centrare venită din flancul drept al ofensivei prahovene. Mingea nu prinde cadrul porții nemțene
  • 15 | Faze meci
    Alcent șutează de la marginea careului de 16 metri după o combinație cu Tamuz, Jovic reține balonul
  • 14 | Ocazii
    Replică imediată a gazdelor. Ștefănescu șutează puternic de la marginea careului de 16 metri, balonul trece puțin pe lângă bara porții apărate de Cobrea
  • 13 | Ocazii
    Petrolul ratează prima ocazie importantă a duelului de la Piatra-Neamț. De Lucas îl deschide excelent pe Tchite, atacantul oaspeților face o preluare bună și trage către colțul lung, mingea se scurge însă pe lângă stâlpul porții gazdelor
  • 12 | Faze meci
    Alcenat a pierdut un duel cu Chitoșcă în flancul drept al atacului nemțean, jucătorul gazdelor a trimis o mingea în fața porții însă Peteleu a respins în corner
Mircea RednicPetrolul

VIDEO Ceahlăul - Petrolul 1-1. Rezultat decis în prelungiri de un autogol al gazdelor

Petrolul i-a pus piedică Ceahlăului în lupta nemţenilor pentru salvarea de la retrogradare, în epilogul etapei a 28-a. Duelul s-a terminat la egalitate, 1-1, ambele formații având câte un gol anulat.

Oaspeţii au avut prima ocazie importantă a partidei prin Tchite, în mintul 13. După doar câteva secunde, Ştefănescu, de la gazde i-a dat emoţii lui Cobrea cu un şut puternic din afara careului.

Moldovenii au avut un gol anulat în minutul 37 după un presupus fault în atac al lui Sialmas. Cu un minut înainte de pauză, nemţenii au avut din nou şansa golului prin acelaşi Silalmas, însă execuţia grecului a fost parată de Cobrea.

Repriza a doua a început perfect pentru gazde, care au deschis scorul prin Stana, în minutul 47. Mijlocașul a punctat dintr-o lovitură liberă din marginea careului de 16 metri. Ploieştenii au replicat imediat prin Marinescu, dar Jovic a fost la post.

Grecul Sialmas şi-a trecut în cont o nouă ocazie mare în minutul 63. Servit excelent în centrul carelui, atacantul gazdelor a preluat bine, dar a tras peste poartă.

Finalul a fost de infarct pentru moldoveni. În al doilea minut de prelungiri Nkoyi a tras la poartă, Jovic a deviat în Markovic, iar mingea a intrat în poartă. La faza următoare Petrolul putea da lovitura, dar golul lui Astafei a fost anulat, după ce Satli faultase în atac.

Ceahlăul - Petrolul s-a terminat 1-1, la primul meci pe banca moldovenilor al lui Vanja Radinovic. Moldovenii rămân pe 16 în timp ce Petrolul este pe locul 3 în Liga 1.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...