Zeljko Kopic, detalii despre Josue Homawoo, fundașul care l-a băgat în spital pe Luca Mihai

S-a terminat meciul!
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Achim a fost avertizat.
  • 90 | Goluri
    GOOOOOL CEAHLĂUL!!!!! GOOOOOL BUDEN!!!! Fundaşul gazdelor a înscris cu o lovitură de cap imparabilă.
  • 86 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamţ
    Târnăcop iroseşte şi el o şansă de a marca, cu un şut puternic la colţul scurt care trece puţin pe lângă.
  • 85 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamţ
    Bancu ratează şi el după un şut de la 6 metri, mingea trecând peste poarta lui Barna.
  • 82 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamţ
    Curelea ratează şi el incredibil: trimite o minge mult peste poartă de la numai 8 metri.
  • 82 | Schimbări
    Bancu intră în locul lui Băluţă.
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Târnăcop este avertizat.
  • 80 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamţ
    Acelaşi Băluţă a pătruns pe partea dreaptă, dar şutul său din unghi a fost respins de Barna. Oltenii au recentrat mingea în careu, balonul a fost trimis cu capul de Târnăcop şi l-a lovit în mână pe Buden.
  • 69 | Goluri
    GOOOOOL CEAHLĂUL!!!! GOOOOOL SIALMAS!!!! Jucătorul gazdelor a pătruns pe partea stângă şi a şutat în diagonală, la firul ierbii, fără şanse pentru Bălgrădean!
  • 68 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamţ
    Herghelegiu prinde un şut bun de la 20 de metri, în diagonală, dar mingea trece pe lângă poartă.
  • 67 | Schimbări
    Târnăcop intră în locul lui Cârstea.
  • 64 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamţ
    Festivalul ratărilor continuă la Piatra Neamţ: a venit rândul gazdelor să aibă o mare şansă de gol: Nagy a tras din unghi, Bălgrădean a respins în faţă de unde Sialmas a trimis direct în braţele portarului de la CSU de la numai câţiva metri.
  • 58 | Schimbări
    Nagy intră în locul lui Chitoşcă.
  • 57 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamţ
    Oltenii ratează încă o ocazie de 2-0: Rocha a scăpat singur pe partea stângă, a şutat puternic, Barna a respins, dar mingea a fost ţinută în joc de Herghelegiu şi faza s-a încheiat cu încă o intervenţie a portarului gazdelor la execuţia lui Băluţă.
  • 51 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamţ
    Ocazie imensă de 2-0 pentru olteni: Băluţă scapă singur cu portarul, de la jumătatea terenului, a înaintat până în careul de 16 metri, dar nu l-a putut învinge pe Barna.
    Începutul reprizei secunde
    Pauză la Piatra Neamţ! CS U Craiova conduce cu 1-0, la capătul unei prime reprize foarte spectaculoase.
  • 41 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamţ
    Ocazie Ceahlăul! Bălgrădean a intervenit din nou excelent, la şutul din voleu al lui Căruţă.
  • 39 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamţ
    Ocazie Ceahlăul! Chitoşcă a scăpat singur pe stânga, dar a tras pe centru, iar Bălgrădean a reuşit să respingă.
  • 37 | Goluri
    GOOOOOOOOOL, 1-0 CS U Craiova! Herghelegiu a deschis scorul pentru oaspeţi cu un şut frumos din interiorul careului. Mingea fost şi uşor deviată de un fundaş nemţean.
  • 35 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamţ
    Ocazie Ceahlăul! Sialmas a tras bine dintre mai mulţi adversari, dar Bălgrădean s-a întins şi a reuşit să respingă în corner.
  • 30 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamţ
    Ocazie CS U Craiova! Mateiu iroseşte o nouă oportunitate pentru oaspeţi, şutând slab din interiorul careului.
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Galben primit de Căruţă.
  • 21 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamţ
    Ocazie Ceahlăul! Chitoşcă ratează pirma şansă a gazdelor. Şutul său la colţul lung a ocolit de puţin poarta lui Bălgrădean.
  • 13 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamţ
    Ocazie CS U Craiova! Băluţă a tras frumos din colţul careului, spre vinclu, dar Barna s-a întins superb şi a respins.
  • 8 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamţ
    Ocazie CS U Craiova! Cârstea a primit o pasă excelentă de la Herghelegiu, în centrul careului, dar a tras pe lângă, deşi era nemarcat.
  • 4 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamţ
    Ocazie CS U Craiova! Nuno Rocha a avut prima şansă a meciului, după o fază pe care tot el a iniţiat-o, dar atacantul oaspeţilor a fost blocat de portarul Ceahlăului.
Sorin CârţuCS U Craiova

VIDEO Ceahlăul - CSU Craiova 2-1. Gazdele s-au impus în minutul 90, dar oltenii au avut ocaziile

Ceahlăul a câştigat ultimul meci de pe teren propriu al acestui sezon, cu 2-1, în faţa lui CSU Craiova. Oltenii au avut primele ocazii ale partidei, dar Nuno Rocha, Cârstea şi Băluţă nu l-au putut învinge pe Barna.

Herghelegiu a deschis scorul cu 8 minute înainte de pauză cu un şut norocos, care l-a lovit pe Gorea şi l-a păcălit pe portarul gazdelor. Moldovenii au încercat să egaleze până la finalul primului act, dar Bălgrădean i-a stopat pe Chitoşcă şi pe Căruţă.

Băluţă a dat startul la festivalul de ocazii ratate de olteni în repriza secundă: a scăpat singur cu portarul, dar nu l-a putut învinge pe Barna, care a fost mare şi la şutul lui Nuno Rocha. Sialmas a adus egalarea cu un şut la colţul lung, dar oaspeţii au rămas periculoşi.

Rezervele Curelea şi Bancu au şutat peste poartă din poziţii favorabile şi nici Târnăcop nu a nimerit ţinta. Buden a dat lovitura pentru pietreni în minutul 90, dar Ceahlăul rămâne ultima în Liga I!

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!