Stadion de 18.000.000 € pentru o echipă fără drept de promovare: ”În 3 ani ar putea fi gata”

Gol din Penalty
  • 90+9 | Final repriza 2
    Fluier final. Ceahlăul - Viitorul 1-2.
  • 90+8 | Cartonaşe Galbene
    Cătălin Ștefănescu încasează un cartonaș galben, pentru o ținere evidentă la mijlocul terenului, prin care a oprit un contraatac al oaspeților.
  • 90+5 | Gol din Penalty
    GOOOOL Viitorul! Bogdan Mitrea transformă penalty-ul cu un șut în stânga portarului, păcălindu-l pe Calancea. E al 13-lea gol al fundașului oaspeților, care este lider solitar în topul marcatorilor din Liga 1. Cu această reușită l-a depășit pe Keșeru.
  • 90+4 | Faze meci
    Arbitrul Dragoș Istrate amână executarea loviturii de la 11 metri, fiindcă finanțatorul gazdelor, Angelo Massone, a pătruns pe teren pentru a protesta și a refuzat să-l părăsească, după ce a fost eliminat. Arbitrul i-a acordat 3 minute pentru a se duce în tribune.
  • 90+1 | Penalty-uriCeahlăul
    Penalty pentru Viitorul! Alexandru Mitriță a pătruns în careul nemțean și a căzut, în duel cu Wellyson, iar arbitrul Dragoș Istrate a arătat din nou punctul cu var, pentru a treia oară în această seară.
  • 89 | Faze meciCeahlăul
    Șut din prima al lui Tăbăcariu, din colțul careului, dar mingea se duce cu mult peste poartă.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Tăbăcariu, după un fault asupra lui Bonilla.
  • 86 | Schimbări
    Ultima schimbare la Viitorul: iese Henrique și intră Bonilla.
  • 84 | OcaziiCeahlăul
    Ocazie mare pentru Ceahlăul! Portarul Viitorului, Albuț, a avut o intervenție salvatoare în fața lui Ștefănescu, care primise mingea în mijlocul careului, nemarcat.
  • 83 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul:iese Răzvan Marin și intră Silviu Pană.
  • 79 | OcaziiCeahlăul
    Ocazie și pentru Ceahlăul! Ștefănescu a șutat din prima, din mijlocul careului, dar alături de poarta oaspeților.
  • 78 | OcaziiCeahlăul
    Ocazie pentru Viitorul! Mitriță a driblat foarte frumos în stânga și a pătruns în careu, dar șutul său la colțul scurt a fost blocat de portarul Calancea.
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Popadiuc.
  • 74 | Schimbări
    Modificare și la Ceahlăul: iese Chitoșcă, înlocuit de Margină.
  • 73 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul: iese Florin Tănase și intră Alexandru Mitriță.
  • 72 | Faze meciCeahlăul
    Aglomerație în careul Viitorului, la un șut al lui Ștefănescu, blocat de Mamele. În cele din urmă, Mitrea a reușit să respingă din fața lui Chitoșcă.
  • 69 | Faze meciCeahlăul
    Marin șutează de la circa 20 de metri, din zonă centrală, dar mingea trece la mică distanță de bara dreaptă a porții nemțene.
  • 65 | Faze meciCeahlăul
    La repetare, Daminuță a șutat în zidul format din jucătorii Ceahlăului.
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Daminuță, pentru că a executat lovitura liberă înainte de fluier.
  • 63 | Faze meciCeahlăul
    Gol nevalidat al Viitorului! Daminuță marchează dintr-o lovitură liberă de lângă careu, dar golul nu este validat, fiindcă jucătorul Viitorului a șutat înainte de fluierul arbitrului.
  • 55 | Faze meci
    Jocul se disăută mai mult la mijlocul terenului în aceste minute, destul de echilibrat, poate cu un plus de posesie pentru gazdele nemțene.
  • 47 | OcaziiCeahlăul
    Bară pentru Ceahlăul! Fundașului central Wellyson Sobrau i-a reușit o foarfecă de manual în careul Viitorului, după un corner de pe dreapta atacului nemțean, dar bara stângă s-a opus unui gol de toată frumusețea. Mingea a ajuns la Popadiuc, care a fost semnalizat în offside.
    Începutul reprizei secunde.
  • 45+4 | Final repriza 1
    Pauză la Piatra Neamț, acolo unde Ceahlăul și FC Viitorul se află la egalitate, scor 1-1.
  • 45+1 | Gol din Penalty
    GOOOOL Ceahlăul! Vlad Achim șutează în dreapta portarului și readuce egalitatea pe tabela de marcaj.
  • 45 | Penalty-uriCeahlăul
    Penalty și pentru Ceahlăul! Tot un henț a stat și la originea acestei lovituri de la 11 metri. Țâru a fost lovit în cot, iar arbitrul Istrate a arătat punctul cu var pentru a doua oară.
  • 43 | Gol din Penalty
    GOOOOL Viitorul! Bogdan Mitrea transformă lovitura de la 11 metri și deschide scorul pentru oaspeți. Portarul Calancea a ghicit colțul și a reușit să atingă mingea, dar nu a putut evita golul. Este cel de-al 12-lea gol al lui Mitrea în acest sezon, iar apărătorul Viitorului devine noul golgheter al campionatului
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Vlad Achim, care a șutat în minge după fluierul arbitrului.
  • 41 | Penalty-uriCeahlăul
    Penalty pentru Viitorul! Căpitanul gazdelor, Vlad Achim, a fost lovit în brațul stâng de o centrare trimisă de Florin Manea, iar arbitrul Dragoș Istrate a arătat punctul cu var.
  • 33 | Faze meci
    Jocul continuă echilibrat la Piatra Neamț, cu gazdele la posesie.
  • 28 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului este efectuată de Ceahlăul: iese Kneif - accidentat - și intră Chirieletti.
  • 25 | Faze meciCeahlăul
    Jocul este întrerupt de câteva minute, după ce Kneif a rămas căzut pe gazon la mijlocul terenului, după un contact cu Țâru. Ambulanța intră pe gazon pentru a-l lua pe brazilian, a cărui stare pare să fie stabilă. Kneif acuză dureri în zona capului pieptului.
  • 23 | Faze meciCeahlăul
    Ceahlăul cere penalty. Căpitanul Viitorului, Țâru, este lovit de minge în cot în propriul careu, dar arbitrul Dragoș Istrate lasă jocul să continue.
  • 17 | OcaziiCeahlăul
    Ocazie pentru Viitorul! Răzvan Marin a șutat frumos, de la circa 30 de metri, însă mingea a trecut cu puțin pe lângă poarta nemțenilor.
  • 15 | Faze meciCeahlăul
    Chitoșcă este lansat cu o minge în spatele apărătorilor de la Viitorul, dar Manea reușește să îl incomodeze suficient în momentul preluării, cât să îi permită portarului Albuț să iasă dintre buturi și să rețină.
  • 9 | Cartonaşe Galbene
    Kneif încasează primul cartonaș galben al meciului, după un fault comis asupra lui Nicoliță, care altfel ar fi scăpat liber către poarta lui Calancea.
  • 6 | Faze meci
    Început echilibrat la Piatra Neamț. Niciuna dintre cele două echipe nu a ajuns la poarta adversă, dar gazdele par să fie mai insistente.
    Fluier de start al meciului dintre Ceahlăul Piatra Neamț și FC Viitorul, din etapa a 24-a a Ligii 1.