Porto v Arsenal, UEFA Champions League, Round of 16, First Leg, Football, Estadio do Dragao, Porto, Portugal - 21 Feb 2024
Video Arsenal - Porto 1-0 (4-2 d.l.d.). ”Tunarii” se califică dramatic în sferturile Champions League
Chelsea v Newcastle United - Premier League - Stamford Bridge
Video Chelsea - Newcastle 3-2. Spectacol total pe Stamford Bridge. Execuții de generic și un gol anulat de VAR
FOTBAL:ROMANIA-IRLANDA DE NORD, AMICAL (22.03.2024)
Italienii au văzut prestația lui Dennis Man din amicalul contra Columbiei și au dat verdictul

• 90+1 | Goluri
    GOOOOL Brașov! Mislav Leko egalează in extremis pentru oaspeți! Mingea a ajuns cu noroc în mijlocul careului, la fundașul central al brașovenilor, după un șut ratat al lui Juric. Croatul a căzut, dar tot a reușit să trimită la poartă, de această dată fără speranțe pentru portarul Matache
  • 90 | Faze meciConcordia Chiajna
    Antrenorul Concordiei Chiajna, Marius Șumudică, este eliminat și este trimis în tribune de arbitrul Iulian Călin
  • 84 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie pentru Brașov! Aganovic a șutat puternic, de la distanță, dar portarul Matache a respins acrobatic în corner mingea care a căpătat o traiectorie interesantă
  • 83 | Schimbări
    Schimbare la Concordia Chiajna: iese Lovin și intră Grigorie
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Gabi Matei, pentru un fault din spate
  • 78 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie pentru Concordia! Lucian Goian a fost aproape de un autogol, dar mingea trimisă din alunecare pe spațiul propriei porți a fost scos de goalkeeper-ul Iacob
  • 72 | Schimbări
    Modificare și la Chiajna: iese Bruno Madeira și intră Dragarski
  • 71 | Faze meciConcordia Chiajna
    La prima atingere de minge, Țîră primește la colțul lung o centrare dintr-un corner de pe stânga. Noul intrat a preluat, a pus mingea jos și a șutat cu stângul, dar cu mult peste poartă
  • 70 | Schimbări
    A doua schimbare la Brașov: iese Liviu Ganea și intră Cătălin Țîră
  • 69 | Faze meciConcordia Chiajna
    Bucurică urcă din nou pe stânga și întoarce de pe linia de fund pentru Serediuc, dar acestuia nu îi iese preluarea prea bine, apoi șutează peste poartă
  • 66 | Schimbări
    Schimbare la Brașov: iese Cristian Ganea și intră Novak
  • 62 | Faze meciConcordia Chiajna
    Boldrin își face mingea pe stângul și șutează pe jos, din afara careului, dar pe direcția portarului Iacob, care prinde în doi timpi
  • 61 | Schimbări
    Schimbare la Concordia Chiajna: iese Daniel Florea și intră Serediuc
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru portarul Matache, care a întârziat să repună mingea în joc la un aut de poartă
  • 55 | Faze meciConcordia Chiajna
    Șut de la mare distanță trimis de Zlomisic, dar mingea trece cu mult alături de poarta lui Matache
  • 54 | Faze meciConcordia Chiajna
    Șut din afara careului trimis de brașoveni, dar maftei se opune foarte bine
  • 50 | Faze meci
    Chiajna începe bine și repriza secundă, pasând mult în jumătatea adversă de teren. Brașovenii par să nu aibă replică pentru jocul de posesie al ilfovenilor
    Începutul reprizei secunde
    Pauză la Chiajna, acolo unde gazdele de la Concordia conduc cu 1-0 în fața lui FC Brașov
  • 43 | Faze meciConcordia Chiajna
    Centrare periculoasă în careul Concordiei, dar portarul Matache domină spațiul aerian și prinde fără probleme
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Bruno Madeira
  • 31 | Faze meciConcordia Chiajna
    Zlomisic centrează de pe dreapta, iar Lucian Goian reia din foarfecă, dar nu lovește mingea ideal și trimite în aut de poartă
  • 26 | Goluri
    GOOOOL Concordia! Bucurică deschide scorul cu un super șut, de la circa 25 de metri. Mingea trimisă cu putere, de pe loc, a luat un efect curios, păcălindu-l pe portarul Iacob
  • 25 | Faze meciConcordia Chiajna
    Bucurică pătrunde din nou bine pe stânga, dar centrarea sa este respinsă în corner de fundașii oaspeților
  • 22 | Faze meciConcordia Chiajna
    Concordia cere penalty, la o cădere a lui Bucurică în careul brașovean, dar arbitrul Iulian Călin lasă jocul să continue
  • 20 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Juric, pentru un fault comis în săritură la mijlocul terenului
  • 19 | Faze meciConcordia Chiajna
    Boldrin își face mingea pe șut în marginea careului și șutaeză pe jos, către colțul lung, dar portarul Iacob a reușit să prindă
  • 12 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie pentru Concordia! Bucurică a centrat din prima, în fața porții, dar Boldrin nu a reușit să împingă mingea în poartă din doar câțiva metri. Cristian Ganea a respins din fața brazilianului
  • 11 | Faze meciConcordia Chiajna
    Un nou șut al lui Liviu Ganea, de această dată pe jos, de la circa 20 de metri, dar portarul Matache are timp să plonjeze și să rețină
  • 7 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie pentru Brașov! Liviu Ganea a primit o pasă lungă care a surprins apărarea ilfovenilor, pătruns în careu și a șutat cu stângul, dar portarul Matache a blocat foarte bine, apoi apărătorii Concordiei au îndepărtat pericolul
  • 5 | Faze meciConcordia Chiajna
    Brașovenii ajung în careul Concordiei, după un început avântaat al gazdelor, dar centrarea lungă este respinsă din fața lui Constantinescu
    Fluier de start al meciului dintre Concordia Chiajna și FC Brașov, din etapa a 24-a a Ligii 1
Vjekoslav LokicaFC Braşov

VIDEO Concordia - FC Braşov 1-1. Egal spectaculos în primul meci al zilei în Liga 1

Campioana egalurilor din Liga 1 nu se dezminte. Concordia Chiajna a terminat la egalitate, 1-1 cu FC Brașov, a 12-a remiză în 24 de etape pentru echipa lui Marius Șumudică.

Atacantul oaspetilor, Liviu Ganea, a semnat prima ocazie a partidei, cu un șut parat de Matache (7). La jumătatea reprizei, Bucurică a înscris cu o execuție superbă, iar traiectoria mingii l-a păcălit pe portarul "stegarilor", Iacob (26).

Ilfovenii au început bine și în repriza secundă, însă nu au putut concretiza dominarea teritorială. Se puteau distanța printr-un autogol al lui Lucian Goian, dar portarul ardelenilor a fost atent la mingea deviată nefericit din apropiere de colegul său (78). Pe final, Aganovic putea puncta și el cu un șut spectaculos de la distanță, dar goalkeeper-ul Concordiei a fost la post. Matache nu s-a mai putut opune și în prelungiri, după o fază ciudată petrecută în careul gazdelor. Leko a fost cel care a egalat în primul minut de prelungiri, spre disperarea lui Marius Șumudică, trimis din nou în tribune, cu un minut înaintea marcării golului egalizator.

PROGRAMUL TV COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano