Faze meci
Faze meci
Faze meci
  • 90+4 | Final repriza 2
    Final de meci! Concordia Chiajna şi Petrolul termină la egalitate, scor 2-2, şi rămân fără victorie în această ediţie de campionat, după un meci plin de evenimente.
  • 90+4 | OcaziiChiajna
    Ocazie Chiajna! Asediu la poarta lui Pecanha în prelungirile partidei. Gazdele au şutat de trei ori, prin Pană, Răducanu şi Bucurică, fără a reuşi, însă, să marcheze.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Nepomuceno, pentru întârzierea jocului.
  • 85 | Schimbări
    Ultima schimbare la Concordia. Ciobanu a intrat în locul lui Purece.
  • 80 | Schimbări
    O nouă modificare la gazde. A ieşit Cristescu şi a intrat Răducanu.
  • 77 | Goluri
    GOOOOOOOOOOL Petrolul, 2-2! Marinescu restabileşte egalitatea cu un şut din marginea careului, după o fază creată şi gândită foarte bine de Zoubir.
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Bărboianu.
  • 73 | Schimbări
    Schimbare la Chiajna. Silviu Pană a intrat în locul lui Marian Constantinescu.
  • 68 | OcaziiChiajna
    Ocazie Chiajna! Marian Constantinescu a trimis cu capul pe lângă poartă din câţiva metri, după o centrare foarte bună de pe partea dreaptă.
  • 68 | Faze meciChiajna
    Fază confuză în careul Petrolului, încheiată cu un şut pe lângă al lui Purece.
  • 67 | Faze meciChiajna
    Fază amuzantă în careul gazdelor. Moussa şi Ropotan s-au încurcat unul pe celălalt şi Petrolul a ratat o şansă importantă de a ameninţa poarta lui Iacob.
  • 62 | OcaziiChiajna
    Ocazie Petrolul! Acţiune frumoasă a lui Zoubir, care a tras tare din interiorul careului, dar pe lângă poartă.
  • 56 | Schimbări
    Ultima schimbare la Petrolul. Nepomuceno a intrat în locul lui Farina.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Marinescu, după un fault la Giurgiu.
  • 53 | OcaziiChiajna
    Ocazie Petrolul! Elevii lui Selymes nu au reuşit să profite de şansa de care au beneficiat. Chiajna s-a salvat la indirecta prahovenilor prin Marian Constantinescu.
  • 51 | Faze meciChiajna
    Indirectă din careu pentru Petrolul, după ce Iacob a reţinut o minge trimisă cu piciorul de Sârghi.
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Sârghi.
  • 47 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL, 2-1 Chiajna! Gazdele trec în avantaj imediat după începutul reprizei a doua, printr-o execuţie superbă a lui Serediuc, care a tras fără speranţe pentru Pecanha.
  • 46 | Schimbări
    O nouă modificare la Petrolul. Rippert i-a luat locul lui Peteleu.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză! Egalitate la Chiajna, după un final de nebun de primă repriză.
  • 45 | Auto Goluri
    GOOOOOOOOOOL Chiajna, 1-1! Concordia egalează în finalul primei reprize, prin autogolul lui Benga. Fundaşul oaspeţilor a trimis imparabil pentru Pecanha, dintr-o centrare venită de pe partea stângă, de la Bucurică.
  • 44 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Bucşa a intrat în locul lui Dacian Varga.
  • 43 | OcaziiChiajna
    Ocazie Chiajna! Marian Cristescu s-a făcut de râs, finalizând lamentabil din câţiva metri, după o pasă bună a lui Marian Constantinescu.
  • 41 | Ratare Penalty-uri
    Purece a ratat lovitura de pedeapsă, executând slab şi permiţându-i lui Pecanha să respingă.
  • 40 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Faug Porret a primit al doilea galben şi a fost eliminat.
  • 39 | Penalty-uriChiajna
    Penalty Chiajna! Gazdele primesc o lovitură de la 11 metri, după un henţ comis de Faug Porret, la şutul lui Marian Cristescu.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Peteleu, pentru un fault la Purece.
  • 36 | Goluri
    GOOOOOOOOOL, 1-0 Petrolul! Moussa reuşeşte primul gol în Liga 1, după o serie de erori mari în apărarea gazdelor. Tincu a comis prima greşeală, care i-a permis lui Farina să pătrundă în careu şi să centreze în faza porţii, unde Sârghi şi Iacob nu s-au înţeles, iar tunisianul a fost atent şi a marcat simplu în poarta goală.
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Ropotan, după o intervenţie asupra lui Marian Constantinescu. Fostul dinamovist va fi suspendat runda viitoare, aflându-se deja la al patrulea avertisemnt în această ediţie de campionat.
  • 32 | Faze meciChiajna
    Zoubir a tras puternic din afara careului, dar pe centrul porţii, astfel că Iacob a reuşit să respingă.
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Faug Porret.
  • 27 | OcaziiChiajna
    Ocazie Chiajna! Marian Constantinescu a trimis spectaculos, din foarfecă, puţin peste poarta lui Pecanha.
  • 11 | OcaziiChiajna
    Ocazie Chiajna! Marian Constantinescu a fost la un pas de a deschide scorul, după o greşeală a lui Peteleu. Fostul jucător al Braşovului a tras, însă, pe lângă dintr-o poziţie bună.
  • 10 | Faze meciChiajna
    Farina a încercat un şut din colţul careului mare, dar din nou mingea nu a fost pe poartă.
  • 8 | Faze meciChiajna
    Benga a trimis cu capul, după o lovitură liberă de pe partea stângă, însă mingea nu a prins spaţiul porţii.
  • 6 | Faze meciChiajna
    Serediuc a tras de la marginea careului, dar mingea a trecut peste poarta lui Pecanha.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Tibor SelymeșPetrolul

VIDEO Concordia Chiajna - Petrolul 2-2. Ploieştenii au obţinut un punct în zece oameni, după un joc nebun!

Petrolul a jucat mai bine de o repriză în inferioritate numerică la Chiajna, însă a obţinut un rezultat de egalitate. A fost 2-2, iar ambele echipe rămân fără victorie după primele patru etape din acest sezon.

Marian Constantinescu a avut primele ocazii pentru gazde, însă, de fiecare dată, şuturile sale au ocolit spaţiul porţii. Petrolul a deschis scorul în minutul 36, prin Sofien Moussa. Tunisianul a profitat de o neînţelegere între Sârghi şi Iacob şi a înscris în poarta goală primul său gol în Liga 1.

Concordia putea egala imediat. În minutul 39, Faug-Porret a respins cu mâna în careu un şut al lui Cristescu, arbitrul Bîrsan a dictat penalty, iar francezul a fost eliminat pentru cumul de galbene.

Purece a executat slab lovitura de la 11 metri, iar Pecanha a apărat, apoi Benga a respins în corner. Pena şi Marian Cristescu nu au putut înscrie nici ei în minutul 43, însă la pauză a fost egal. În ultimul minut al primei reprize, Bucurică a centrat, iar Benga a trimis imparabil în propria poartă.

La două minute de la reluare, Serediuc le-a adus în avantaj pe gazde, cu o super execuţie la vinclu.

Petrolul putea marca după câteva minute, când a beneficiat de o indirectă din careu, acordată pentru că Iacob a prins o minge trimisă înapoi cu piciorul de Sârghi. Zoubir a fost şi el aproape de gol, iar la poarta cealaltă, Marian Constantinescu a trimis cu capul pe lângă, din câţiva metri.

Marinescu a egalat în minutul 77, cu un şut din marginea careului, după o acţiune frumoasă a lui Zoubir. Scor final 2-2, iar ambele echipe rămân fără victorie după primele patru etape.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano