Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după FC Botoșani - Dinamo: ”E senzațional”

27.05.2015
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
Petrolul Ploiești Petrolul Ploiești
  • 90+6 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI. CONCORDIA - Petrolul 3-2. Ilfovenii au rămas pe teren pentru a aștepta finalul partidei de la Brașov, care poate consfinți salvarea Concordiei
  • 90+4 | Faze meciConcordia Chiajna
    Matache are nevoie de îngrijiri medicale pentru a treia oară în ultimele 7-8 minute
  • 82 | Faze meciConcordia Chiajna
    Peteleu l-a deschis foarte bine pe Astafei, care scăpase singur spre poarta Concordiei, dar Matache a ieșit în afara careului și a respins. Foarte bună intervenția portarului
  • 79 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA CONCORDIA. A ieșit Purece, a intrat DANIEL FLOREA
  • 73 | Faze meciConcordia Chiajna
    La acest scor, dar și pentru că în celălalt meci, FC Brașov - Gaz Metan este 0-0, Concordia este salvată de la retrogradare!
  • 72 | Goluri
    GOOOOOL CONCORDIA: 3-2, PENA. Atacantul a marcat cu un șut la colțul lung, fără nicio șansă pentru Pecanha.
  • 69 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA PETROLUL. A ieșit Nkoyi, a intrat CHIRIȚĂ
  • 65 | OcaziiConcordia Chiajna
    OCAZIE CONCORDIA. Cristea a executat foarte bine o lovitură liberă, lateral dreapta, Dina a reluat cu capul, din careu și mingea a trecut foarte puțin de bara din stânga porții lui Pecanha.
  • 60 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA CONCORDIA. A ieșit Boldrin, a intrat SEREDIUC
  • 59 | Goluri
    GOOOOOL CONCORDIA: 2-2, PURECE. Fază prelungită de atac a celor de la Chiajna, Maftei a pasat foarte bine lui Purece, care a reluat din prima în poarta lui Pecanha.
  • 58 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA PETROLUL. A ieșit Nepomuceni, a intrat MAREȘ
  • 56 | OcaziiConcordia Chiajna
    Gallegos a trimis, de la marginea careului de 16 metri, puțin peste transversală
  • 54 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE CONCORDIA. A ieșit Grigorie, a intrat PENA
  • 52 | Goluri
    GOOOOOL PETROLUL: 1-2, KRONAVETER. Mijlocașul a primit o pasă foarte bună de la Nkoyi, din nou liber în careul ilfovenilor, după care, fără preluare, a pus latul și mingea a intrat în plasă cu toată opoziția lui Matache.
  • 50 | Faze meciConcordia Chiajna
    Coman a centrat în fața porții, dar acolo nu a apărut niciun coechipier care să introducă balonul în plasă.
    A început repriza a doua
    PRIMA SCHIMBARE LA PETROLUL. A ieșit Ipsa, accidentat, a intrat GALLEGOS
    PAUZĂ
  • 27 | Faze meciConcordia Chiajna
    GAZDELE AU CERUT PENALTY! Grigorie a reluat din interiorul careului, mingea l-a lovit pe Ipsa, după care faza a continuat, dar gazdele au cerut penalty, Reluările tv dovedesc că balonul l-a lovit în picior pe fundașul ploieștenilor.
  • 25 | Faze meciConcordia Chiajna
    Pastorini a șutat de la distanță, a căutat vinclul porții, dar mingea a trecut puțin peste poarta lui Matache.
  • 23 | Faze meciConcordia Chiajna
    Boldrin a șutat de la marginea careului de 16 metri, dar mingea s-a dus pe lângă poată
  • 22 | OcaziiConcordia Chiajna
    OCAZIE CONCORDIA. Dina a reluat foarte bine, cu capul, centrarea lui Bucurică de pe stânga, dar și Pecanha a avut un reflex foarte bun și a deviat în corner.
  • 21 | Faze meciConcordia Chiajna
    Kronaveter a șutat de la distanță, fără emoții pentru Matache.
  • 17 | Goluri
    GOOOOOL CONCORDIA: 1-1, CRISTEA. Mijlocașul a șutat, în diagonală, de la 25 de metri, balonul a lovit bara transversală, apoi pe cea laterală, la vinclu, după care a intrat în poarta lui Pecanha, fără vină.
  • 12 | Goluri
    GOOOOOL PETROLUL: 0-1, NKOYI. Atacantul ploieștenilor a profitat de o mare breșă din apărarea ilfovenilor, a preluat pe piept, după o centrare a lui Ipsa, și a trimis în plasă cu toată opoziția lui Matache.
  • 7 | OcaziiConcordia Chiajna
    Matache n-a reușit să prindă un balon, după un corner, după care Maftei a îndepărtat balonul de pe linia porții.
  • 4 | OcaziiConcordia Chiajna
    Boldrin a șutat de la marginea careului de 16 metri, dar Pecanha a reținut de la vinclu
  • 2 | OcaziiConcordia Chiajna
    Boldrin a șutat de la distanță, cu pământul, dar mingea a trecut pe lângă poarta lui Pecanha.
Valentin SinescuPetrolul Ploiești

VIDEO Chiajna - Petrolul 3-2. Concordia s-a impus, deși a fost condusă de două ori și s-a salvat dramatic

Concordia a învins-o pe Petrolul în ultima etapă şi s-a salvat de la retrogradare, după ce a profitat şi de egalul dintre Gaz Metan şi Braşov, care au remizat nul.
În debutul partidei, de pe sinteticul de la Chiajna, Maftei a respins de pe linia porţii (7). În minutul 12, Petrolul a surprins asistenţa de la Chiajna după golul de 1-0 reuşit de Nkoiy, care, nemarcat de nimeni, a finalizat elegant din centrarea lui Ipsa (12).

Peste doar cinci minute (17), Concordia a reacţionat şi a egalat printr-o execuţie ce poate candida la golul anului în Liga 1, semnată de Adrian Cristea, jucător care nu mai marcase din 2013. Dina a ratat ultima ocazie importantă a primei reprize (22).

În minutul 52, Petrolul a trecut din nou în avantaj după ce Kronaveter l-a învins pe Matache. Chiajna a avut din nou puterea să egaleze (59) prin Purece, din pasa lui Maftei. Cristea a centrat iar Dina a fost aproape de gol. (65). Golul de 3-2 a fost reuşit însă în minutul 72 de MariusPena, care nu i-a dat nicio şansă lui Pecanha.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

La 34 de ani, Paul Papp a făcut...

paul-papp

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl

FOTBAL: Farul - Rapid, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - FCSB, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0815509144

FOTBAL: Everton - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”

Screenshot 2024-04-22 at 18.33.55

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat