coman-sut
Video Farul - FCSB 0-1. Roș-albaștrii s-au distanțat la șapte puncte în fruntea clasamentului
Manchester City v Arsenal - Premier League - Etihad Stadium
Video Manchester City - Arsenal 0-0. Remiză ”albă” pe Etihad pentru Liverpool
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA FOTBAL CLUB SA - AFC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (11.12.2023)
Gigi Becali a făcut o ofertă pentru starul din SuperLigă și a primit răspunsul imediat

Pena e avertizat pentru fault.
    Galben pentru Lazăr, care a întârziat repunerea balonului.
  • 88 | Ocazii
    BARĂ VIITORUL! Nicoliță trimite în bara porții lui Matache, direct din corner!
  • 84 | Goluri
    GOOOOOL CONCORDIA! GOOOOOL PENA! Lazăr retrimite cu capul la 6 metri, mingea e atinsă cu mâna de Răducanu, Râmniceanu iese greșit și Pena împinge mingea în plasă, din cădere. Concordia - Viitorul 2-2.
  • 82 | Schimbări
    Iese Serediuc, intră Răducanu.
  • 81 | Ocazii
    OCAZIE VIITORUL! Nicoliță pasează în adâncime pentru Achim, care pasează cu călcâiul la Benzar, acesta preia și e singur cu Matache,d ar portarul gazdelor respinge în corner.
  • 77 | Schimbări
    Iese Tănase, intră Țâru.
  • 72 | Schimbări
    Iese Cristescu, intră Marian Constantinescu.
  • 71 | Ocazii
    Cristescu șutează din prima, de la 17 metri, central, dar Râmniceanu e pe fază și reține.
  • 68 | Goluri
    GOOOOOOL VIITORUL! GOOOOOOL NICOLIȚĂ! Achim centrează de pe stânga, Nicoliță îi ia fața fundașului și trimite în plasă, din cădere. Concordia - Viitorul 1-2.
  • 65 | Ocazii
    OCAZIE IMENSĂ CONCORDIA! Lazăr scapă spre careul advers la o contră rapidă a gazdelor, îi pasează lui Purece, care intră singur în careu, pe stânga, dar șutează în forță la colțul scurt și trimite afară dintr-o poziție ideală.
  • 39 | Ocazii
    Ianis Hagi preia o mingea pasată de Tănase, îl driblează scurt pe Tincu și șutează de la 18 metri, dar trimite de puțin pe lângă poarta gazdelor.
  • 32 | Goluri
    GOOOOOOL VIITORUL! GOOOOOOL CHIȚU! Contraatac purtat de Tănase, pe stânga, acesta intră în careu, întoarce un adversar, apoi pasează pentru Chițu, în centru, iar acesta șutează din prima cu stângul, la colțul scurt, și amrchează! Concordia - Viitorul 1-1.
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Bucurică vede cartonașul galben.
  • 14 | Cartonaşe Galbene
    Boli e avertizat pentru un fault asuprea lui Lazăr.
  • 13 | Gol din Penalty
    GOOOOOL CONCORDIA! GOOOOL GIURGIU. Mijlocașul gazdelor transformă fără emoții lovitura de la 11 metri, chiar dacă Râmniceanu a ghicit colțul. Concordia - Viitorul 1-0!
  • 12 | Penalty-uri
    PENALTY CONCORDIA! Purece cade în careu în duel cu Aganovic, și se dictează penalty. Mingea se juca în altă zonă a suprafeței de pedeapsă. Decizie discutabilă a lui Adrian Comănescu.
  • 4 | Ocazii
    Tincu reia cu capul din careu, după cornerul de pe stânga, dar mingea trimisă de el se duce puțin pe lângă poartă.
  • 3 | Ocazii
    Purece șutează din afara careului și Râmniceanu respinge în corner.
    Răzvan Marin șutează de la distanță, din lovitură liberă, dar Matache e la post și reține.

VIDEO Chiajna - Viitorul 2-2. Oaspeții au revenit de la 0-1 și au condus cu 2-1

Concordia a făcut unul dintre cele mai bune meciuri din acest sezon, dar nu a fost suficient pentru a o învinge pe Viitorul. S-a terminat 2-2 la Chiajna, care a egalat pe final.

Concordia şi Viitorul au jucat cu garda jos într-un meci spectaculos. În minutul 12, Aganovic l-a faultat în careu pe Purece. Centralul Adrian Comănescu a dictat penalty, iar Giurgiu a transformat fără emoţii. Viitorul a egalat până la pauză, prin Chiţu, după un contraatac purtat de Tănase.

Ianis Hagi a avut şansa de 2-1 pentru oaspeţi, dar a ratat de puţin ţinta. În repriza a doua, Lazăr i-a pasat ideal lui Purece, care s-a precipitat, singur în careu.

În minutul 68, inspiraţia lui Hagi a dat roade și doi jucători introduşi după pauză au făcut faza golului de 2-1: Achim a centrat în careul ilfovenilor, iar Nicoliţă şi-a trecut în cont al patrulea gol în acest sezon. Cu 10 minute înainte de final, Viitorul se putea desprinde, dar Benzar a fost blocat de Matache.

Concordia a reuşit egalarea în mintuul 84 prin Pena, la o fază la care centralul nu a văzut un henţ comis de Răducanu. În minutul 88, Nicoliţă a trimis în bară direct din corner și Concordia - Viitorul s-a terminat 2-2.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 19:30 LIVE Digi Sport Special
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”

Screenshot 2024-04-16 at 21.24.53

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

Exclusiv Bergodi a câștigat o avere ca ”să rezilieze amiabil” contractul cu Rapid. Nu și-a asumat nimic