Ratare Penalty-uri
  • 90+5 | Final repriza 2
    Final de joc la Chiajna! Oaspeții se impun cu 2-1.
  • 90+3 | Goluri
    Goooollll ASA!!! Goooolll Gabi Matei!!! Matei își readuce echipa în avantaj cu un șut din interiorul careului de 16 metri. Morar îl găsește bine în careu pe Iacobovici, șutul acestuia este respins de Drăghia, mingea ajunge la Matei care-l învinge pe portarul ilfovenilor.
  • 90 | Schimbări
    Schimbare la ASA! Iese Rus și intră Ioniță.
  • 89 | Goluri
    Goooollll Chiajna!!! Goooolll Ciobanu!!! Albu trimite cu capul spre poarta lui Mingote, acesta respinge în față, iar Ciobanu reia în plasă din 5 metri.
  • 86 | Goluri
    Goooollll ASA!!! Goooollll Ciolacu!!! Atacantul oaspeților șutează de la marginea careului de 16 metri, mingea lovește stâlpii porții lui Drăghia și intră în poartă.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Neluț Roșu vede cartonașul galben.
  • 78 | Schimbări
    Schimbare la ASA! Iese Zicu și intră Petriș.
  • 77 | OcaziiChiajna
    Cristescu trimite bine cu capul din 8 metri, însă Mingote este la post și respinge.
  • 75 | Schimbări
    Ultima schimbare la Concordia! A ieșit Raul Costin și a intrat Cristea.
  • 69 | Schimbări
    A doua schimbare la Chiajna! Iese Răducanu și intră Pena.
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Tincu vede cartonașul galben.
  • 65 | Faze meciChiajna
    Neluț Roșu șutează periculos de la aproximativ 20 de metri, însă Mingote este la post și reține.
  • 64 | Schimbări
    Schimbare la ASA! Iese Kuku și intră Ciolacu.
  • 60 | Ratare Penalty-uriChiajna
    Penalty ratat pentru Chiajna! Marian Cristescu ratează lovitura de la 11 metri, Mingote ghicește colțul și respinge șutul mijlocașului.
  • 59 | Penalty-uriChiajna
    Penalty pentru Concordia! Centralul partidei indică punctul de la 11 metri în urma unui fault al lui Gabi Matei la Neluț Roșu.
  • 55 | Schimbări
    Schimbare la Chiajna. Iese Grădinaru și intră Serediuc.
  • 49 | OcaziiChiajna
    Prima ocazie a reprizei secunde aparține celor de la Chiajna. Neluț Roșu îl găsește bine în careu pe Grădinaru, dar lovitura de cap a acestuia este scoasă de pe linia porții de Iacobovici.
    A început repriza secundă! Concordia a avut lovitura de start.
    Pauză la Chiajna.
  • 45+1 | OcaziiChiajna
    Bucurică șutează periculos de la marginea careului de 16 metri, mingea trimisă de el se duce însă puțin pe lângă poarta oaspeților.
  • 41 | OcaziiChiajna
    Ocazie mare pentru Chiajna. Grădinaru șutează spre poarta mureșenilor, mingea ajunge la Neluț Roșu, care rămâne singur cu Mingote însă nu apucă să șuteze fiind deposedat de Cordoș.
  • 36 | OcaziiChiajna
    Ocazie importantă pentru Concordia! Neluț Roșu bate excelent o lovitură liberă de la marginea careului de 16 metri, lateral stânga, însă Mingote se întinde și respinge în corner.
  • 30 | OcaziiChiajna
    Bucurică îl găsește bine în careu pe Răducanu, însă lovitura de cap a acestuia se duce mult peste poarta celor de la ASA.
  • 20 | OcaziiChiajna
    Primul șut pe spațiul porții îi aparține lui Raul Costin. Mijlocașul ilfovenilor șutează de la aproximativ 20 de metri însă mingea este reținută de Mingote.
  • 17 | Cartonaşe Galbene
    Candrea vede cartonașul galben pentru un fault la Bucurică.
  • 8 | OcaziiChiajna
    Prima ocazie a meciului aparține celor de la Concordia! Feussi îl găsește bine în careu pe Răducanu, însă reluarea acestuia se duce pe lângă poartă.
    A început meciul! ASA a avut lovitura de start.
Dan AlexaTârgu Mureș

Chiajna - Târgu Mureș 1-2. ASA se impune după un final nebun de joc, cu 3 goluri în 6 minute

Meci cu final nebun la Chiajna între Concordia și ASA Târgu Mureș. Oaspeții s-au impus cu 2-1.

Prima ocazie a aparținut gazdelor în minutul 41. Neluţ Roşu a scăpat singur cu Mingote, dar a fost deposedat în ultimul moment de Cordoş. În prelungirile primei reprize, Bucurică a trimis puţin pe lângă poartă şi s-a intrat la cabine cu tabela intacta.

Tot ilfovenii au început mai curajos repriza a doua. Lovitura de cap a lui Grădinaru a fost scosă de pe linia porţii de Iacobovici. Apoi Gabi Matei l-a faultat în careu pe Neluţ Roşu, iar George Găman a indicat lovitura de la 11 metri. Eroul partidei, portarul Mingote, a ghicit însă colţul spre care a tras Marian Cristescu.

Ultimele minute ale partidei au fost pline de suspans. Andrei Ciolacu a deschis scorul pentru ASA cu primul său gol din acest sezon în minutul 86. Gazdele au reacţionat imediat - Ciobanu a egalat cu un minut înainte de final. În prelungiri, Gabi Matei a adus prima victorie a oaspeţilor după O asteptare de şapte etape.

În etapa a 19-a, Concordia joacă în deplasare la Iaşi, iar ASA are meci acasă cu Botoşani.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român