Bărboianu şutează de la distanţă, dar Kirschstein prinde în doi timpi.
    Lazăr trage cu stângul, din careu, la colţul scurt, dar Kirschstein reţine.
  • 61 | Schimbări
    Pena intră în locul lui Dina.
  • 58 | Goluri
    GOOOOOL TIMIŞOARA!!!! GOOOOOL LUCHIN!!!!! Oaspeţii execută o lovitură liberă şi Luchin, nemarcat, reia în plasă din 6 metri.
  • 55 | Goluri

GOOOOOL CONCORDIA!!!!! GOOOOOL RĂDUCANU!!!!!! Bucurică centrează perfect în faţa porţii, de unde atacantul ilfovenilor împinge mingea în plasă.

• 45 | Faze meciConcordia

Mamele a fost lovit cu cotul în cap de Sarmov şi a rămas întins pe gazon. După două minute, ambulanţa şi-a făcut apariţia pentru a-l transporta direct la spital.

• 39 | OcaziiConcordia
    Elek preia bine un balon în careu şi şutează din unghi, în diagonală, dar mingea trece puţin pe lângă poartă.
  • 39 | Schimbări
    Scutaru intră în locul lui Cânu.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Cristescu este avertizat.
  • 34 | OcaziiConcordia
    Curtean centrează din corner, Matache nu iese pe minge şi Belu reia periculos cu capul, dar portarul gazdelor prinde.
  • 30 | Schimbări
    Croitoru intră în locul lui Zicu, care părăseşte terenul accidentat.
  • 27 | Goluri
    GOOOOOOL TIMIŞOARA!!!!! GOOOOOL ELEK!!! Atacantul oaspeţilor primeşte o pasă pe culoar, îl driblează pe Matache şi înscrie cu un şut din unghi.
  • 23 | OcaziiConcordia
    Dina lasă inteligent un balon, care ajunge la Cristescu şi acesta şutează din prima, dar pe direcţia portarului Kirschstein, care prinde.
  • 12 | OcaziiConcordia
    Elek scapă în poziţie de singur cu portarul, la 40 de metri de poartă, şi şutează de la marginea careului, dar Matache apără ca la handbal, cu piciorul.
  • 11 | Faze meci
    Cele două echipe s-au întâlnit de 3 ori în istorie: s-au înregistrat două victorii, cu acelaşi scor (1-0), pentru ACS Poli Timişoara, şi un succes al Concordiei (2-1).
  • 4 | OcaziiConcordia
    Elek se demarcă pe partea dreaptă şi şutează din voleu, pe lângă poarta lui Matache.
Florin MarinACS Poli

VIDEO Concordia - ACS Poli 2-2. Lazăr a egalat în prelungiri. Oaspeţii rămân fără victorie în deplasare

Poli Timişoara a scăpat printre degete victoria la Chiajna, în primul meci al etapei a 22-a, într-o partidă care s-a terminat la egalitate, 2-2.

Matache l-a blocat pe Elek, scăpat singur spre poarta ilfovenilor. Elek şi-a luat revanşa în minutul 27 când l-a driblat pe Matache şi a deschis scorul. Belu a fost şi el periculos la poarta gazdelor, după un corner bătut de Curtean.

Elek a fost aproape de dublă, dar mingea a ocolit de puţin poarta. În finalul reprizei, Mamele a fost lovit cu cotul de bulgarul Sarmov şi a fost dus imediat la spital cu salvarea.

Concordia a egalat la 10 minute după pauză prin atacantul de doar 19 ani, Robert Răducanu, aflat la prima reuşită din carieră în Liga 1. Peste doar trei minute, Poli a trecut din nou în avantaj după ce Luchin a reluat în poartă centrarea lui Javi Hernandez.

În prelungiri, Vali Lazăr a stabilit scorul final, Concordia - Poli 2-2, după ce lovitura de cap a lui Pena a lovit bara.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar