Exclusiv Gabi Torje a avut oferte din străinătate înainte să semneze cu Chiajna! De ce a picat mutarea
torje
Exclusiv Aflat în ultimele luni de contract cu Concordia Chiajna, Gabi Torje și-a dezvăluit planul
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 90 | OcaziiConcordia
    Buga trage de la 18 metri, la colțul scurt, dar Râmniceanu reușește să intervină salvator
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Melinte a primit cartonașul galben la faza acordării penalty-ului
  • 88 | Ratare Penalty-uri
    Romeo Surdu ratează lovitura de la 11 metri, trimite în dreapta portarului, dar Râmniceanu a reușit să rețină în doi timpi
  • 87 | Penalty-uriConcordia
    PENALTY BRAȘOV! Melinte lovește mingea cu mâna în careu, iar centralul arată punctul cu var
  • 82 | OcaziiConcordia
    Coșereanu șutează din afara careului, dar Mutu este pe fază și respinge mingea în corner, deși aceasta fusese deviată
  • 77 | Schimbări
    Ultima modificare în lotul oaspeților: D. Dias îi ia locul lui Tătar
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Aganovic primește cartonașul galben pentru faultul comis la adresa lui Papasterianos
  • 62 | OcaziiConcordia
    BARĂ BRAȘOV! Romeo Surdu pătrunde frumos la limita careului, șutează năpraznic, dar mingea izbește transversala
  • 59 | Schimbări
    Adrian Cristea îi lasă locul lui Fonseca Tavarez în lotul brașovenilor
  • 55 | OcaziiConcordia
    Străuț a tras din interiorul careului extrem de aglomerat, fundașii Concordiei au blocat în ultima clipă. Papasterianos lovise mingea cu mâna în suprafața de pedeapsă
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Bruno Madeira vede un cartonaș galben
    Brașovenii fac o schimbare la pauză! Mateiu îi lasă locul lui Bruno Madeira
    Reîncepe partida
    PAUZĂ! GAZDELE CONDUC CU 1-0 DUPĂ PRIMA PARTE
  • 41 | Goluri
    GOOOL CHIAJNA! Serediuc a tras în același Străuț la doar un minut după ocazia precedentă, Neluț Roșu a fost pe fază și a împins mingea în plasă din interiorul careului mic.
  • 40 | OcaziiConcordia
    OCAZIE ULUITOARE CHIAJNA! Welington a driblat tot ce a întâlnit în cale, i-a pasat lui Serediuc, care șutează direct în Străuț. Apărătorul brașovean respinge extraordinar cu capul de pe linia porții.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Savin este avertizat de centralul Dreve
  • 25 | OcaziiConcordia
    BARĂ FC BRAȘOV! C. Ionescu a tras frumos din lovitură liberă, de la peste 20 de metri, Râmniceanu era bătut, dar mingea a izbit transversala
  • 19 | Faze meciConcordia
    Surdu a driblat un adversar pe partea dreaptă, după aceea a șutat pe lângă poartă de la limita careului
  • 13 | Faze meciConcordia
    Serediuc a pătruns din nou foarte bine pe partea stângă, dar șutul său trece prin fața porții și niciun coechipier nu reușește să împingă mingea în plasă
  • 10 | OcaziiConcordia
    Onduku i-a furat mingea lui Aganovic, i-a pasat lui Serediuc, care trage puțin peste poartă de la limita careului
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut gazdelor.

VIDEO Concordia - FC Brașov 1-0. Surdu a ratat un penalty în finalul jocului

După succesul din etapa trecută cu Astra (3-1), Concordia Chiajna a obținut a doua victorie la rând în Liga 1.

Trupa lui Ionuț Chirilă a trecut cu 1-0 de FC Brașov, în urma unui meci cu multe faze controversate și ratări imense atât de o parte, cât și de cealaltă.

După un început mai bun al gazdelor, brașovenii puteau da lovitura: Cristi Ionescu a executat foarte bine o lovitură liberă, însă mingea a lovit încheietura barelor.

Concordia a reluat asaltul la poarta lui Mutu, iar Serediuc a ratat o o ocazie uriașă, șutul său fiind respins de pe linia porții de Străuț. Peste două minute a venit însă și golul.

Roșu a reluat în plasă pentru 1-0 după ce șutul aceluiași Serediuc a fost respins slab de Mutu.

După pauză, brașovenii au reclamat penalty în urma unui henț la Papasterianos (DETALII AICI).

Romeo Surdu a avut ocazia egalării, dar șutul său a zguduit transversala. Cu 3 minute înainte de final, oaspeții au primit o lovitură de la 11 metri pentru un henț comis de Melinte, dar portarul Râmniceanu a reușit să apere execuția aceluiași Surdu.  Goalkeeperul Concordiei s-a remarcat și la șutul lui Buga din ultimul minut și, gratie paradelor sale, gazdele s-au impus la limită.

Concordia a acumulat 13 puncte în Liga 1, exact atâtea câte are și Dinamo, chiar dacă trupa din Ștefan Cel Mare a disputat cu trei meciuri mai mult decât ilfovenii.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...