ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 90+2 | Goluri
    GOOOOL CONCORDIA! GOOOOL PENA! Gazdele marchează golul de onoare în prelungiri. Pena a trimis imparabil, cu capul, după o centrare a lui Bărboianu
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Încă un galben în tabăra dinamovistă. Ionuț Nedelcearu este cel care îl vede
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Giurgiu este și el avertzat de Alexandru Tudor
  • 85 | Ocazii
    Filip șutează pe jos de la 25 de metri, dar Matache se întinde și respinge de lângă bară.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Gavrilă este avertizat de către centralul Alexandru Tudor
  • 82 | Schimbări
    Ultima schimbare la Dinamo. Ghomisi intră în locul lui Paul Anton
  • 72 | Ocazii
    Anton șutează violent din afara careului de 16 metri, Matache reușește să respingă în corner
  • 70 | Schimbări
    Bogdan Gavrilă este trimis în teren de Mircea Rednic în locul olandezului Van Haaren
  • 67 | Ocazii
    Gnohere e aproape să realizeze hat-trickul. Lansat în partea dreaptă a atacului dinamovist, francezul driblează către centrul careului de 16 metri și șutează către colțul lung. Mingea trece pe lângă poarta lui Matache
  • 66 | Schimbări
    Încă o schimbare la Concordia. Constantinescu îi lasă locul lui Pena
  • 66 | Goluri
    GOOOOOL DINAMO! GOOOL GNOHERE! Atacantul lui Dinamo reușește dubla. Vârful francez a trimis în poartă, din 6 metri, o minge centrată de Fai din flancul drept al atacului dinamovist
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    Constantinescu este avertizat de către centralul Alexandru Tudor
  • 63 | Schimbări
    Prima schimbare și în tabăra dinamoviștilor. Căpitanul Vojnovic este înlocuit cu Ionuț Nedelcearu
  • 62 | Ocazii
    Ocazie Concordia. Momente bune de joc pentru echipa pregătită de Cornel Țălnar. Vali Lazăr a mai ratat o bună ocazie de a reduce din diferență
  • 60 | Ocazii
    A treia oportunitate importantă pentru Răducanu. Atacantul Concordiei nu a găsit nici de această dată poarta lui Matache, cu o reluare cu capul, din 8 metri
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Vojnovic vede cartonașul galben pentru un fault la mijlocul terenului
  • 57 | Ocazii
    Ocazie Concordia. Crește presiunea la poarta lui Cerniauskas. Răducanu trimite un șut pericuos, către colțul lung, dar mingea ratează de puțin cadrul porții
  • 55 | Ocazii
    Concordia solicită un penalty. Răducanu pătrunde în careul lui Dinamo și cade în urma unui duel cu Marc. Atacantul Concordiei cere lovitură de la 11 metri însă centralul Alexandru Tudor lasă jocul să continue
  • 54 | Schimbări
    Prima modificare a partidei are loc în tabăra gazdelor. Serediuc, accidentat, îi lasă locul lui Grădinaru
    A început repriza secundă a disputei dintre Concordia Chiajna și Dinamo
  • 45+1 | Final repriza 1
    Final de repriză la Chiajna. Dinamo conduce cu 2-0 după golurile semnate de Rotariu și Gnohere
  • 45 | Ocazii
    Replică imediată a gazdelor. Vali Lazăr reia cu capul dintr-o poziție foarte bună, dar mingea trimisă de jucătorul împrumutat de Dinamo la Concordia trece pe lângă poarta apărată de Cerniauskas
  • 43 | Ocazii
    Contraatac periculos al dinamoviștilor finalizat de Van Haaren. Închizătorul oaspeților s-a aflat în poziție excelentă de a marca, dar a trimis peste poarta ilfovenilor
  • 40 | Goluri
    GOOOOOL DINAMO! GOOOL GNOHERE! Echipa lui Rednic se distanțează pe tabelă. Anton îl angajează cu o minge lungă pe Gnohere, atacantul lui Dinamo lasă balonul să cadă și șutează din drop, la colțul lung, fără speranțe pentru Matache, care s-a văzut învins a doua oară în mai puțin de 10 minute
  • 34 | Goluri
    GOOOOOL DINAMO! GOOOL ROTARIU! Oaspeții deschid scorul la Chiajna. Mingea a mers pe traseul Vojnovic, Gnohere, Rotariu în marginea careului de 16 metri al ilfovenilor și ultimul l-a învins pe Matache cu un șut de la 9 metri
  • 20 | Faze meci
    Răducanu trimite mingea cu capul după o centrare venită din flancul stâng al ofensivei ilfovene, dar balonul nu găsește spațiul porții dinamoviste
  • 18 | Faze meci
    Fai avansează în flancul drept al ofensivei dinamoviste și trimite un șut centrare. Mingea este reținută fără probleme de Matache
  • 13 | Ocazii
    Dinamo are prima ocazie importantă a partidei. Gnohere a reluat cu capul o minge centrată în careul ilfovenilor, balonul a ajuns însă în brațele lui Matache
  • 7 | Faze meci
    Serediuc trimite un șut către poarta lui Cerniauskas, dar bolonul nu găsește ținta
Mircea RednicDinamo București

VIDEO Concordia - Dinamo 1-3. Rotariu și Gnohere, cu o dublă, au adus victoria "câinilor" la Chiajna

Dinamo a câştigat fără emoţii meciul cu Concordia. Gnohere cu o dublă şi Dorin Rotariu au înscris golurile alb-roşiilor, care s-au impus cu 3-1.

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Dinamo a făcut scor cu Concordia Chiajna, în ultimul meci din etapa a 12-a a Ligii 1. Alb-roșii puteau deschide scorul încă din minutul 13, prin Gnohere, care nu a reușit însă să-l învingă pe Matache. Atacantul francez s-a revanșat cu o pasă decisivă pentru Dorin Rotariu. Până la pauză a punctat și Gnohere, cu un șut de generic. În prelungirile primei reprize fostul dinamovist, Vali Lazăr, putea readuce Concordia în joc, dar nu a nimerit spatiul portii.

După revenirea de la vestiare, ilfovenii au forțat în ofensivă. Răducanu şi acelaşi Lazăr nu au reuşit să înscrie. În celălalt careu, Gnohere nu a stat pe gânduri și și-a trecut în cont dubla. Pe final, Steliano Filip putea mări și mai mult proporțiile scorului, dar Matache a respins de lângă bară.

Jucătorii lui Ţălnar au mai avut timp să înscrie golul de onoare. În minutul 93, Pena a stabilit rezultatul final, 3-1 pentru Dinamo, prima victorie în deplasare pentru echipa lui Mircea Rednic. Cu victoria de la Chiajna, Dinamo a acumulat 21 de puncte, cu 3 mai pu'ine decât liderul Astra.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...