Schimbare Chiajna: Iese Serediuc, intră Crețu
    Schimbare Dinamo: Iese Matei, intră Buia
    Schimbare Chiajna: Iese Coșereanu, intră Neagu
    Velici este avertizat pentru un fault din spate la Dima
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Ispir este avertizat
  • 70 | OcaziiConcordia Chiajna
    DUBLĂ OCAZIE DINAMO! Cobrea scoate șutul trimis de Matei, iar apoi Melinte respinge de pe linia porții la execuția lui Lazăr
  • 69 | Schimbări
    Schimbare Dinamo: Iese Șerban, intră Velici
  • 68 | Faze meciConcordia Chiajna
    Acțiune a lui Dinamo, Șerban încearcă să centreze din bandă, iar balonul nu ajunge la niciun alt coleg
  • 48 | OcaziiConcordia Chiajna
    GOL ANULAT DINAMO! Țucudean înscrie după o preluare pe piept în careu, dar arbitrul Tudor anulează reușita oaspeților, pentru henț
    Începe repriza secundă
  • 45 | Final repriza 1
    Finalul primei reprize
  • 42 | OcaziiConcordia Chiajna
    OCAZIE MARE DINAMO! Șerban intră în careu și încearcă să înscrie cu un șut la colțul lung, dar balonul trece puțin pe lângă poartă
  • 40 | Faze meci
    Dinamo domină copios și forțează încă un gol pe finalul acestei reprize
  • 35 | Goluri
    GOOOL DINAMO !!! Lazăr centrează perfect din banda stângă și Țucudean reia în plasă din careu, profitând de eroarea defensivei gazdelor
  • 25 | OcaziiConcordia Chiajna
    RATARE MARE CHIAJNA! Wellington trece cu mare ușurință de Popa, scapă singur cu portarul, însă șutul său la colțul lung se duce puțin pe lângă buturile adverse
  • 20 | Gol din Penalty
    GOOOL DINAMO !!! Rus transformă lovitura de pedeapsă, după ce îl păcălește pe Cobrea
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    Melinte este avertizat
  • 19 | Penalty-uriConcordia Chiajna
    PENALTY PENTRU DINAMO! Matei scoate în careu pentru Elton, care trage spre poartă, iar Melinte comite henț în careu
  • 13 | OcaziiConcordia Chiajna
    Elton șutează și el periculos de la aproximativ 18 metri, dar Cobrea reușește să respingă în corner
  • 11 | Faze meciConcordia Chiajna
    După un început mai slab, Dinamo domină acum jocul și are o posesie superioară Concordiei
  • 9 | OcaziiConcordia Chiajna
    Boubacar trage din afara careului, dar pe lângă poarta gazdelor
  • 1 | Faze meciConcordia Chiajna
    Concordia are o primă acțiune, dar Bălgrădean reține fără probleme lovitura de cap a lui Bambara

VIDEO Concordia - Dinamo 1-3. Trei penalty-uri acordate

Dinamo a câştigat cu 3-1 la Chiajna şi a ajuns la patru victorii consecutive. Alexandru Tudor a dictat trei penalty-uri, două pentru alb-roşii şi unul pentru echipa lui Marius Şumudică.

La Chiajna, Dinamo a reușit o primă repriză perfectă. Alexandru Tudor a dictat penalty pentru oaspeţi după un henţ al lui Melinte. Rus a executat impecabil şi a deschis scorul.

Replica gazdelor a venit prin Wellington, dar brazilianul a tras puţin pe lângă. La aproape zece minute de la primul penalty obţinut de Dinamo,  Alexandru Tudor a mai dictat o lovitură de pedeapsă, contestată de gazde. Matei a marcat şi el de la 11 metri.

Scorul pauzei, 3-0, a fost stabilit de Ţucudean, care a înscris din pasa lui Lazăr. Putea să fie chiar 4-0 pentru echipa lui Flavius Stoican, dar Ionuţ Şerban nu a reușit să finalizeze.

Ţucudean a mai marcat o dată după reluarea jocului, dar arbitrul a anulat golul. La 5 minute după pauză, Wellington a căzut în careu după un duel cu Durimel şi Tudor a arătat pentru a treia oară punctul cu var. Penalty-ul a fost transformat de același Wellington.

Serediuc a avut șansa apropierii la un gol - a tras bine din unghi, dar Bălgrădean a scos în corner. Dinamo putea să înscrie şi ea, dar Cobrea a apărat şutul lui Matei, apoi Melinte a scos de pe linia porţii la execuţia lui Lazăr.

S-a terminat 3-1 pentru Dinamo, care rămâne favorită la ocuparea ultimului loc de cupe europene.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...