Luni, 15 februarie, ora 20:30
90+2 |
S-a terminat meciul.
88 |
Gebhart îi scoate o minge perfect lui Stanciu, dar şutul acestuia din prima, în forţă, este prins miraculos de Matache.
87 |
Bărboianu este avertizat.
85 |
Pena e la un pas de gol, dar reluarea lui cu capul trece puţin pe lângă poartă.
85 |
Bawab intră în locul lui Marica.
84 |
Gebhart este avertizat pentru simulare.
82 |
Marica preia bine o minge şi este faultat în careu în momentul şutului, care trece pe lângă poartă. Arbitrul Comănescu nu dictează decât aut de poartă.
76 |
Stanciu şutează periculos din unghi, dar Matache respinge de pe linia porţii.
75 |
Giurgiu primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat.
71 |
Gebhart intră în locul lui Chipciu.
71 |
Serediuc este avertizat după un fault făcut asupra lui Filip.
70 |
Zerbo intră în locul lui Răducanu.
63 |
Serediuc intră în locul lui Cristescu.
62 |
Chipciu centrează la bara a doua, dar Hamroun nu prinde poarta cu o lovitură de cap de la 6 metri.
57 |
Papp este avertizat după o intrare dură asupra lui Bucurică.
57 |
Chipciu scapă singur cu portarul, dar nu reuşeşte să îl învingă pe acesta.
56 |

Giurgiu este avertizat pentru un fault de la spate făcut asupra lui Hamroun.

55 |
Giurgiu îi pasează lui Răducanu şi acesta şutează din unghi, dar Niţă e la post şi respinge în corner.
53 |
Hamroun scapă singur pe partea stângă, dar preluarea îl trădează şi Matache iese la intercepţie şi îl blochează.
45 |
Stanciu îi aşează mingea "cu mâna" lui Pintilii, care şutează însă pe lângă poartă, din interiorul careului.
43 |
Obodo este avertizat pentru un fault făcut asupra lui Chipciu.
42 |
Marica primeşte o minge la marginea careului şi şutează puternic, dar Matache respinge spectaculos, în lateral.
40 |
Cristescu a fost aproape de un gol spectaculos: a reluat din foarfecă laterală, la colţul scurt, dar Niţă a prins.
34 |
Purece şutează de pe loc, dar mingea trece puţin peste poarta lui Niţă, care era oricum pe fază.
30 |

GOOOOOOOL STEAUA!!!! GOOOOOOL HAMROUN!!!!!! Stanciu pătrunde pe partea dreaptă, centrează în faţa porţii şi Hamroun reia în plasă, din apropiere.

21 |
Popa a şutat în forţă, de la 25 de metri, dar execuţia este total ratată şi mingea trece peste poartă.
15 |
Obodo şutează din lovitură liberă, dar execuţia nu are forţă şi Niţă prinde cu siguranţă.
11 |
Dublă ocazie pentru Chiajna: Purece reia din voleu, fiind nemarcat, Niţă respinge în faţă, până la Pena, care reia şi el din plonjon, dar nu nimereşte cadrul porţii.
6 |
GOOOOOOL STEAUA!!!!!! GOOOOOOL VARELA!!!!!! Fundaşul a deschis scorul după un corner, la care a reluat cu piciorul, din apropiere, Matache neavând nicio şansă să evite golul.
3 |
Marica a fost aproape de primul gol marcat în tricoul Stelei, într-un meci oficial: Adi Popa a centrat perfect de pe partea dreaptă şi internaţionalul român a reluat cu capul din apropiere, dar mingea a fost pe direcţia lui Matache.

Video rezumat: Concordia Chiajna - Steaua

Chiajna - Steaua 0-2. A patra victorie consecutivă pentru Reghe, în Liga 1. Campioana, calificată în play-off

Laurenţiu Reghecampf rămâne neînvins de la revenirea pe banca tehnică a Stelei. "Roş-albaştrii", cu Marica şi Tamaş titulari, s-au impus în deplasare în faţa Concordiei Chiajna, cu 2-0, şi şi-au asigurat locul în play-off.

Marica a fost aproape de a marca primul său gol în tricoul campioanei, într-un meci oficial, dar Matache a fost la post şi a reţinut. Portarul Chiajnei nu s-a mai putut opune însă, trei minute mai târziu, la şutul lui Varela, care a ajuns la a doua sa reuşită pentru Steaua în acest sezon.

Concordia a replicat prin Purece şi Obodo, dar Niţă a reuşit să păstreze tabela neschimbată. Campioana şi-a dublat avantajul în minutul 30, după ce Hamroun a reluat din careul mic o centrare a lui Stanciu.

Portarul "roş-albaştrilor" s-a mai remarcat o dată până la pauză la foarfeca laterală a lui Marian Cristescu. Steaua putea înscrie şi în repriza secundă, dar Matache a fost imbatabil la şuturile lui Chipciu şi Stanciu.

Concordia a jucat ultimele 17 minute în 10 oameni, după ce Giurgiu a văzut al doilea galben, pentru un fault la Hamroun. S-a terminat 2-0 pentru Steaua, care a obţinut al 12-lea succes în acest sezon.