Cartonaşe Galbene
  • 90+3 | Start a doua reprizaDinamo
    Final de meci, Dinamo se impune la capătul unei evoluții spectaculoase
  • 90+3 | Ocazii
    Buia ratează o ocazie mare la debut, permițându-i lui Pap să respingă în corner!
  • 90 | Ocazii
    Paradă superbă a lui Bălgrădean la șutul aceluiași Boldea!
  • 71 | Schimbări
    Buia intră în locul lui Dorin Rotariu. Debut la alb-roșii.
  • 66 | Schimbări
    Zougoula îin ia locul lui Boubacar
    Szekely este înlocuit de Boldea
  • 62 | Schimbări
    Schimbare de portari la Timișoara. Pap intră în locul lui Nuno Claro, accidentat
  • 57 | Schimbări
    Iese Nanu și intră Balaure la oaspeți
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Șeroni
  • 54 | Goluri
    GOOOL DINAMO, 4-0! Curtean ridică scorul la 4-0 după ce Dorin Rotariu a trimis în primă fază în Nuno Claro!
  • 48 | Ocazii
    Popovici scapă singur cu Bălgrădean, dar este oprit pentru ofsaid. Reluările arată însă că timișoreanul se afla în situație regulamentară
  • 46 | Start a doua reprizaDinamo
    S-a reluat meciul
  • 45 | Final repriza 1Dinamo
    Pauză în Ștefan cel Mare, Dinamo conduce cu 3-0 după o repriză dominată în totalitate
  • 41 | Ocazii
    Nunu Claro reține cu greu un șut expediat de Cătălin Munteanu
  • 38 | Cartonaşe Galbene

Nuno Claro primește cartonaș galben

• 37 | Goluri

GOOOL DINAMO, 3-0: Rotariu își întoarce serviciul și îi pasează excelent lui Boubacar, iar acesta înscrie din interiorul careului printr-un șut puternic!

• 34 | Goluri
    GOOOL DINAMO, 2-0! Dorin Rotariu se demarcă la limita ofsaidului și primește o pasă excelentă de la Boubacar, pentru ca apoi să înscrie după ce trece de Nuno Claro!

• 11 | Auto Goluri
    GOOOL DINAMO, 1-0! Gazdele deschid scorul după ce Scutaru deviază un balon în propria sa poartă!
  • 10 | Ocazii
    Dorin Rotariu reia peste poartă o centrare venită de la Curtean
  • 7 | Ocazii
    Țucudean reia printr-o lovitură de cap pe lângă poarta bănățenilor
  • 6 | Faze meci
    Nanu trimite o centrare în careul gazdelor, Bălgrădean ezită să iasă, dar mingea se scurge afară
Aurel ȘundaACS Poli

VIDEO Dinamo - ACS Poli   4-0. Elevii lui Flavius Stoican s-au impus doar cu goluri marcate de stângaci

Dinamo şi-a învăţat fanii cu victorii în campionat, dar i-a surprins prin proporţiile scorului, în ultima etapă, cu ACS Poli Timişoara, odată cu revenirea în primul “unsprezece” a lui Cătălin Munteanu.

Bănăţenii nu au primit gol la ocaziile lui Ţucudean (7) şi Rotariu (10), însă Nuno Claro a fost învins de coechipierul său Scutaru în minutul 11, care a evoluat chiar în Ştefan cel Mare în sezonul trecut.

În minutul 34, Boubacar a inventat o pasă de efect, iar Rotariu a înscris cu toată opoziţia lui Nuno Claro al 5-lea său gol în acest sezon de Liga 1. Doar puțin mai târziu, Rotariu i-a întors serviciul lui Boubacar, care a dus scorul la 3-0 cu un şut plasat.

La zece minute după pauză a venit rândul lui Curtean să-şi treacă numele pe tabelă. A fost timp şi pentru debutul mijlocaşului dinamovist de 19 ani, Darius Buia, care a irosit la rândul său șansa de a-și face o primă apariție strălucitoare cu un gol în prelungiri, după o fază în care s-a descurcat foarte bine în careul bănățenilor.

Până la urmă, Dinamo - Timişoara s-a terminat 4-0, după ce Bălgrădean a reuşit parada meciului în faţa lui Boldea şi i-a dus pe “alb-roşii” la cinci meciuri consecutive fără gol primit.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 19:30 LIVE Digi Sport Special
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”

Screenshot 2024-04-16 at 21.24.53

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

Exclusiv Bergodi a câștigat o avere ca ”să rezilieze amiabil” contractul cu Rapid. Nu și-a asumat nimic