FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)
Exclusiv Care este starea lui Luca Mihai, la cinci zile de la accidentare. ”Șocant. Nu exagerez cu nimic”
Zeljko Kopic, detalii despre Josue Homawoo, fundașul care l-a băgat în spital pe Luca Mihai
FCU Craiova - Dinamo, Live Video 17:30, Digi Sport 1. ”Câinii” au șansa să salte pe loc de salvare! Echipele de start

• 85 | Goluri
    GOOOOL DINAMO! GOOOOL GNOHERE! Rotariu a pătruns în careu, i-a pasat lui Gnohere, care l-a dat pur și simplu la o parte pe Bucurică, împingându-l, apoi a șutat pe sub Matache. Dinamo - Concordia 4-0!
  • 75 | Schimbări
    Iese Hanca, intră Marc.
  • 73 | Schimbări
    Iese Pena, intră Garcia.
  • 66 | Schimbări
    La Concordia iese Marian Cristescu și intră Zerbo.
    Iese Essombe, intră Gnohere.
  • 62 | Schimbări
    Iese Nedelcearu, intră Ekeng.
  • 61 | Goluri
    GOOOOOL DINAMO! GOOOOOL ESSOMBE! Marcel Essombe reușește dubla, după o nouă pasă decisivă a lui Palic. Essombe a preluat cu stângul, tatonat de Mamele, apoi a șutat direct în vinclu, la colțul scurt, cu dreptul, de la 17 metri! Dinamo - Concordia 3-0.
  • 56 | Schimbări
    Răducanu intră în locul lui Purece, la oaspeți.
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Serediuc e avertizat pentru obstrucție la portarul Cerniauskas.
  • 50 | Ocazii
    Purece ratează prima mare ocazie a reprizei secunde. A pătruns în stânga, în careu, a șutat din unghi, dar Cerniauskas a respins de lângă bară.
  • 46 | Start prima repriza
    A început repriza secundă.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+1 | Goluri
    GOOOOL DINAMO! GOOOOL ESSOMBE! Palic verticalizează perfect pentru Essombe, care scapă singur cu Matache și șutează din careu, majorând diferența. Dinamo - Concordia 2-0.
  • 39 | Ocazii
    BARĂ CONCORDIA! Purece șutează cu dreptul, de la 28 de metri lateral stânga, și trimite în stâlpul din dreapta lui Cerniauskas.
  • 31 | Ocazii
    BARĂ DINAMO! Rotariu a centrat de pe dreapta, de la 8 metri, Essombe a reluat cu călcâiul, dar a trimis în bară!
  • 30 | Ocazii
    Mevlja reia spre poartă după un corner, dar Matache respinge din nou.
  • 29 | Ocazii
    Hanca intră din dreapta în centru, șutează la colțul lung, dar Matache deviază în corner.
  • 21 | Cartonaşe Galbene
    Feussi e avertizat după un fault asupra lui Lazăr.
  • 20 | Faze meci
    Palic șutează de la 23 de metri, dar Matache prinde.
  • 13 | Gol din Penalty
    GOOOOOOL DINAMO! GOOOOOL ROTARIU! Dorin Rotariu șutează de la 11 metri în vinclul din stânga lui Matache. Dinamo - Concordia 1-0!
  • 12 | Cartonaşe Galbene
    Mamele e avertizat.
  • 12 | Penalty-uri
    Mamele cade în careu peste Mevlja și Alexandru Tudor dictează penalty.
  • 10 | Cartonaşe Galbene
    Hanca e avertizat după un atac cu talpa asupra lui Bucurică, la centrul terenului.
  • 8 | Ocazii
    Pena șutează din cădere, fiind contrat de doi adversari, din careu, dar Cerniauskas prinde.

Dinamo - Concordia 4-0. Essombe a reușit o dublă, Gnohere a marcat și el

Dinamo nu i-a dat nicio şansă Concordiei, în etapa a 25-a. Alb-roşii au câştigat cu 4-0 şi pun presiune pe Astra. Essombe a reuşit un gol de poveste.

Dinamo a făcut spectacol cu Concordia Chiajna și s-a apropiat la trei puncte de liderul Astra. Ilfovenii și-au încercat primii norocul: șutul lui Pena a fost blocat de Cerniauskas.

Jucătorii lui Mircea Rednic au deschis scorul în minutul 13, prin Dorin Rotariu. Mijlocașul de 20 de ani a înscris din penalty și a semnat al cincelea gol stagional.

Hanca putea dubla avantajul câinilor, dar mingea, deviată, a trecut puțin pe lângă poartă. Din cornerul rezultat, Mevlja l-a pus la grea încercare pe Matache. Un minut mai târziu, Essombe a încercat o finalizare de efect, însă bara s-a opus. Și Purece a nimerit bara, la poarta lui Cerniauskas.

Essombe nu a mai ratat în prelungirile primei reprize: servit ideal de Palic, a ridicat fanii în picioare. Cel mai frumos gol al disputei a fost reușit, în minutul 61, tot de atacantul camerunez. Din pasa aceluiași Palic, Essombe a șutat direct în vinclu. Dinamoviștii au mai punctat apoi o dată. Nou-intratul Gnohere a punctat pentru a noua oara în Liga 1. A fost al 400-lea gol al sezonului.

S-a terminat 4-0 pentru Dinamo, care nu a mai făcut un pas greșit de 9 etape.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Ce a spus Gică Hagi despre Constantin...