Exclusiv ”E de vină conducerea lui Dinamo?” Fostul mare fotbalist al ”Câinilor” a spus adevărul după decizia fără precedent

03.08.2015, 21:00, Digi Sport 1
Dinamo Dinamo
Poli Timișoara Poli Timișoara
Gol din Penalty
    Final de meci! Dinamo se impune cu 2-1 în faţa lui Poli Timişoara, golul victoriei fiind marcat de Gnohere, aflat la prima reuşită în alb-roşu.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Steliano Filip.
  • 85 | OcaziiDinamo
    Ocazie Poli! Goga a trimis periculos cu capul din mijlocul careului, după un corner executat de Curtean.
  • 84 | OcaziiDinamo
    Ocazie Poli! Rufino a trecut pe lângă golul de 2-2, trimiţând cu capul pe lângă din câţiva metri, după o centrare foarte bună a lui Belu.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Rufino este la rândul său avertizat, după ce a simulat.
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Belu a primit galben, pentru un fault asupra lui Gnohere.
  • 72 | Schimbări
    Ultima schimbare şi la Dinamo. Rotariu a intrat în locul lui Lazăr.
  • 69 | Schimbări
    Ultima modificare la Poli. A ieşit Scutaru şi a intrat Sarmov.
  • 68 | Schimbări
    A doua schimbare la oaspeţi. Goga a intrat în locul lui Hernandez.
  • 64 | OcaziiDinamo
    Ocazie Dinamo! O nouă acţiune frumoasă a lui Gavrilă, care a tras bine de la marginea careului la colţul lung, dar Pap a respins cu un reflex spectaculos.
  • 62 | Schimbări
    O nouă modificare la Dinamo. Vojnovic i-a lăsat locul lui Nedelcearu.
    Schimbare la Poli. Rufino a intrat în locul lui Elek.
  • 61 | OcaziiDinamo
    Ocazie Poli! Melinte a trimis foarte bine cu capul, după un corner executat de Curtean, dar Fai a respins de pe linia porţii.
  • 55 | Faze meciDinamo
    Gazdele au cerut penalty, la o fază la care Belu a atins mingea cu mâna în propriul careu.
  • 54 | OcaziiDinamo
    Ocazie Dinamo! Gavrilă a scăpat singur spre poartă, dar Popescu a venit excelent şi a blocat în ultimul moment. Doar corner pentru gazde.
  • 53 | OcaziiDinamo
    Ocazie Poli! Curtean a executat pe centru o lovitură liberă din marginea careului, iar Cerniauskas a prins în doi timpi.
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Vojnovic a fost avertizat, după un fault asupra lui Hernandez.
  • 50 | Faze meciDinamo
    Cerniauskas se remarcă la prima fază importantă din repriza a doua, reuşind să prindă uşor şutul lui Hernandez.
    Schimbare la Dinamo. Fai l-a înlocuit pe Starokin.
  • 45+3 | Final repriza 1
    Pauză! Dinamo conduce cu 2-1, după o repriză intensă.
  • 45+1 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Starokin.
  • 45 | Faze meciDinamo
    Fază controversată în careul gazdelor. Curtean a pătruns pe partea dreaptă, a trimis un şut centrare, iar timişorenii au solicitat din nou penalty, la un duel Zicu-Feussi. Reluările au arătat că jucători lui Poli a fost împiedicat de fundaşul dinamovist, dar şi că se afla în offside în momentul şutului lui Curtean.
  • 44 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL, 2-1 Dinamo! Gnohere marchează primul gol pentru Dinamo, după o centrare excelentă a lui Filip şi o ieşire greşită a lui Pap.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Zicu, care a simulat evident, în încercarea de a obţine un penalty. Imediat, Feussi s-a repezit asupra fostului său coleg de la ASA, pentru a-i reproşa simularea.
  • 41 | Faze meciDinamo
    Execuţie spectaculoasă a lui Llorente, care a tras din prima, din voleu, de la marginea careului. Mingea se ducea foarte bine, dar Steliano Filip a respins cu capul, din plonjon.
  • 33 | Faze meciDinamo
    Gavrilă s-a descurcat bine pe partea dreaptă şi a tras periculos cu piciorul stâng, dar peste poartă.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Popescu, după o intervenţie asupra lui Gavrilă.
  • 25 | Faze meciDinamo
    Llorente a încercat un şut din afara careului, dar mingea a trecut peste poartă.
  • 8 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL Poli, 1-1! Oaspeţii au restabilit rapid egalitatea, prin Elek. Faza a fost creată de Zicu, autorul unei pase superbe pentru Hernandez, care a tras din prima. Cerniauskas a respins în faţă, iar Elek, oportunist, a trimis în poartă din apropiere.
  • 5 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Dinamo! Cosmin Matei transformă sigur lovitura de pedeapsă şi deschide scorul pentru echipa lui Mircea Rednic.
  • 4 | Penalty-uriDinamo
    Penalty pentru Dinamo. Marius Avram a acordat lovitură de la 11 metri pentru gazde, după un duel între Luchin şi Vali Lazăr.
Dan AlexaPoli Timișoara

VIDEO Dinamo - Poli Timişoara 2-1. Gazdele s-au impus cu primul gol al lui Gnohere în alb-roşu

Dinamo este neînvinsă după patru etape. Alb-roşiii s-au impus cu 2-1 pe teren propriu cu Poli Timişoara şi au 8 puncte, la fel ca marea rivală Steaua, împotriva căreia joacă duminică.

Partida din Ştefan cel Mare a început cu un penalty acordat gazdelor, după numai patru minute, la faultul lui Luchin asupra lui Lazăr.

Cosmin Matei a transformat fără emoţii de la punctul cu var şi a deschis scorul.

Bucuria dinamoviştilor a ţinut doar trei minute, pentru că Elek a egalat din câiva metri, la capătul unei faze care a început de la Zicu.

Gazdele au revenit în avantaj cu un minut înainte de pauză, când Gnohere şi-a trecut în cont primul gol pentru Dinamo, după o greşeală a portarului bănăţenilor.

Poli putea egala în debutul reprizei a doua, când Curtean a executat foarte bine o lovitură liberă, dar Cerniauskas a prins cu emoţii.

Replica lui Dinamo a venit imediat. Gavrilă a scăpat singur spre poarta lui Pap, dar Popescu a intervenit excelent.

Ultimele ocazii au aparţinut oaspeţilor. Fai a salvat de pe linia porţii lovitura de cap a lui Melinte, iar Rufino şi Goga au trimis şi ei periculos pe lângă poarta lui Cerniauskas pe final.

În cele din urmă, s-a terminat 2-1 pentru echipa lui Mircea Rednic, care începe perfect săptămâna derby-ului cu Steaua. Dinamo are 8 puncte, la fel ca şi marea rivală.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano