News Alert Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi ultrași ai Rapidului au ajuns în fața instanței

Ceahlăul Piatra Neamţ Ceahlăul Piatra Neamţ
  • 90+3 | Final repriza 2
    Fluier final. FC Botoșani - Ceahlăul 2-0
  • 87 | Faze meciFC Botoşani
    Attila Hadnagy marchează din pasa lui Acsinte, dar golul nu este validat, din cauza unei poziții de offside la atacantul gazdelor
  • 85 | Schimbări
    Ultima schimbare la Botoșani: iese Croitoru și intră Danci. După ieșirea lui Croitoru, banderola de căpitan e preluată de Acsinte
  • 82 | Goluri
    GOOOOL FC Botoșani! Petre Ivanovici punctează pentru 2-0, la primul său gol în Liga 1. Nouarul gazdelor a marcat cu un șut pe jos, din mijlocul careului, la care portarul Calancea nu a mai putut interveni
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Margină, pentru o ținere asupra lui Roussel Ngankam
  • 76 | Faze meci
    Botoșănenii conduc jocul în aceste momente. Duelurile sunt în favoarea lor și țin jocul în zona mijlocului terenului, fără a forța
  • 69 | Schimbări
    Ultima modificare la nemțeni. Cârjan îi ia locul în teren lui Balint
    Schimbare la gazde. Batin este înlocuit cu Ivanovici
  • 61 | Ocazii
    Ocazie imensă pentru FC Botoșani! Paul Batin este angajat excelent cu o pasă filtrantă și rămâne singur cu Calancea, dar șutul său trece puțin pe lângă bara porții nemțene
  • 56 | Schimbări
    A doua modificare la Ceahlăul. Margină intră în locul lui Kneif
  • 50 | Ocazii
    Ocazie uriașă pentru FC Botoșani. Croitoru a centrat dintr-o lovitură liberă, Tincu a reluat cu capul însă mingea a trecut puțin pe lângă poartă. Calancea a vrut să repună rapid din 6 metri dar a trimis mingea direct la Hadnagy. Vârful gazdelor a încercat o nouă reluare la colțul lung, Calancea a respins, balonul a sărit la Croitoru care a șutat însă goalkeeperul nemțenilor a repins din nou chiar dacă mingea a fost deviată de Wellyson
    A început repriza secundă. FC Botoșani conduce cu 1-0 după golul înscris de Hadnagy în minutul 8
  • 46 | Schimbări
    Modificare și la oaspeți. Ștefănescu este schimbat cu Sebastian Chitoșcă
    Schimbare la FC Botoșani. Neluț Roșu intră în locul lui Bordeianu
  • 45 | Final repriza 1
    Final de primă repriză la Botoșani. Gazdele conduc cu 1-0 după golul reușit de Hadnagy într-o repriză pe care au dominat-o de la un capăt la celălalt
  • 42 | Ocazii
    Gazdele au fost încă o dată aproape să marcheze golul doi. Bordeianu a ajuns în poziție de finalizare după un contraatac, dar șutul său de la marginea careului este deviat în corner de un fundaș advers
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Încă un avertisment în tabăra oaspeților. Tăbăcariu este cel care îl primește după un fault la Croitoru
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Stana este avertizat pentru un fault la mijlocul terenului
  • 35 | Ocazii
    O nouă fază periculoasă la poarta lui Calancea. Hadnagy se desprinde de marcajul advers la un corner și trimite cu capul însă balonul trece peste transversala porții nemțene
  • 34 | Ocazii
    Ocazie pentru FC Botoșani. Batin își încearcă din nou norocul cu un șut de la marginea careului, Calancea respinge în corner
  • 33 | Faze meci
    Ngadeu reia cu capul după o lovitură de colț, Calancea e atent si reține
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Gheorghiu primește cartonașul galben pentru o intrare dură asupra lui Croitoru
  • 26 | Faze meci
    Batin trage de la marginea careului de 16 metri, Calancea prinde cu siguranță balonul trimis pe mijlocul porții de atacantul gazdelor
  • 21 | Ocazii
    Prima fază periculoasă la poarta lui Curileac. Popadiuc primește o centrare foarte bună între fundașii gazdelor, dar trimite puțin pe lângă poarta lui Curileac, ieșit în întâmpinarea mijlocașului nemțean
  • 18 | Faze meci
    Croitoru execută o lovitură liberă de la peste 20 de metri, din poziție centrală, mingea trece însă peste transversala porții lui Calancea
  • 10 | Ocazii
    Gazdele forțează desprinderea. Batin primește o minge în careu duop un contraatac dar șutează slab mingea este respinsă în corner
  • 8 | Goluri
    GOOOOOL FC BOTOȘANI! Hadnagy deschide scorul! Atacantul gazdelor a fost lansat excelent în adâncime, driblează cu ușurință un adversar și finalizează elegant, la colțul lung, fără să-i dea vreo șansă lui Calancea
  • 4 | Cartonaşe Galbene
    Acsinte este avertizat de centralul Cătălin Popa
  • 2 | Faze meciFC Botoşani
    Jucătorii formației gazdă au ieșit pe teren purtând tricouri cu mesaje de susținere pentru o tânără de 25 de ani căreia i s-a descoperit o tumoare pe creier. Toate încasările din această partidă vor fi donate. De asemenea, în tribunele stadionului se găsesc mai multe urne unde spectatorii pot dona bani
Ze MariaCeahlăul Piatra Neamţ

VIDEO Botoşani - Ceahlăul 2-0. Ivanovici a închis tabela cu primul său gol în Liga 1

FC Botoșani a câștigat cu 2-0 în fața Ceahlăului Piatra Neamț și a depășit-o pe Dinamo, urcând până pe locul al șaselea, înainte ca bucureștenii să își dispute meciul din etapa a 27-a.

Attila Hadnagy (8) și Petre Ivanovici (82) au punctat pentru gazde. Primul a avut și un gol nevalidat pe final, pentru o poziție de offside, iar al doilea este la prima reușită în Liga 1.

Cu 3 victorii în ultimele trei etape şi cu licenţa acordată de UEFA, nou promovata FC Botoşani visează la Europa League. Hadnagy a deschis scorul împotriva Ceahlăului în minutul 8, cu al şaptelea său gol din acest sezon.

Nemţenii puteau egala, însă mingea trimisă de Popadiuc nu şi-a atins ţinta (21). A urmat o serie de ratări, toate la poarta lui Calancea - Batin a mai fost aproape de gol până în pauză (26), iar în partea a doua, gazdele au cerut penalty pentru un henţ la Wellyson. Calancea a repus rapid şi greşit până la adversar, iar la a doua încercare a botoşănenilor, mijlocaşul brazilian a deviat cu mâna un șut al lui Croitoru (50).

Batin a mai trecut încă o dată aproape de gol, dar tot n-a fost ziua lui, ratând și singur cu portarul (61). Petre Ivanovici - intrat în minutul 69 - a închis tabela, cu 10 minute înainte de final, trecându-și în cont prima reușită în Liga 1.

Botoşani - Ceahlăul se termină 2-0 şi, în timp ce nemţenii se pregătesc de Liga a doua, echipa lui Leo Grozavu urcă tot mai mult în clasament, cu șanse mari să joace în cupele europene în sezonul următor.

PROGRAMUL TV COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano