Țucudean este avertizat
  • 90 | Faze meci
    Trei minute de prelungiri
  • 86 | OcaziiFC Brașov
    Popa îl scapă pe Surdu din marcaj, dar lovitura de cap a acestuia se duce puțin pe lângă poarta oaspeților
  • 75 | OcaziiFC Brașov
    OCAZIE IMENSĂ BRAȘOV! Grigorie îi pasează lui Surdu, iar jucătorul gazdelor nu reușește să trimită spre poartă și ratează lamentabil execuția
  • 58 | OcaziiFC Brașov
    Gazdele continuă să atace. Cristea trimite însă mult peste poartă din careu, după centrarea oferită de Dias
  • 56 | OcaziiFC Brașov
    OCAZIE MARE ! Apărarea lui Dinamo este din nou surprinsă, Serginho centrează în careu, dar Cristea nu reușește să ajungă la minge și să o trimită în poartă
  • 50 | Schimbări
    Schimbare Brașov: Iese Szekely, intră Dias
  • 47 | OcaziiFC Brașov
    Matei primește un balon în careu, reușește să preia, dar șutează mult peste poarta brașovenilor
    Schimbare Dinamo: Iese Boubacar, intră Bilinski
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize
  • 45 | Faze meci
    Prima repriză este prelungită cu două minute
  • 43 | Faze meciFC Brașov
    Dinamo are o posesie mai bună pe finalul reprizei, dar nu reușește să pună deloc în pericol poarta adversă
  • 33 | Goluri
    GOOOL FC BRAȘOV !!! Szekely trimite din partea dreaptă, iar Mateiu se desprinde din marcaj și înscrie printr-o lovitură de cap
  • 28 | Schimbări
    Schimbare Dinamo: Iese Durimel, intră Popa II
  • 23 | OcaziiFC Brașov
    Încă o șansă mare pentru gazde. Serginho centrează în careu, iar Grigorie trimite cu capul periculos, însă Bălgrădean respinge
  • 19 | OcaziiFC Brașov
    OCAZIE IMENSĂ! Cristea rămâne singur cu poarta goală, dar ratează incredibil și trimite pe lângă buturile apărate de Bălgrădean
  • 13 | OcaziiFC Brașov
    OCAZIE MARE! Vagner centrează foarte bine, Durimel greșește din nou, însă îl încurcă și pe Grigorie, care trimite peste poartă din poziție excelentă
  • 11 | Goluri
    GOOOL FC BRAȘOV !!! Acțiune de atac a gazdelor, Serginho scapă în bandă și trimite în careu, Durimel nu reușește să respingă, iar Cristea înscrie după ce îndeplinește o simplă formalitate
  • 10 | OcaziiFC Brașov
    Lazăr trimite periculos cu piciorul drept de la 16 metri, însă nu suficient de puternic, iar Iacob reține
  • 8 | Faze meciFC Brașov
    Grigore are o intrare dură la Cristea, la centrul terenului, dar dinamovistul scapă de cartonașul galben
  • 6 | Faze meci
    INFO: În tribune sunt prezenți în jur de 4.000 de oameni, dintre care peste 500 de suporteri dinamoviști

VIDEO FC Brașov - Dinamo 2-0. Ratări monumentale pentru gruparea lui Ţălnar

Dinamo a pus punct la Brașov unei serii de cinci meciuri fără înfrângere. Echipa antrenată de foștii dinamoviști Cornel Ţălnar şi Florentin Petre a deschis scorul după doar 10 minute prin alt fost jucător din Ștefan cel Mare, Andrei Cristea.

Replica oaspeților a venit de la Matei, care n-a reușit însă egalarea. Grigorie a ratat şansa de a dubla avantajul echipei sale, singur cu Bălgrădean. După ce a deschis scorul, Andrei Cristea a mai avut o ocazie de a marca, dar n-a reușit să-l mai învingă pe goalkeeper-ul alb-roșiilor. Bălgrădean a salvat-o pe Dinamo și la o lovitură de cap periculoasă, expediată de Grigorie.

A fost până la urmă 2-0 la pauză, dupa ce defensiva dinamoviştilor a cedat din nou. Mateiu s-a demarcat şi a înscris din centrarea lui Szekely. Dinamo nu şi-a revenit nici în partea a doua. Surdu s-a evidențiat prin două ratări în ultimul sfert de oră, iar avantajul de două goluri obținut de brașoveni în prima repriză s-a menținut până la final.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano