Țucudean este avertizat
90 |
Trei minute de prelungiri
86 |
Popa îl scapă pe Surdu din marcaj, dar lovitura de cap a acestuia se duce puțin pe lângă poarta oaspeților
75 |
OCAZIE IMENSĂ BRAȘOV! Grigorie îi pasează lui Surdu, iar jucătorul gazdelor nu reușește să trimită spre poartă și ratează lamentabil execuția
58 |
Gazdele continuă să atace. Cristea trimite însă mult peste poartă din careu, după centrarea oferită de Dias
56 |
OCAZIE MARE ! Apărarea lui Dinamo este din nou surprinsă, Serginho centrează în careu, dar Cristea nu reușește să ajungă la minge și să o trimită în poartă
50 |
Schimbare Brașov: Iese Szekely, intră Dias
47 |
Matei primește un balon în careu, reușește să preia, dar șutează mult peste poarta brașovenilor
43 |
Dinamo are o posesie mai bună pe finalul reprizei, dar nu reușește să pună deloc în pericol poarta adversă
33 |
GOOOL FC BRAȘOV !!! Szekely trimite din partea dreaptă, iar Mateiu se desprinde din marcaj și înscrie printr-o lovitură de cap
28 |
Schimbare Dinamo: Iese Durimel, intră Popa II
23 |
Încă o șansă mare pentru gazde. Serginho centrează în careu, iar Grigorie trimite cu capul periculos, însă Bălgrădean respinge
19 |
OCAZIE IMENSĂ! Cristea rămâne singur cu poarta goală, dar ratează incredibil și trimite pe lângă buturile apărate de Bălgrădean
13 |
OCAZIE MARE! Vagner centrează foarte bine, Durimel greșește din nou, însă îl încurcă și pe Grigorie, care trimite peste poartă din poziție excelentă
11 |
GOOOL FC BRAȘOV !!! Acțiune de atac a gazdelor, Serginho scapă în bandă și trimite în careu, Durimel nu reușește să respingă, iar Cristea înscrie după ce îndeplinește o simplă formalitate
10 |
Lazăr trimite periculos cu piciorul drept de la 16 metri, însă nu suficient de puternic, iar Iacob reține
8 |
Grigore are o intrare dură la Cristea, la centrul terenului, dar dinamovistul scapă de cartonașul galben
6 |
INFO: În tribune sunt prezenți în jur de 4.000 de oameni, dintre care peste 500 de suporteri dinamoviști

VIDEO FC Brașov - Dinamo 2-0. Ratări monumentale pentru gruparea lui Ţălnar

Dinamo a pus punct la Brașov unei serii de cinci meciuri fără înfrângere. Echipa antrenată de foștii dinamoviști Cornel Ţălnar şi Florentin Petre a deschis scorul după doar 10 minute prin alt fost jucător din Ștefan cel Mare, Andrei Cristea.

Replica oaspeților a venit de la Matei, care n-a reușit însă egalarea. Grigorie a ratat şansa de a dubla avantajul echipei sale, singur cu Bălgrădean. După ce a deschis scorul, Andrei Cristea a mai avut o ocazie de a marca, dar n-a reușit să-l mai învingă pe goalkeeper-ul alb-roșiilor. Bălgrădean a salvat-o pe Dinamo și la o lovitură de cap periculoasă, expediată de Grigorie.

A fost până la urmă 2-0 la pauză, dupa ce defensiva dinamoviştilor a cedat din nou. Mateiu s-a demarcat şi a înscris din centrarea lui Szekely. Dinamo nu şi-a revenit nici în partea a doua. Surdu s-a evidențiat prin două ratări în ultimul sfert de oră, iar avantajul de două goluri obținut de brașoveni în prima repriză s-a menținut până la final.