FC Brașov FC Brașov
Dinamo Dinamo
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+5 | Final repriza 2
    Final de meci sub Tâmpa! FC Braşov obţine o victorie fundamentală în lupta pentru evitarea retrogradării, 1-0 cu Dinamo, deşi a evoluat în inferioritate numerică în ultimul sfert de oră al întâlnirii.
  • 90+3 | Schimbări
    Încă o schimbare la gazde. Ciocâlteu i-a luat locul lui Aganovic.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Abia intrat pe teren, Moraru a primit deja cartonaşul galben.
  • 90+1 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Moraru a intrat în locul lui Constantinescu.
  • 88 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 FC Braşov! Braşovenii deschid scorul, deşi evoluează în inferioritate numerică. Autorul golului a fost Ganea, care a executat înşelător o lovitură liberă de pe partea dreaptă, mingea trimisă de fundaşul stânga al gazdelor păcălind întreaga apărarea dinamovistă, dar şi pe portarul Naumovski.
  • 87 | Faze meciFC Brașov
    Şut de la distanţă al lui Fai, prins uşor de Iacob.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Juric îl faultează pe Bilinski şi primeşte cartonaşul galben.
  • 85 | OcaziiFC Brașov
    O nouă oportunitate irosită de Alexe, care a tras mult peste din poziţie favorabilă.
  • 79 | Schimbări
    Ultima modificare efectuată de Flavius Stoican. Marius Niculae a intrat în locul lui Cristescu.
  • 74 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Bencun primeşte al doilea galben, pentru un fault comis asupra lui Bunoza, şi este eliminat.
  • 73 | Schimbări
    A doua schimbare la Dinamo. Gavrilă i-a luat locul lui Grozav.
  • 72 | OcaziiFC Brașov
    Contraatac superb al dinamoviştilor, în superioritate numerică, dar Alexe, găsit foarte bine de Bilinski, a tras slab, pe lângă poartă.
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Steliano Filip primeşte cartonaşul galben, pentru un fault comis asupra lui Bencun.
  • 65 | OcaziiFC Brașov
    Şansă uriaşă pentru oaspeţi. Steliano Filip a tras din afara careului, dar şutul său, deviat de un adversar, a trecut puţin pe lângă poarta lui Iacob.
  • 60 | Schimbări
    Prima schimbare la Dinamo. Alexe a intrat în locul lui Rotariu.
  • 54 | OcaziiFC Brașov
    Acţiune bună a dinamoviştilor în partea stângă, încheiată cu un şut al lui Cristescu, reţinut fără probleme de Iacob.
  • 48 | Faze meciFC Brașov
    O nouă fază controversată în careul oaspeţilor. Braşovenii au solicitat penalty, la un presupus henţ comis în de Machado.
    Pauză la Braşov! Cele două echipe sunt la egalitate, scor 0-0, dar gazdele au avut ocaziile mai clare de a marca.
  • 43 | OcaziiFC Brașov
    Cea mai bună şansă a reprizei pentru Dinamo. Rotariu a tras din afara careului, dar Iacob a reuşit să respingă.
  • 38 | OcaziiFC Brașov
    Grozav trece pe lângă minge, după o centrare foarte bună de pe partea dreaptă. O şansă bună irosită de dinamovişti.
  • 31 | Faze meciFC Brașov
    Dorin Rotariu a încercat să-l surprindă pe Iacob cu un şut de la distanţă, dar mingea a trecut pe lângă poartă.
  • 27 | OcaziiFC Brașov
    Cea mai mare ocazie a meciului a fost ratată de Aganovic. Lansat excelent de Constantinescu, jucătorul gazdelor a trimis pe sub Naumovski, ieşit din careu pentru a-şi bloca adversarul, dar şi pe lângă poarta goală.
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Grigore primeşte cartonaşul galben, după un fault comis asupra lui Constantinescu.
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Fază controversată în careul oaspeţilor. Bencun a căzut în urma unui duel cu Elhamed, însă Istavn Kovacs nu doar că nu a acordat penalty pentru braşoveni, dar l-a şi avertizat pe jucătorul gazdelor, pentru simulare.
  • 19 | OcaziiFC Brașov
    O nouă şansă mare pentru braşoveni. Aganovic a centrat inteligent de pe partea dreaptă, dar Zlomislic a trimis peste poartă din marginea careului.
  • 17 | OcaziiFC Brașov
    Ocazie mare pentru gazde. Lucian Goian a trimis cu capul peste poartă din câţiva metri, după o lovitură de colţ.
  • 10 | Faze meciFC Brașov
    Fază frumoasă a dinamoviştilor, care l-a pus pe Bilinski într-o situaţie excelentă, dar atacantul "câinilor" a fost blocat în ultimul moment.
  • 9 | OcaziiFC Brașov
    Prima şansă de gol a partidei a aparţinut gazdelor, după un contraatac. Constantinescu a ajuns într-o poziţie foarte bună, dar şutul său a trecut pe lângă poarta lui Naumovski.
Flavius StoicanDinamo

VIDEO Brașov - Dinamo 1-0. A doua înfrângere la rând fără gol marcat pentru alb-roşii

Flavius Stoican a înregistrat a doua înfrângere în cele trei meciuri de la revenirea pe banca lui Dinamo. "Câinii" au pierdut cu 1-0 la Braşov, deşi au jucat ultimul sfert de oră în superioritate numerică.

Dinamo a suferit un nou eşec în faţa unei echipe care se luptă pentru evitarea retrogradării, după 0-3 cu Concordia Chiajna, în etapa trecută.

La Braşov gazdele au fost mai prezente în atac, iar Lucian Goian a ratat prima ocazie importantă a meciului. La scurt timp, Zlomisic a trimis peste poartă din centrarea lui Aganovic.

În minutul 27, Aganovic, lansat excelent de Constantinescu, a ratat cea mai mare ocazie a braşovenilor, în situaţie de unu contra unu cu Naumovski.

Alb-roşiii au reacţionat abia în finalul primei părţi, prin Rotariu, al cărui şut din afara careului a fostb respins de Iacob.

Dinamo a avut şi prima ocazie importantă din partea a doua, la şutul deviat al lui Steliano Filip. A urmat apoi un contraatac superb, în superioritate numerică, dar Alexe, aflat în poziţie ideală, a finalizat lamentabil.

Braşovul a rămas în 10 oameni, după eliminarea lui Bencun, pentru două galbene, dar "stegarii" au avut ultimul cuvânt. Cu două minute înainte de final, lovitura liberă a lui Cristian Ganea a păcălit întreaga apărare a oaspeţilor, în frunte cu Naumovski, iar Braşov - Dinamo s-a terminat 1-0.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român

xavi kovacs (20)

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Englezii au dezvăluit ce înseamnă gestul lui Araujo în America de Sud. Atac josnic la Kovacs