Iese Vașvari și intră Tincu.
  • 85 | Schimbări
    Iese Abelairas și intră Buziuc.
  • 79 | Goluri
    GOOOOL BOTOȘANI! GOOOOL DANCI! Danci trimite aproape de vinclul porții lui Cerniauskas din lovitură liberă de la 26 de metri!
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Nuno Viveiros vede galben pentru proteste.
  • 75 | Schimbări
    Iese Fulpo și intră Ghinga.
  • 71 | Cartonaşe Roşii
    Croitoru e eliminat după un atac violent asupra lui Nuno Viveiros.
  • 70 | Schimbări
    Iese Antal și intră Cuero.
  • 69 | Ocazii
    Celeban recuperează în fața lui Stojkov, centrează lobat pentru Antal, care trimite cu capul peste.
  • 62 | Ocazii
    Mingea ricoșează din Balaur la Fulop, care șutează cu stângul de la marginea careului, dar mingea se duce în stâlpul din stânga lui Cerniauskas. Cea mai mare ocazie a meciului!
  • 60 | Schimbări
    Iese Vertelis și intră Stojkov.
  • 57 | Schimbări
    Iese Gimerson și intră Pătulea.
  • 51 | Ocazii
    Madson scapă singur cu Lazar, șutează de la 16 metri dar mingea se duce în piciorul portarului oaspeților.
  • 45 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 43 | Ocazii
    Celeban a pătruns pe dreapta, a centrat periculos în fața porții, dar Patache a reușit să intervină înaintea lui Temwanjera. Fundașul Botoșaniului a fost aproape să trimită în propria poartă.
  • 40 | Ocazii
    Celeban trimite cu capul după un corner de pe dreapta, dar mingea se duce pe lângă poartă.
  • 37 | Ocazii
    Gilmerson a primit o pasă excelentă de la Temwanjera, dar după ce a preluat a șutat pe lângă poartă, la colțul lung.
  • 34 | Ocazii
    Croitoru a încercat să trimită spre vinclul porții vasluiene, de la 25 de metri, dar a trimis pe lângă.
  • 25 | Ocazii
    Antal șutează din marginea careului, dar trimite pe centrul porții și Lazar prinde.
  • 15 | Ocazii
    Gilmerson a centrat de pe dreapta, Nuno Viveiros a primit singur în careu, pe stânga, a șutat cu latul, dar pe lângă poartă.
  • 14 | Faze meci
    Danci șutează de la 22 de metri, Cerniauskas prinde.
  • 2 | Ocazii
    Antal a șutat de la 18 metri lateral stânga, la colțul scurt, Lazar a respins în corner.
Leo GrozavuFC Botoșani

VIDEO FC Vaslui - FC Botoșani 0-1. Oaspeții au învins în zece oameni!

FC Vaslui a început ofensiv disputa contra nou promovatei din Botoșani, cu Antal în primplan, însă după șutul acestuia din minutul 2 oaspeții au echilibrat disputa și chiar s-au mutat curajos în jumătatea adversă de teren.

Abia după un sfert de oră Nuno Viveiros a pus din nou în pericol poarta lui Lazar, dar portughezul a șutat slab dintr-o poziție ideală, din careu. L-a imitat Gilmerson, în minutul 37 și a devenit evident că vasluienii au o problemă în a cadra șuturile.

Excelent așezați tactic și mai ales disciplinați, elevii lui Leo Grozavu au închis culoarele spre poarta lor, au lăsat impresia că sunt dominați, dar de fapt au controlat disputa.

După pauză, vasluienii au început să se precipite, dar ocazia cea mai mare a fost a adversarilor, Fulop trimițând în bară și anunțând practic ce avea să urmeze.

Croitoru a fost eliminat cu mai bine de 20 de minute înainte de final, dar, spre surprinderea tuturor, Botoșaniul nu s-a închis, simțind că poate apăra remiza departe de poarta lui Lazar.

Și surpriza a venit dintr-o lovitură liberă de la mare distanță, Danci șutând impecabil și aducând astfel o victorie surprinzătoare pentru echipa sa.

FC Botoșani e singura formație care i-a luat șase puncte Vasluiului în acest sezon, în tur impunându-se tot cu 1-0. La gazde se simte plecarea lui Sânmărtean, pentru că nu mai există niciun jucător capabil să surprindă la mijlocul terenului.

Dincolo de faptul că victoria ajută formația din nordul Moldovei în încercarea de a se salva de la retrogradare, ea e utilă și lui Dinamo, care rămâne pe patru la trei puncte distanță de FC Vaslui, a cincea clasată.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar

vlad-chiriches

Cum l-a numit Anamaria Prodan pe Ronald Gavril: impresara nu s-a ferit să spună cum îl strigă pe boxer

Screenshot (478)

Înlocuitorul lui Kylian Mbappe vine de la Barcelona! PSG a pregătit oferta: 200.000.000€

profimedia-0865397989

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în Moldova: autogol, accidentare horror, eliminare și gol în prelungiri

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)