grozav
Video ”Sunt liber la vară”. Gicu Grozav a făcut anunțul, după Petrolul - UTA 1-1
profimedia-0364049754
Constantin Budescu și aventurile eșuate din finalul carierei! A fost dat afară de 3 dintre ultimele sale 4 cluburi
gigi becali1
Exclusiv Jucătorul care ”l-a dat pe spate” pe Gigi Becali în Sepsi - FCSB: ”Asta vreau să fie”

• 88 | Ocazii
    Ocazie mare pentru Vaslui! Caue trimite însă mult peste poarta din zona centrală, după o pasă ideală de la Temwanjera
  • 82 | Ocazii
    Morar lovește prost o minge pasată de Hoban. Ocazie mare pentru oaspeți
  • 80 | Faze meci
    Pătulea reia acrobatic pe spate din interiorul careului, dar mingea se duce pe lângă bara din stânga lui Pecanha

• 53 | Faze meci
    Ploieștenii reclamă neacordarea unui penalty după o intervenție a lui Cerniauskas asupra lui Dore!
  • 31 | Goluri
    GOOOL PETROLUL! Ploieștenii egalează prin Dore, după ce acesta împinge în poartă o minge expediată de Teixeira, care ar fi intrat oricum în plasă
  • 27 | Goluri
    GOOOL VASLUI! Antal înscrie din interiorul careului după o pasă primită din dreapta de la Viveiros!
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Geraldo după un fault asupra lui Temwanjera
  • 20 | Ocazii
    Antal centrează din stânga, Pecanha respinge în fața careului mic, dar nu e niciun jucător al gazdelor acolo, iar prahovenii resping până la urmă
  • 19 | Ocazii
    Madson trimite milimetric pe lângă poartă după o fază foarte frumoasă pe traseul Sânmărtean - Viveiros
  • 16 | Ocazii
    Un balon centrat din lovitură liberă de Sânmărtean se scurge prin careul mic fără să-l împingă nimeni în poartă
  • 15 | Ocazii
    Ocazie mare pentru Celeban, după ce polonezul reia printr-o lovitură de cap puțin pe lângă poartă după un corner!
  • 5 | Ocazii
    Guilherme șutează puternic din partea stângă, dar mingea se duce peste poarta gazdelor
Cosmin ContraPetrolul

VIDEO& FC Vaslui - Petrolul 1-1. Antal și Dore au marcat golurile unui egal care nu mulțumește pe nimeni

În ziua în care şi-a primit înapoi cele opt puncte cu care fusese sancționată, SC Vaslui a reuşit doar un egal pe teren propriu cu Petrolul.

Gazdele au avut prima ocazie de gol în minutul 13, atunci când Celeban a reluat alături din centrarea lui Sînmărtean. Peste cinci minute, Viveiros i-a aşezat mingea lui Madson la marginea careului, însă şutul brazilianului a trecut pe lângă poarta lui Pecanha. Viveiros a fost din nou la serviciu în minutul 27 - de această dată Antal a apărut la finalizare şi a marcat al 8-lea său gol stagional.

Dar avantajul moldovenilor a rezistat numai patru minute. Teixeira a centrat pentru Doré, care a împins mingea în plasă din apropiere. La opt minute de la reluare, atacantul congolez al Petrolului a cerut penalty la un contact cu Černiauskas, însă Radu Petrescu a lăsat jocul să continue. Camara nu l-a putut învinge pe portarul gazdelor în minutul 71, în timp ce Pătulea a reluat spectaculos, la poarta cealaltă, nouă minute mai târziu.

SC Vaslui - Petrolul s-a încheiat 1-1, iar echipa lui Contra rămâne fără victorie în Liga 1 în faţa moldovenilor.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar