08.11.2013, ora 19:00
90+2 |
Final de meci, scorul rămâne 1-1
88 |
Ocazie mare pentru Vaslui! Caue trimite însă mult peste poarta din zona centrală, după o pasă ideală de la Temwanjera
82 |
Morar lovește prost o minge pasată de Hoban. Ocazie mare pentru oaspeți
80 |
Pătulea reia acrobatic pe spate din interiorul careului, dar mingea se duce pe lângă bara din stânga lui Pecanha

53 |
Ploieștenii reclamă neacordarea unui penalty după o intervenție a lui Cerniauskas asupra lui Dore!
31 |
GOOOL PETROLUL! Ploieștenii egalează prin Dore, după ce acesta împinge în poartă o minge expediată de Teixeira, care ar fi intrat oricum în plasă
27 |
GOOOL VASLUI! Antal înscrie din interiorul careului după o pasă primită din dreapta de la Viveiros!
25 |
Galben pentru Geraldo după un fault asupra lui Temwanjera
20 |
Antal centrează din stânga, Pecanha respinge în fața careului mic, dar nu e niciun jucător al gazdelor acolo, iar prahovenii resping până la urmă
19 |
Madson trimite milimetric pe lângă poartă după o fază foarte frumoasă pe traseul Sânmărtean - Viveiros
16 |
Un balon centrat din lovitură liberă de Sânmărtean se scurge prin careul mic fără să-l împingă nimeni în poartă
15 |
Ocazie mare pentru Celeban, după ce polonezul reia printr-o lovitură de cap puțin pe lângă poartă după un corner!
5 |
Guilherme șutează puternic din partea stângă, dar mingea se duce peste poarta gazdelor

Video rezumat: FC Vaslui - Petrolul

VIDEO& FC Vaslui - Petrolul 1-1. Antal și Dore au marcat golurile unui egal care nu mulțumește pe nimeni

În ziua în care şi-a primit înapoi cele opt puncte cu care fusese sancționată, SC Vaslui a reuşit doar un egal pe teren propriu cu Petrolul.

Gazdele au avut prima ocazie de gol în minutul 13, atunci când Celeban a reluat alături din centrarea lui Sînmărtean. Peste cinci minute, Viveiros i-a aşezat mingea lui Madson la marginea careului, însă şutul brazilianului a trecut pe lângă poarta lui Pecanha. Viveiros a fost din nou la serviciu în minutul 27 - de această dată Antal a apărut la finalizare şi a marcat al 8-lea său gol stagional.

Dar avantajul moldovenilor a rezistat numai patru minute. Teixeira a centrat pentru Doré, care a împins mingea în plasă din apropiere. La opt minute de la reluare, atacantul congolez al Petrolului a cerut penalty la un contact cu Černiauskas, însă Radu Petrescu a lăsat jocul să continue. Camara nu l-a putut învinge pe portarul gazdelor în minutul 71, în timp ce Pătulea a reluat spectaculos, la poarta cealaltă, nouă minute mai târziu.

SC Vaslui - Petrolul s-a încheiat 1-1, iar echipa lui Contra rămâne fără victorie în Liga 1 în faţa moldovenilor.