david-popovici
David Popovici, aur la 200 m liber la Campionatele Naționale de Înot de la Otopeni. A câștigat detașat

Corona Brașov Corona Brașov
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    FINAL GAZ METAN MEDIAȘ - Corona 1-0
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Coman a fost avertizat
  • 90+2 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    MEDIAȘUL în 10! Florin Dan a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat
  • 86 | Goluri
    GOOOOOL GAZ METAN: 1-0, ROBERTSON. Atacantul a marcat, din interiorul careului, după o pasă foarte bună a lui Florin Dan, care n-a lăsat mingea să iasă
  • 82 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA CORONA. A ieșit Balint, a intrat DAMIAN
  • 80 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Robertson a încercat să reia mingea cu capul, din interioul careului, dar era prea jos și n-a lovit cum trebuie balonul.
  • 79 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA MEDIAȘ. A ieșit Mărkuș, a intrat ROBERTSON
  • 73 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA CORONA. A ieșit Brata, a intrat MANEA.
  • 72 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA GAZ METAN MEDIAȘ. A ieșit Munteanu, a intrat LLullaku
  • 69 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Zaharia a încercat un șut-centrare, dar mingea s-a oprit direct în brațele lui Marc.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Burlacu a primit un cartonaș galben ca urmare a unui fault comis asupra lui Buzean.
  • 65 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Zaharia a tras, prin alunecare, dar Marc a intervenit la fix și și-a salvat iar echipa de la gol.
  • 64 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Miranda a tras, dar fără emoții pentru Pleșca. Găman a fluierat însă fault pentru că înainte de a trage, Miranda l-a deposedat pe Flroin Dan prin fault.
  • 60 | Cartonaşe Galbene

Florin Dan a primit cartonaș galben, pentru un fault comis asupra lui Miranda. Pentru că a ajuns la al patrulea avertisment, Florin Dan va fi suspendat etapa viitoare.

• 53 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Mărkuș a căzut în careu, faultat de Forika, medieșenii au cerut penalty, dar s-a dictat ofsaid.
  • 50 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Florin Dan a prins un șut foarte bun, pe colțul scurt, dar Marc a fost pe fază și a respins.
    A început repriza a doua
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 44 | OcaziiGaz Metan Mediaș

OCAZIE MEDIAȘ. Florin Dan a tras din afara careului, de la aproximativ 20 de metri, dar mingea a trecut foarte puțin de bara din dreapta porții unui Marc, total surprins de fază.

• 38 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Petre a tras la poartă, dar mingea a fost deviată în corner.
  • 29 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    PRIMA OCAZIE DE GOL. Mărkuș a tras din prima, dar Marc a respins excelent. Înainte ca Mărkuș să tragă, Munteanu a fost cel care a încercat să tragă, dar a fost blocat.
  • 24 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Tahar a fost deposedat în careu de Forika, jucătorul gazdelor a căzut, dar arbitrul Găman, aproape de fază a considerat că nu e vorba de penalty și a făcut semn ca partida să continue.
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Pârvu a primit un cartonaș galben
  • 19 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Munteanu a reluat cu capul, din interiorul careului, dar mingea a trecut peste transversală, din centrarea lui Zaharia.
  • 15 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Munteanu a reluat cu capul, dar mingea a trecut peste poartă.
  • 9 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Neacșa a șutat la poartă, din interiorul careului, dar Frăsinescu a respins în corner. Faza a rămas fără niciun rezultat. După corner, Neacșa a fost surprins în ofsaid.
  • 3 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Tahar a expediat primul șut pe spațiul porții, dar Marc a fost atent și a reținut.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut jucătorilor de la Mediaș.
Ionel GaneCorona Brașov

VIDEO Gaz Metan - Corona 1-0. Robertson a marcat la șapte minute după ce a intrat pe teren, Dan-eliminat!

Elevii lui Cristi Dulca au obținut o victorie cu mari emoții, în fața unei echipe care a luptat până la epuizare pentru a scoate un punct. Pe final, medieșenii l-au pierdut pe Florin Dan, eliminat pentru două galbene. Oricum, mijlocașul era suspendat automat o etapă din cauza primului cartonaș primit, al patrulea al sezonului.

Gaz Metan Mediaș, care a ajuns la două victorii consecutive acasă, a ratat prima ocazie după 19 minute, prin Munteanu. Peste zece minute, portarul ultimei clasate, Marc, a scos șutul puternic al lui Mărkuș (29). Până la pauză, Florin Dan (44) a fost la o palmă de un eurogol. Marc a fost din nou la post și la șutul lui Zaharia din poziție excelentă.

Pe final, Cristi Dulca a fost inspirat și l-a trimis în teren pe Jordan Robertson. Englezul l-a răsplătit și a marcat golul decisiv în minutul 86, din pasa lui Florin Dan.

Cel mai activ jucător de pe teren, Florin Dan a primit stupid al doilea galben şi a fost eliminat în prelungiri dar Gaz Metan a luat toate punctele în fața ”lanternei”, la fel ca și în meciul din tur.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid