Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

Gaz Metan Gaz Metan
Ratare Penalty-uri
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+5 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! CSM Poli Iaşi se impune cu 1-0, după un meci în care Andrei Cristea a ratat un penalty, iar Eric a fost eliminat, astfel că moldovenii şi-au consolidat primul loc în play-out.
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Voicu.
  • 90+3 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie CSM Poli! Gazdele puteau închide definitiv meciul, la o deviere nefericită a unui fundaş de la Gaz metan, dar Greab a fost salvat de bară.
  • 88 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Eric, deja avertizat, a simulat în încercarea de a obţine un penalty, dar a sfârşit prin a fi eliminat, după ce a primit al doilea "galben". Brazilianul a încercat să lovească un adversar şi a arătat semne obscene în direcţia publicului, imediat după faza care a dus la eliminarea sa.
  • 81 | Schimbări
    Ultima modificare şi la gazde. Ştefănescu a intrat în locul lui Panţîru.
  • 79 | Faze meciCSM Poli Iași
    Bole a avut o nouă oportunitate de a înscrie pentru a doua oară în această seară, dar a tras slab dintr-o poziţie bună, iar Greab a prins fără probleme.
  • 77 | Schimbări
    O nouă modificare în echipa lui Neagoe. Ţigănaşu a fost înlocuit de Sato.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Ciucur a intrat în locul lui Golubovic.
  • 65 | Schimbări
    Ultima modificare la Gaz Metan. Dănuţ Lupu a intrat în locul lui Curtean.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Mitic.
  • 53 | Schimbări
    A doua schimbare la medieşeni. Danci a intrat în locul lui Zaharia.
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Eric a fost avertizat, pentru lovirea lui Panţîru.
    Schimbare la Gaz Metan. Alex Munteanu a intrat în locul lui Sikorski.
    PAUZĂ! CSM Poli Iaşi conduce cu 1-0, după o primă repriză în care a ratat şi un penalty.
  • 45 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie CSM Poli! Bole putea realiza "dubla", chiar înainte de pauză, dar autorul unicului gol al partidei până în acest moment a fost blocat de Greab, cu un reflex foarte bun.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Un nou avertisement în tabăra oaspeţilor, pentru Akaki, pentru un fault asupra lui Andrei Cristea.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Zaharia, după un duel cu Ţigănaşu.
  • 37 | Ratare Penalty-uri
    Penalty ratat! Andrei Cristea nu a executat suficient de bine lovitura de pedeapsă, iar Greab s-a revanşat pentru faultul comis şi a respins.
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Greab.
  • 35 | Penalty-uriCSM Poli Iași
    Penalty CSM Poli Iaşi! Gazdele primesc lovitură de la 11 metri, în urma unui duel între Greab şi Bole. Decizie corectă a arbitrului.
  • 7 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 CSM Poli Iaşi! Jucătorul dorit de FCSB, Bole, a deschis scorul din apropiere, după o acţiune frumoasă şi o centrare pe măsură a lui Panţîru.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
C. PustaiGaz Metan

CSM Poli Iași - Gaz Metan 1-0. Moldovenii şi-au consolidat primul loc în play-out. Eric, eliminat

CSM Poli Iaşi a câştigat la limită derby-ul play-out-ului cu Gaz Metan Mediaş, scor 1-0. Moldovenii s-au impus după un meci în care au ratat şi un penalty, iar oaspeţii au terminat în 10, în urma eliminării lui Eric.

Echipa lui Eugen Neagoe a început ca din puşcă şi Bole a deschis scorul încă din minutul 7, după o acţiune frumoasă a lui Panţîru.

Gazdele îşi puteau dubla avantajul, după jumătate de oră de joc, când Greab l-a bruscat în careu pe acelaşi Bole, dar apoi s-a întins şi a scos şutul lui Andrei Cristea de la 11 metri.

Chiar înainte de pauză, tot Bole a fost aproape de gol, dar Greab a intervenit providenţial.

Pe final, Eric a simulat şi a fost eliminat pentru al doilea "galben". Până să iasă, brazilianul era să provoace o bătaie generală şi a arătat semne obscene spre publicul pe care l-a acuzat de scandări rasiste.

Partida s-a terminat 1-0 pentru CSM Poli, care are acum 4 puncte peste medieşeni, în clasamentul din play-out.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...