FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-PETROLUL PLOIESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (1.04.2024)
Reacția lui Grozav după ce s-a stat 9 minute înainte să se dea penalty în min. 90+13: ”Credeam că n-o să mai dea”
FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (08.03.2024)

Ratare Penalty-uri
    Final de meci la Galaţi! Oţelul şi Petrolul au terminat la egalitate, scor 1-1.
  • 84 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Stoian i-a luat locul lui Iorga.
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Miron, după un fault comis asupra lui Peteleu.
  • 79 | OcaziiOțelul
    Ocazie Oţelul! Sissoko, la un pas de gol. Lovitura sa de cap a trecut însă puţin pe lângă poartă.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Tchite.
  • 75 | OcaziiOțelul
    Ocazie Oţelul! Cernat a avut o şansă mare de a-şi aduce echipa în avantaj, dar şutul său din marginea careului a fost blocat de Pecanha.
  • 74 | Schimbări
    Ultima modificare la oaspeţi. Nkoyi a intrat în locul lui Tamuz.
  • 71 | OcaziiOțelul
    Ocazie Oţelul! Iulian Popa a tras superb de la distanţă, dar Pecanha a reuşit să respingă în corner.
  • 69 | Schimbări
    Schimbare la Petrolul. A ieşit Kronaveter şi a intrat Pastorini.
  • 50 | Goluri
    GOOOOOOOOOOL Oţelul, 1-1! La puţin timp după ce a ratat un penalty, Cernat restabileşte egalitatea, la capătul unei combinaţii frumoase cu Iulian Popa.
  • 47 | Ratare Penalty-uri
    Cernat ratează lovitura de pedeapsă. Vedeta gazdelor a executat slab, pe centrul porţii, iar Pecanha a respins cu piciorul.
  • 47 | Penalty-uriOțelul
    Penalty pentru Oţelul! Gazdele au primit o lovitură de la 11 metri, pentru un presupus henţ comis în careu de Ipsa.
    O primă modificare la oaspeţi. Nepomucenco a intrat în locul lui Astafei.
    Schimbare la gazde. Tudorie a intrat în locul lui Tavares.
    Pauză la Galaţi! Petrolul conduce cu 1-0, unicul gol al meciului fiind marcat de Kronaveter.
  • 40 | OcaziiOțelul
    Ocazie Oţelul! Gălăţenii au fost aproape de egalare, prin Sissoko, care a trimis cu capul pe lângă poartă din apropiere, la o fază la care Pecanha a ieşit greşit.
  • 38 | OcaziiOțelul
    Ocazie Petrolul! Ioan Filip a avut o şansă mare de a dubla avantajul echipei sale, dar a tras slab dintr-o poziţie foarte bună.
  • 32 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului. Hamroun, cu probleme medicale, i-a lăsat locul lui Grădinaru.
  • 27 | Goluri
    GOOOOOOOOL, 1-0 Petrolul! Kronaveter deschide scorul pentru oaspeţi, cu un şut puternic din interiorul careului.
  • 22 | OcaziiOțelul
    Ocazie Petrolul! Tchite, din nou la un pas de gol. De această dată, jucătorul oaspeţilor a reuşit să trimită pe poartă, dar Abraham a respins.
  • 19 | OcaziiOțelul
    Ocazie Petrolul! Tchite a avut o şansă mare de a marca, însă lovitura sa de cap, după o centrare excelentă a lui Peteleu, a trecut pe lâmgă poartă.
  • 10 | OcaziiOțelul
    Ocazie Oţelul! Gazdele au fost aproape de deschiderea scorului, prin Hamroun, însă şutul foarte bun al algerianului a fost respins în corner de Pecanha.
Mircea RednicPetrolul

VIDEO Oțelul - Petrolul 1-1. Florin Cernat a ratat un penalty, dar tot el le-a adus un punct gălăţenilor

Oţelul este ca şi retrogradată, după 1-1 pe teren propriu cu Petrolul, meci în care Cernat a ratat un penalty. Cu patru etape rămase de disputat, campioana din 2011 este ultima în clasament, la 9 puncte de salvare.

Fără înfrângere în ultimele trei meciuri, Oţelul a avut prima ocazie a meciului, dar Pecanha s-a opus la şutul lui Hamorun.

Ploieştenii au deschis scorul în minutul 27, prin Kronaveter, care a marcat golul cu numărul 600 al acestui sezon de Liga 1.

Sissoko putea egala cu cinci minute înaintea pauzei, dar lovitura sa de cap a ocolit poarta.

Imediat după reluare, gălăţenii au primit penalty pentru un henţ al lui Ipsa, dar Cernat a ratat lovitura de pedeapsă.

Aflat la meciul 83 în Liga 1, mijlocaşul de 35 de ani a reuşit apoi al zecelea gol pe prima scenă, după un un-doi cu Iulian Popa.

Fostul mijlocaş al lui FC Braşov putea aduce victoria pentru moldoveni, însă Pecanha s-a opus şi de această dată.

S-a încheiat 1-1, iar Oţelul este ultima în clasament, la 9 puncte de salvare, cu patru etape rămase de jucat.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român