Sâmbătă, 23 mai, ora 16:00
Oțelul Galați Oțelul Galați
Universitatea Cluj Universitatea Cluj
  • 90+5 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Oţelul se impune cu 2-1, rezultat în urma căruia U Cluj a retrogradat matematic în liga a doua.
  • 90+4 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Al doilea galben şi eliminare pentru Paulinho, în urma unui fault la Cernat.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Tavares, după un fault comis asupra lui Calcan.
  • 85 | Schimbări
    Schimbare la clujeni. Castillion a intrat în locul lui Cristocea.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Sissoko, după faultul comis asupra lui mengolo.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Paulinho a fost avertizat pentru proteste.
  • 78 | OcaziiOțelul Galați
    OCAZIE MARE U CLUJ! Ghinion pentru Calcan, care a tras bine, dar mingea a lovit bara.
  • 77 | Schimbări
    O nouă modificare la gazde. Tătar a intrat în locul lui Milea.
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Ceppelini este avertizat pentru proteste.
    Hamroun este avertizat pentru proteste.
  • 73 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Paulinho a intrat în locul lui Kovacs.
  • 68 | Goluri
    GOOOOOOL OŢELUL: 2-1, TUDORIE. Gazdele trec în avantaj datorită golului marcat de Tudorie, care a înscris cu o lovitură de cap din apropiere, după o centrare a lui Tavares.
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Milea, după un fault asupra lui Calcan.
  • 64 | Schimbări
    Schimbare la clujeni. Petar Jovanovic i-a lăsat locul lui Calcan.
  • 63 | OcaziiOțelul Galați
    OCAZIE MARE U CLUJ! Dublă ocazie la aceeaşi fază pentru gazde. Hamroun, al cărui şut a fost respins şi Dolha, şi Brigido au ratat şansa de a-i aduce pe gălăţeni în avantaj.
  • 59 | Schimbări
    O nouă modificare la Oţelul. Tudorie intră în locul lui Emil Dică.
  • 56 | OcaziiOțelul Galați
    OCAZIE OŢELUL! Replica gălăţenilor a venit imediat, de la Emil Dică, care a tras pe lângă poartă din marginea careului.
  • 55 | OcaziiOțelul Galați
    OCAZIE MARE U CLUJ! Morar a păcălit pasul la offside al gazdelor şi a scăpat singur cu portarul. Jucătorul ardelenilor a finalizat slab, iar Abraham a reuşit să respingă.
    Schimbare la gazde. Brigido a intrat în locul lui Iorga.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 41 | OcaziiOțelul Galați
    OCAZIE MARE U CLUJ. Ceppelini, bine lansat în careul gălățenilor, singur cu portarul, a șutat la poartă dar Abraham a respins cu piciorul și balonul s-a scurs pe lângă bară.
  • 39 | OcaziiOțelul Galați
    Kovacs a profitat de o mare eroare a fundașilor Oțelului dar, deși s-a aflat în poziție ideală de a marca, nu s-a uitat la poartă, a șutat în forță și a trimis pe lângă
  • 35 | Goluri
    GOOOOOL OȚELUL: 1-1, HAMROUN. Fotbalistul gălățenilor a egalat cu o superexecuție, lob la vinclu, din afara careului, peste un Dolha înmărmurit.
  • 34 | Faze meciOțelul Galați
    Milea a șutat de la aproximativ 30 de metri, dar mult pe lângă bara porții lui Dolha
  • 24 | Faze meciOțelul Galați
    Fiesta in tribune. Fanii gazdelor au marcat, printr-un scurt moment, despărțirea Oțelului de Liga 1
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    KOVACS pentru o ținere de tricou asupra lui Dan Popescu
  • 20 | OcaziiOțelul Galați
    OCAZIE U CLUJ. Mengolo a primit iar o pasă în adâncime, a preluat cu toată opoziția lui Miron, care l-a și tras de tricou pe camerunez, după care a încercat un lob peste Abraham, nereușit însă.
  • 11 | Faze meciOțelul Galați
    JUSTIN JUNIOR MENGOLO (21 de ani) a ajuns la al 5-lea gol al stagiunii
  • 11 | Goluri
    GOOOOOL U CLUJ: 0-1, MENGOLO. Vârful camerunez a primit o pasă excelentă de la Dolha, a scăpat singur cu Abraham și a trimis balonul în plasă, cu toată opoziția lui Miron.
Adrian FalubUniversitatea Cluj

VIDEO Oțelul Galaţi - U Cluj 2-1. Clujenii au retrogradat matematic în liga a doua

Oţelul a câştigat ultimul meci de acasă în Liga 1. Gălăţenii s-au impus cu 2-1 în faţa lui U Cluj, care a retrogradat matematic în urma acestui rezultat.

Obligaţi să câştige toate cele trei puncte pentru a mai spera într-o minune, ardelenii au luat cu asalt poarta Oţelului. Iar rezultatul nu a întârziat să apară, Mengolo deschizând scorul în minutul 11.

Clujenii şi-ar fi putut dubla avantajul, dar Abraham a blocat şutul aceluiaşi Mengolo. Suporterii gălăţeni au marcat într-un moment special faptul că echipa lor părăseşte prima scenă după 24 de ani, chiar în minutul 24.

Impulsionată de fani, Oţelul a replicat şi a punctat atât pe tabelă, cât şi la impresia artistică. Hamroun l-a văzut pe Dolha ieşit din poartă şi a marcat cu un lob superb, de la 30 de metri, în finalul primei reprize.

Oaspeţii puteau să înscrie imediat după pauză, dar portarul gălăţenilor a avut o intervenţie spectaculoasă la ocazia lui Morar.

Tudorie a spulberat speranţele clujenilor cu un gol înscris cu capul din plonjon, în minutul 68.

Calcan a nimerit bara pe final, iar U Cluj a încheiat partida cu un om în minus, după eliminarea lui Paulinho în prelungiri.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român

xavi kovacs (20)

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Englezii au dezvăluit ce înseamnă gestul lui Araujo în America de Sud. Atac josnic la Kovacs