Izvoranu a intrat în locul lui Ivan.
90 |
Răduţ a şutat puternic, dar mingea a trecut peste poartă.
87 |
GOOOOOOL PANDURII!!!! GOOOOOL WELLINGTON!!!! Grecu centrează perfect în faţa porţii, de unde atacantul gazdelor a trimis sub bară.
85 |
Grecu intră în locul lui Hora.
83 |
Răduţ îi pasează lui Hora, la marginea careului, dar şutul acestuia trece peste poarta Craiovei.
77 |
Achim intră în locul lui Măzărache.
71 |
Nicoară întră în locul lui Răuţă.
70 |
Wellington este avertizat pentru simulare, după ce a cerut un penalty, în urma unui duel cu Iliev.
63 |
Stanca a scăpat un balon în faţă, la o fază fixă, şi apoi l-a blocat pe Iliev. Mingea a ajuns la Acka, dar acesta nu a putut să reia periculos spre poartă.
24 |
Antal a fost la un pas de egalare: a preluat superb un balon şi a şutat plasat, dar Straton a respins de lângă bară.
16 |
Ivan deviază la bara a doua cu capul, după un corner, dar Stanca iese şi prinde în faţa lui Măzărache.
9 |
GOOOOOOOOL CRAIOVA!!!!! GOOOOOL MĂZĂRACHE!!!!! Atacantul oaspeţilor a marcat primul gol în Liga 1, după o pasă pe culoar primită de la Nuno Rocha. L-a învins pe Stanca cu un şut la firul ierbii.
2 |
Ropotan şutează spectaculos din voleu, dar mingea trece pe lângă poarta oaspeţilor.

Video rezumat: Pandurii - CS U Craiova

Pandurii - CS U Craiova 1-1. Oaspeţii au pierdut ultima şansă de a merge în play-off

Speranţele craiovenilor de a prinde in extremis un loc în play-off s-au spulberat. CSU a început perfect partida de la Severin - Măzărache a deschis scorul încă din minutul 9, cu primul său gol în Liga 1.

Ivan a deviat în speranţa unui 2-0, dar Stanca s-a întins şi a prins din faţa lui Măzărache. Replica pandurilor a venit la şutul lui Antal, respins de Straton. Oaspeţii au mai trecut din nou pe lângă gol după o oră de joc - portarul Stanca a rezolvat însă faza pe care tot el o provocase.

Ocaziile Craiovei s-au răzbunat cu trei minute înainte de final - Wellington a înscris primul gol pentru gorjeni. Egalul 1-1 cu Pandurii o trimite pe CSU şi matematic în play out.

În ultima etapă din sezonul regulat, Pandurii joacă la Viitorul şi CSU acasă cu CFR Cluj.