2 noiembrie, ora 18:00
90+3 |
Finalul partidei de la Târgu Jiu
90+2 |
GOOOL VASLUI !!! Pătulea șutează din careu, Stanca respinge în față, iar Antal profită și înscrie al doilea gol al oaspeților
74 |
Wilk centrează iar foarte bine, dar Momcilovic este pe fază și respinge în corner, din fața lui Temwanjera, care era pregătit să înscrie
69 |
Dos Santos șutează la colțul lung din careu, însă pe lângă poarta oaspeților
66 |
GOOOL VASLUI! Mușat centrează perfect în careu, iar Antal îl învinge apoi pe Stanca
41 |
Christou vede al doilea cartonaș galben și este eliminat, după un henț comis în afara careului, la un șut trimis de Antal
35 |
Eric își încearcă și el norocul din afara careului, trage tot pe lângă poartă, apoi în faza următoare Cerniauskas reușește să rețină șutul brazilianului
34 |
Distefano șutează pe jos de la distanță, puțin pe lângă poartă
29 |

GOOOL PANDURII! Eric centrează în careu dintr-o lovitură liberă, Erico deviază pentru Momcilovic, care înscrie apoi din fața porții

27 |
Prahic este avertizat
24 |
Temwanjera încearcă să înscrie printr-o lovitură de cap din careu, dar Stanca reușește să respingă
16 |
Buleică șutează periculos din apropierea careului, însă pe lângă poarta Vasluiului
2 |
Anton șutează puțin peste poartă din interiorul careului, după o aruncare de la margine

Video rezumat: Pandurii - FC Vaslui

VIDEO Pandurii – FC Vaslui   1-2. ''Dubla'' lui Liviu Antal a adus prima victorie pentru moldoveni, în deplasare

Pandurii a avut cu ce să se mândrească înaintea partidei cu Vaslui. Eric a primit din partea Digi Sport premiul pentru cel mai bun fotbalist al lunii octombrie, dar a fost schimbat înainte de pauză.

Moldovenii au început mai tare şi Temwanjera l-a întins serios pe Stanca. Gorjenii nu s-au speriat şi au deschis scorul după o fază fixă. Mingea a circulat pe traseul Eric - Erico da Silva, iar Momcilovic a reuşit al treilea său gol în Liga I, din apropiere. Pe finalul primei părţi, atmosfera s-a încins, după ce arbitrul Istvan Kovacs i-a dat lui Christou al doilea galben pentru henţ şi l-a eliminat.

Cu un om în plus, Vasluiul a forţat în repriza a doua şi Liviu Antal a reuşit egalarea din centrarea excelentă a lui Muşat. În prelungiri, băieţii lui Liviu Ciobotariu au dat lovitura! Stanca a respins iniţial şutul lui Pătulea, dar n-a mai avut ce face la reluarea lui Antal, așa că ''dubla'' fostului gălăţean i-a adus Vasluiului prima victorie în deplasare din acest sezon, 2-1 la Târgu Jiu.