Reacția suporterilor steliști, după decizia CNA
csa-steaua-fcsb
Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua
adrian mutu
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

• 84 | OcaziiPandurii Târgu jiu
    Chipciu trage în blocajul unui fundaș advers în urma unei faze lucrate de Adi Popa.
  • 79 | OcaziiPandurii Târgu jiu
    Încă o ocazie mare pentru Tănase! Mijlocașul Stelei a tras puternic din afara careului, Mingote mai scoate o dată salvator
  • 75 | Schimbări
    Modificare la Pandurii: Buleică este înlocuit de Ciucur
  • 72 | OcaziiPandurii Târgu jiu
    OCAZIE MARE STEAUA! Tănase a preluat foarte bine pe piept în interiorul careului, dar a dezamăgit prin execuție. Decarul liderului a tras peste poartă din dreptul punctului de la 11 metri.
  • 68 | Schimbări
    Prima schimbare în lotul Pandurilor: Eric îi lasă locul lui Alex Dos Santos
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Chipciu este avertizat pentru un fault din spate la Nicoară
  • 66 | OcaziiPandurii Târgu jiu
    OCAZIE IMENSĂ STEAUA! Gabi Iancu trage din lovitură liberă, de la limita careului, mingea mergea la vinclu, dar Mingote reușește să respingă în corner
  • 64 | OcaziiPandurii Târgu jiu
    Buleică a tras puternic din întoarcere, de la 8 metri de poartă, dar Tătărușanu a fost din nou la post
  • 63 | Schimbări
    Ultima schimbare în lotul Stelei: Neagu îi ia locul lui Prepeliță
  • 61 | OcaziiPandurii Târgu jiu
    Gabi Iancu îl lansează foarte bine pe Tănase, decarul Stelei își închide unghiul, iar șutul său este respins în corner de Mingote
  • 56 | OcaziiPandurii Târgu jiu
    Latovlevici șutează din voleu, de la 11 metri lateral stânga, mingea trece peste transversală
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Prepeliță primește cartonașul galben pentru o intervenție neregulamentară la Distefano
  • 48 | Goluri
    GOOOL STEAUA! GOOOL SZUKALA! Fundașul polonez egalează printr-o lovitură de cap de la limita careului mic
  • 34 | OcaziiPandurii Târgu jiu
    Distefano este lansat perfect de un coechipier, pătrunde în careul stelist și șutează bine la colțul lung. Tătărușanu are o intervenție salutară și evită golul
  • 32 | OcaziiPandurii Târgu jiu
    Buleică a driblat frumos la limita careului, dar a șutat puțin peste transversală
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Gardoș l-a lovit în cap cu piciorul pe Distefano, însă arbitrul i-a acordat doar cartonaș galben
  • 28 | Goluri
    GOOOL PANDURII! GOOOL ERIC! Pandurii deschid scorul prin golgheterul brazilian, care profită de o ieșire hazardată din poartă a lui Tătărușanu
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Georgievski a fost avertizat pentru că l-a bruscat pe Nicoară
  • 13 | OcaziiPandurii Târgu jiu
    Tătărușanu le dă emoții steliștilor! Nicoară trage de la 25 de metri, cu pământul, portarul scapă mingea din mână, însă reușește să se regrupeze la timp și a evitat golul
  • 7 | OcaziiPandurii Târgu jiu
    Distefano a tras cu stângul, plasat, de la 25 de metri, mingea a trecut peste transversală
Laurențiu ReghecampfSteaua București

VIDEO Pandurii - Steaua 1-1. Fără victorie la Târgu Jiu de mai bine de cinci ani!

Fără victorie la Târgu Jiu din 2008, Steaua a început ezitant partida cu Pandurii din etapa a 15-a.

Gazdele au jucat aproape perfect în prima repriză, iar campionii au tras primul şut pe spaţiul porţii lui Mingote abia în minutul 18. Gorjenii au fost cei care au deschis scorul - Eric a profitat de o respingere hazardată a lui Tătăruşanu şi şi-a trecut în cont cea de-a noua reuşită din acest sezon de Liga 1.

Pandurii au cerut cartonaş roşu pentru Gardoş, după un fault foarte dur, însă Radu Petrescu a dat doar galben (DETALII AICI). Tătăruşanu și-a luat revanșa câteva minute mai târziu după ce a avut o intervenţie excelentă în faţa lui Distefano.

Oltenii au intrat la pauză cu avantaj minim, dar roş-albaştrii au avut nevoie de numai trei minute din partea a doua pentru a egala. Bourceanu a centrat perfect din corner pentru Szukala, care l-a învins pe Mingote.

Oamenii lui Reghecampf au atacat în valuri până la final, dar Latovlevici a tras puţin peste transversală, iar Tănase a fost blocat perfect de Mingote. Gabi Iancu a executat foarte bine o lovitură liberă, dar portarul gorjenilor a fost în formă de zile mari.

Tănase a fost aproape de a marca golul de trei puncte, dar a tras peste poartă dintr-o poziţie favorabilă. Mingote a mai fost o dată la post la o acţiune periculoasă a decarului Stelei. Tot Tănase a ratat şi la ultima fază a meciului, iar derby-ul campionatului s-a încheiat nedecis, 1-1.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar