FINAL DE MECI! PANDURII ȘI STEAUA ÎNCHEIE LA EGALITATE - 1-1
Nicoară este înlocuit cu Sipo
84 |
Chipciu trage în blocajul unui fundaș advers în urma unei faze lucrate de Adi Popa.
79 |
Încă o ocazie mare pentru Tănase! Mijlocașul Stelei a tras puternic din afara careului, Mingote mai scoate o dată salvator
75 |
Modificare la Pandurii: Buleică este înlocuit de Ciucur
72 |
OCAZIE MARE STEAUA! Tănase a preluat foarte bine pe piept în interiorul careului, dar a dezamăgit prin execuție. Decarul liderului a tras peste poartă din dreptul punctului de la 11 metri.
68 |
Prima schimbare în lotul Pandurilor: Eric îi lasă locul lui Alex Dos Santos
67 |
Chipciu este avertizat pentru un fault din spate la Nicoară
66 |
OCAZIE IMENSĂ STEAUA! Gabi Iancu trage din lovitură liberă, de la limita careului, mingea mergea la vinclu, dar Mingote reușește să respingă în corner
64 |
Buleică a tras puternic din întoarcere, de la 8 metri de poartă, dar Tătărușanu a fost din nou la post
63 |
Ultima schimbare în lotul Stelei: Neagu îi ia locul lui Prepeliță
61 |
Gabi Iancu îl lansează foarte bine pe Tănase, decarul Stelei își închide unghiul, iar șutul său este respins în corner de Mingote
56 |
Latovlevici șutează din voleu, de la 11 metri lateral stânga, mingea trece peste transversală
52 |
Prepeliță primește cartonașul galben pentru o intervenție neregulamentară la Distefano
48 |
GOOOL STEAUA! GOOOL SZUKALA! Fundașul polonez egalează printr-o lovitură de cap de la limita careului mic
34 |
Distefano este lansat perfect de un coechipier, pătrunde în careul stelist și șutează bine la colțul lung. Tătărușanu are o intervenție salutară și evită golul
32 |
Buleică a driblat frumos la limita careului, dar a șutat puțin peste transversală
29 |
Gardoș l-a lovit în cap cu piciorul pe Distefano, însă arbitrul i-a acordat doar cartonaș galben
28 |
GOOOL PANDURII! GOOOL ERIC! Pandurii deschid scorul prin golgheterul brazilian, care profită de o ieșire hazardată din poartă a lui Tătărușanu
25 |
Georgievski a fost avertizat pentru că l-a bruscat pe Nicoară
13 |
Tătărușanu le dă emoții steliștilor! Nicoară trage de la 25 de metri, cu pământul, portarul scapă mingea din mână, însă reușește să se regrupeze la timp și a evitat golul
7 |
Distefano a tras cu stângul, plasat, de la 25 de metri, mingea a trecut peste transversală

Video rezumat: Pandurii Târgu jiu - Steaua București

VIDEO Pandurii - Steaua 1-1. Fără victorie la Târgu Jiu de mai bine de cinci ani!

Fără victorie la Târgu Jiu din 2008, Steaua a început ezitant partida cu Pandurii din etapa a 15-a.

Gazdele au jucat aproape perfect în prima repriză, iar campionii au tras primul şut pe spaţiul porţii lui Mingote abia în minutul 18. Gorjenii au fost cei care au deschis scorul - Eric a profitat de o respingere hazardată a lui Tătăruşanu şi şi-a trecut în cont cea de-a noua reuşită din acest sezon de Liga 1.

Pandurii au cerut cartonaş roşu pentru Gardoş, după un fault foarte dur, însă Radu Petrescu a dat doar galben (DETALII AICI). Tătăruşanu și-a luat revanșa câteva minute mai târziu după ce a avut o intervenţie excelentă în faţa lui Distefano.

Oltenii au intrat la pauză cu avantaj minim, dar roş-albaştrii au avut nevoie de numai trei minute din partea a doua pentru a egala. Bourceanu a centrat perfect din corner pentru Szukala, care l-a învins pe Mingote.

Oamenii lui Reghecampf au atacat în valuri până la final, dar Latovlevici a tras puţin peste transversală, iar Tănase a fost blocat perfect de Mingote. Gabi Iancu a executat foarte bine o lovitură liberă, dar portarul gorjenilor a fost în formă de zile mari.

Tănase a fost aproape de a marca golul de trei puncte, dar a tras peste poartă dintr-o poziţie favorabilă. Mingote a mai fost o dată la post la o acţiune periculoasă a decarului Stelei. Tot Tănase a ratat şi la ultima fază a meciului, iar derby-ul campionatului s-a încheiat nedecis, 1-1.