Video Oțelul - ”U” Cluj 2-1. Gălățenii au dat lovitura în minutul 90 și vor juca finala Cupei României cu Corvinul
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (27.11.2023)
Ioan Ovidiu Sabău, mesaj ”de forță” pentru ”Șepcile Roșii” înainte de semifinala cu Oțelul Galați: ”Capul sus”
FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)
Revenire importantă la FCSB, chiar înaintea derby-ului cu Rapid! Mesaj războinic pentru giuleșteni: ”Locul 1 de la coadă”

• 90+5 | OcaziiPandurii
    Dan Nistor pătrunde în flancul stâng, driblează doi adversari, scoate mingea în centrul careului de 16 metri de unde Eric șutează din prima, mult peste poartă.
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Calcan este avertizat.
  • 90+3 | OcaziiPandurii
    Raul Costin primește o minge pe culoar, după ce fentează jocul la ofsaid al gazdelor, dar șutul său în diagonală este prins de Gliwa.
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Bambara primește cartonașul galben.
    Cordoș este avertizat.
  • 90+1 | Schimbări
    Jovanovic intră în locul lui Cristocea.
  • 90 | OcaziiPandurii
    Eric este faultat la 22 de metri de poarta oaspeților și tot el execută lovitura liberă, dar trimite puțin peste, clujenii scăpând de egalare.
  • 87 | Faze meciPandurii
    Gazdele presează în căutarea egalării, dar Nistor a finalizat cu un șut deviat în corner încă o acțiune de atac, la care au mai participat Eric și Buleică.
  • 84 | Schimbări
    Van der Broek intră în locul lui Morar.
  • 78 | Schimbări
    Buleică intră în locul lui Nicoară.
  • 75 | Faze meciPandurii
    Nuno Viveiros a ajuns la cota patru în acest sezon, în Liga I, după ce mai înscrisese în meciurile cu CSMS Iași, FC Brașov și Concordia, partide din urma cărora clujenii au adunat 7 puncte.
  • 70 | Goluri
    GOOOOOL U CLUJ!!! GOOOOL VIVEIROS!!! Oaspeții deschid scorul după o fază școală, finalizată de Viveiros cu un șut de la 8 metri, trimis sub bară, după o pasă excelentă a lui Morar.
  • 61 | Schimbări
    Roman este înlocuit de Eric.
  • 59 | Schimbări
    Calcan intră în locul lui Lemnaru.
  • 56 | OcaziiPandurii
    Viveiros scapă pe un contraatac, dar încearcă un lob pretențios din interiorul careului de 16 metri și mingea trece mult pe lângă poarta lui Gliwa.
  • 53 | Ratare Penalty-uriPandurii
    RATARE PANDURII!!!! Mihai Roman execută penalty-ul, dar Veselovsky ghicește colțul și respinge. Scorul rămâne 0-0.
  • 52 | Penalty-uriPandurii
    Bambara a comis un henț în careu și Sebastian Colțescu acordă penalty pentru gazde
  • 50 | OcaziiPandurii
    Ungurușan a fost la un pas să îl surprindă pe Veselovsky: a trimis un șut centrare la colțul scurt, dar portarul oaspeților a reținut de lângă bară.
    A început actul secund.
  • 45+3 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză.
  • 45+2 | OcaziiPandurii
    Costin profită de o greșeală a apărării gazdelor, primind o minge într-o poziție bună, la 22 de metri, dar șutul său trece peste poartă.
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Elton este avertizat.
  • 38 | Schimbări
    Pintilii este înlocuit de Elton.
  • 35 | OcaziiPandurii
    OCAZIE: Nistor a ajuns din nou în poziție de finalizare după ce a primit o minge pe culoar de la Roman, dar șutul său la colțul scurt a fost respins de lângă bară de Veselovsky.
  • 30 | OcaziiPandurii
    Gazdele continuă să atace și Roman reia cu capul în diagonală, la colțul lung, o centrare de pe partea dreaptă.
  • 29 | Faze meci

Cele două echipe s-au duelat de 13 ori în toate competițiile: s-au înregistrat două victorii ale oaspeților, 4 rezultate de egalitate și 7 succese ale gazdelor.

• 23 | OcaziiPandurii
    Ungurușan centrează de pe partea dreaptă, Munteanu respinge riscant, până la marginea careului de 16 metri, de unde Pintilii reia din prima, dar execuția este nereușită și trece pe lângă poartă.
  • 18 | Faze meciPandurii
    Cele două echipe s-au întâlnit în acest sezon în două rânduri: Șepcile roșii s-au impus atât în tur (2-0), dar și în Cupa României (1-0). Ambele partide s-au disputat pe Cluj Arena.
  • 14 | Cartonaşe Galbene
    Neag este avertizat.
  • 11 | OcaziiPandurii
    Același Nistor driblează scurt un adversar și trage la colțul scurt, dar mingea trece peste poarta oaspeților.
  • 6 | OcaziiPandurii
    Dan Nistor primește o minge la marginea careului și șutează din întoarcere, dar Veselovsky prinde fără probleme.
  • 5 | Faze meciPandurii

Pandurii au în lot 6 jucători care au evoluat în trecut pentru Universitatea Cluj: Cordoș, Ungurușan, Grecu, Erico, Paraskevas și Buleică.

• 1 | Cartonaşe Galbene
    Costin este avertizat după un fault făcut asupra lui Nicoară.
Adrian FalubU Cluj

VIDEO Pandurii - U Cluj 0-1. Viveiros a dat lovitura la Târgu Jiu. Oaspeții speră la salvarea de la retrogradare

Universitatea Cluj a reușit prima victorie în deplasare la Pandurii după opt ani. Gorjenii au jucat mai bine in prima repriza, când Nistor a ratat o ocazie uriașă în minutul 35. Nici din penalty nu au reuşit gazdele să înscrie: după un henţ al lui Bambara în minutul 52, Veselovsky a apărat lovitura executată de Mihai Roman.

Nuno Viveiros a marcat unicul gol al întâlnirii în minutul 70. A fost al patrulea pentru el din acest sezon și primul pentru U Cluj în deplasare, din retur. S-a terminat 1-0, iar "șepcile roșii" au urcat peste linia retrogradării: sunt pe locul 12, cu 29 de puncte, dintre care 11 adunate în 2015.

De partea cealaltă, gazdele, care veneau după 3 meciuri din care strânseseră 7 puncte, au înregistrat al cincilea eșec pe teren propriu în această stagiune.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!