Video Oțelul - ”U” Cluj 2-1. Gălățenii au dat lovitura în minutul 90 și vor juca finala Cupei României cu Corvinul
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (27.11.2023)
Ioan Ovidiu Sabău, mesaj ”de forță” pentru ”Șepcile Roșii” înainte de semifinala cu Oțelul Galați: ”Capul sus”

• 90+1 | Goluri
    GOOOL PANDURII! GOOOOL DOS SANTOS! Dublă pentru atacantul Pandurilor, în minutele de prelungire. Momcilovic a pasat pe jos, Dos Santos a reluat din prima în vinclu!
  • 85 | Goluri
    GOOOOL PANDURII! GOOOOL DOS SANTOS! Elton a centrat de pe stânga, Alex Dos Santos a trimis cu capul, Veselovsky a încercat să prindă, dar a scăpat mingea în poartă.
  • 77 | Schimbări
    Iese Shamsin și intră Pleașcă.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Shamsin vede galben după ce lovește mingea după fluier.
  • 69 | Faze meci
    Alex Dos Santos îi pasează excelent lui Eric, pe stânga, acesta îl driblează pe Veselovsky, intră în unghi, dar șutează excelent printre picioarele lui Abrudan și marchează. După două minute de discuții, reușita lui Eric e anulată din cauza unui incident la marginea terenului. Shamsin primea îngrijiri medicale și a participat la joc, iar la semnalizarea arbitrului de rezervă Horațiu Feșnic, din Cluj, reușita lui Eric nu e validată. Asistentul Sebastian Gheorghe n-a semnalizat off side, dar e singurl motiv pentru care se putea anula golul.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Ninu, după un fault asupra lui Shamsin.
  • 66 | Schimbări
    Iese Takacs, intră Rilke.
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Dos Santos vede galben după un fault la centrul terenului.
  • 62 | Schimbări
    Iese Kovacs intră Calcan.
  • 58 | Goluri
    GOOOOL PANDURII! GOOOOL SHAMSIN! Eric dă o pasă peste apărarea oaspeților, Alex Dos Santos protejează excelent balonul, Shamsin vine din stânga și șutează din prima, de la 15 metri, pe sub Veselovsky. Pandurii - U Cluj 1-0.
  • 56 | Schimbări
    Ungurușan iese, accidentat, intră Buleică.
  • 54 | Schimbări
    Iese Borza, intră Mendy, la U Cluj.
  • 52 | Ocazii
    Breeveld a pătruns pe stânga, a centrat în sapte, pe jos, Shamsin a oprit balonul și a poi a șutat, dar un fundaș al oaspeților s-a aruncat în calea lui și a respins.
  • 47 | Faze meci
    Breeveld șutează de la 25 de metri, pe centru, Veselovsky prinde.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză.
  • 35 | Ocazii
    Ungurușan centrează excelent de pe dreapta, din alergare, Shamsin se înalță la 8 metri, dar trimite cu capul peste transversala clujenilor.
  • 29 | Ocazii
    Ocazie mare Universitatea. Kovacs a pătruns din stânga înc entru, i-a pasat perfect lui Lemnaru, care rămas singur cu Stanca a șutat în portarul Pandurilor.
  • 25 | Schimbări
    Cristi Pustai și-a pierdut răbdarea cu Adrovic și imediat după ratarea din minutul 23 l-a înlocuit cu Shamsin.
  • 23 | Ocazii
    Ocazie imensă Pandurii. Eric a șutat de la 26 de metri din lovitură liberă, Veselovsky a greșit și a scăpat mingea în față, Adrovic a reluat de la 4 metri, paralel cu linia porții.
  • 18 | Cartonaşe Galbene
    Tîrnăcop vede galben pentru tragere de timp.
  • 18 | Faze meci
    Lemnaru șutează din afara careului, dar trimite peste poarta lui Stanca.
  • 9 | Ocazii
    Lansat excelent în spatele fundașilor adverși de către Anton, Alex Dos Santos a încercat să trimită spre paortă de la 10 metri, dar Veselovsky a ieșit oportun și a respins.
  • 8 | Faze meci
    Paraskevas trimite cu capul peste transversală, după o centrare din corner trimisă de Eric.
  • 2 | Faze meci
    Alex Dos Santos șutează de la distanță, Veselovsky reține cu siguranță.
Mihai TejaUniversitatea Cluj

VIDEO Pandurii - U Cluj 3-0. "Dublă" a lui Dos Santos!

Pandurii a câștigat clar disputa cu Universitatea Cluj, dar a tremurat pentru victorie, clarificată abia pe minutele de final. Ardelenii s-au închis foarte bine în prima repriză și au intrat la cabine cu un 0-0 meritat, chiar dacă au scăpat ca prin minune de gol în primele 45 de minute.

În minutul 23, Adrovic a trimis singur cu poarta de la 8 metri peste, înfuriindu-l pe Cristi Pustai, care l-a scos din teren după doar un minut. Avea să fie o înlocuire inspirată, cel intrat, Shamsin, reușind să deschidă scorul în minutul 58.

A fost un gol pe care Eric și Alex Dos Santos l-au prelucrat ca la carte, primul cu o pasă perfectă, al doilea cu un paravan ideal pentru Shamsin, care a șutat direct, pe sub Veselevsky. A urmat apoi reușita lui Eric, din minutul 69, o bijuterie tehnică a brazilianului, anulată însă într-un mod ciudat, dar din motive corecte, de Cristi Balaj (VEZI AICI DETALII).

Decizia lui Cristi Balaj i-a scuturat pe gorjeni, care au resimțit-o în următoarele 10 minute, când s-au clătinat, dar din fericire pentru ei clujenii n-au putut pune cu adevărat în pericol poarta lui Stanca.

Abia în minutul 85 lucrurile s-au clarificat și pe tabelă, după ce Veselovsky a scăpat dincolo de linia porți mingea trimisă de Dos Santos cu capul, de la 8 metri. Brazilianul avea apoi să închidă tabela cu un șut în vinclu, în primul minut de prelungire a partidei.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

colaj ilie dumitrescu istvan kovacs

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium - 17 Apr 2024

FOTBAL: Hermannstadt - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (2.03.2024)

FOTBAL: Farul - CFR Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Juventusâ& x80;& x99;s Adrien Rabiot portrait in action during Hellas Verona FC vs Juventus FC, Italian soccer Serie A

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, ora 22:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român